Sporedni aspekti

vindex

Ističe se
Banovan
Poruka
2.613
Ne znam koliko vi gledate sporedne aspekte no neki su se zaista pokazali vrlo snažnima i dramatičnima pogotovo ako je orbis do 1 stupanj.

Neki moji kolege mi kažu da polukvadrat 45 zna ubitačno djelovati, a da je aspekt od 135 (kvadrat i pol) vrlo razoran za zdravlje.

Ovdje ne mislim na konjukciju, nju se nekada i redovito gleda.

No ovdje me konkretno zanimaju polusextili i polukvadrati.

Koja su vaša iskustva ?
 
Njih gledam jedino ako nema jačih aspekata, a takođe ih gledam kao dopunu, tj preciziranje nečega ali i to je jako retko. Jedini izuzetak kada ih stvarno uzimam u obzir jeste kada je neka konjunkcija ili stelijum u nekom minornom aspektu sa nekom bitnom planetom ili drugom tačkom horoskopa. Inače u obzir uzimam polukvadrat, kvintil, bikvintil, seskikvadrat i inkonjunkciju...

Navodno ovo ima veze sa harmonicima, tj svi aspekti koji predstavljaju umnožak nekog dela kruga deluju slično. Npr kvintil je petina kruga, zato će i dve petine, tri petine i četiri petine biti slični kvintilu. Polukvadrat je osmina kruga i sličan je seskikvadratu (polukvadrat je 1/8 a seskikvadrat je 3/8)
 
Imam i ja polusekstil Merkura i Plutona (takođe egzaktan) ali ne mogu reći da sam ikad osetio nešto što bi taj aspekt trebalo da da. Verovatno zbog toga što Merkur ima jake bitnije aspekte od toga.

Ni jedan aspekt nije jako loš sam po sebi. To u mnogome zavisi od planeta kojie čine taj aspket i gde se te planete nalaze. Polukvadrat dve generacijske planete nikako ne može biti jak. Zapravo bilo koji aspekt između dve generacijske planete nema neki uticaj na pojedinca (npr Neptun sekstil Pluton, ovo je najčešći aspekt jer je jako dugo trajao). Vama može imati uticaj na bolesti jer je Uran u 12-oj kući mada ne verujem da vam taj aspekt sam po sebi donosi nešto posebno loše. Eventualno probleme sa krvotokom u nogama i čestu pojavu grčeva... Inače od aspekata koji donose samo bolesti mislim da su kao najgori okarakterisali 22 stepena i 30 minuta... Ja to nisam primetio ali opet, do sada ih nisam video ni u jednom horoskopu ili pak na njih nisam obratio pažnju.
 
ja imam dosta sporednih aspekata u karti. bar dve 150d tri135d (istina za zdravlje, na zalost) 5 od 30d itd, i bas bih volela da mi neko prilikom tumacenja uzme i te aspekte u razmatranje. obicno se zaustave na osnovnim aspektima, a to znam i sama.

zna li neko kako deluju polusekstili??
 
zna li neko kako deluju polusekstili??

Polusekstil se naziva i “mali misaoni korak” i on predstavlja pokušaj svesti da nešto zahvati, sasvim neutralno, ne zauzimajući nikakvo stanovište. Ovde ne postoji ni sklonost da se vrednuje i ocenjuje, već samo radoznalost, da se informiše, sve da se preuzme u sebe, a zatim da se informacija preda dalje. :)
 
Polusekstil se naziva i “mali misaoni korak” i on predstavlja pokušaj svesti da nešto zahvati, sasvim neutralno, ne zauzimajući nikakvo stanovište. Ovde ne postoji ni sklonost da se vrednuje i ocenjuje, već samo radoznalost, da se informiše, sve da se preuzme u sebe, a zatim da se informacija preda dalje. :)

nista ja ovo ne kapiram:cool:

recimo imam So30Mc
i Mo30Ne
 
Mo 30 So

Svesniji ste od vecine ljudi koliko je vazno praviti ustupke u zivotu. Povremeno cete osetiti da morate da prilagodite svoje ponasanje drugima ili situaciji u kojoj se nalazite. Nalazicete se cesto u situacijama u kojima cete morati da promenite svoje namere iako ce se to kositi sa vasim unutrasnjim potrebama. Kako ne biste patili moracete da pronadjete nacin da uskladite svoje svesne zelje i emotivne potrebe.

Mo 30 Me

Imate odlicne veze sa prijateljima i porodicom. Lako se zblizavate i ulazite u razgovor sa ljudima.

Mo 30 Ve

Kao i dosta ljudi imate emotivnu stranu koju ne pokazujete drugima bas uvek. Mozete da budete dobar roditelj, da stvorite jake, bliske porodicne odnose koji ce vam pruzati snagu i samopouzdanje.

Mo 30 Ma

Kada se nadjete u situaciji koja zahteva takmicarski duh spremni ste da budete i agresivni i fokusirani ste na pobedu. Mozete da podnesete razumnu dozu frustracija ali mozete da iznenadite cak i samog sebe besom koji cete osetiti ako one postanu prejake za vas.

Mo 30 Ju

Volite porodicne skupove i zabave, pa cete cesto velikodusno nuditi svoju kucu za ove skupove. U kasnijim godina imacete veliki broj prijatelja i poznanika.


Mo 30 Sa

Vi se ne plasite samoce. Kada je neophodno, nece vam biti problem da ostanete sami uz knjigu ili da vreme provedete u setnji. Niste pustinjak ali volite povremeno da se povucete, sto je dobro i zdravo a moze vam pomoci da napravite distancu i objektivno sagledate situaciju.

Mo 30 Ur

Vi ste slobodnog duha, pomalo detinjasti, volite povremeno da razbijete monotoniju zabavom poput cirkusa ili necim slicnim.

Mo 30 Ne

Vi "punite baterije" odlaskom u crkvu, setnjom u prirodi, slusanjem muzike. To vas ispunjava pozitivnom energijom i pomaze da budete skoncentrisani na one stvari koje su vam jako bitne.

Mo 30 Pl

Povremeno osecate potrebu da se nekontrolisano smejete ili placete, i na taj nacin izbacujete iz sebe svoja najdublja osecanja. Uzivate u filmovima i knjigama koji su neizvesni do samog kraja, u psiholoskim dramama, psihologija vas uopste zanima, nacin na koji ljudi pokazuju emocije ali imate problem sa ispoljavanjem sopstvenih emocija.
 
Polusekstil se naziva i “mali misaoni korak” i on predstavlja pokušaj svesti da nešto zahvati, sasvim neutralno, ne zauzimajući nikakvo stanovište. Ovde ne postoji ni sklonost da se vrednuje i ocenjuje, već samo radoznalost, da se informiše, sve da se preuzme u sebe, a zatim da se informacija preda dalje. :)

ima nesto i u tome:D

Mene ovo jako zanima, jer ima jako malo literature o njima. Ako neko ima tumacenje svih planeta u ovim aspektima bilo bi lepo da ih postavi ovde :) Iako na pocetku teksta pise da nemaju snagu kao glavni aspekti, ja mislim da su jako bitni, kao i stepeni...

:D slazem se sa tobom!!!

ja recimo imam ju30ma mo30me... da nenabrajam... a ako ih imam toliko u karti, sigurno daje nekiu vrlo bitnu simboliku u mom natalu. razumete moju radoznalost :bye:
 
ja recimo imam ju30ma mo30me... da nenabrajam... a ako ih imam toliko u karti, sigurno daje nekiu vrlo bitnu simboliku u mom natalu. razumete moju radoznalost :bye:

Neko moje razmišljanje,.. aspekti od 30* bi trebali biti jako važni jer ipak po direkcijama to je konjukcija u 30-oj godini i taj aspekt se poklapa sa prvim saturnovim ciklusom..? :think:
 
Neko moje razmišljanje,.. aspekti od 30* bi trebali biti jako važni jer ipak po direkcijama to je konjukcija u 30-oj godini i taj aspekt se poklapa sa prvim saturnovim ciklusom..? :think:

pegurala sam 30, i sa me je pustio da disem :D mada se nista spektakularno nije promenilo. promenilo se samo to da samse pomirila sa nekim stvarima koje svakako ne mogu promeniti, ali :D
tu nije kraj price. za ovu progresiju mi je karakteristicno pomracenje, pa mozda se nesto bitno i dogodi :worth: ( a 30 je ~31, da ne cepidlacimo :lol:)

ako se nesto dogodi javljam!!!;)
 
Da li u ovoj situaciji ,mogu da pomognu ova 5 sporedna aspekta a pozitivna i da ublaze uticaj ovih kvadrata,opozicije i konjukcije?U pitanju je sinastrija.

Sun 1°49' Leo, in House IX

Sun Aspects
Sun opposite Venus orb -0°52'
Sun conjunction Uranus orb +6°35'
Sun square Jupiter orb -0°25'
Sun square Neptune orb +2°48'
Sun semi-sextile Moon orb +1°08'
Sun semi-sextile Pluto orb -0°57'
Sun bi-quintile Sun orb -1°43'
Sun bi-quintile Mercury orb +1°02'
Sun bi-quintile Saturn orb -1°07

http://i46.tinypic.com/j67gxg.gif
 
Poslednja izmena:

Back
Top