AMERIKANCI SPAVAJU PORED ATOMSKIH BOMBI, BLAGO NAMA

Bistar si ti chovek, kulturan, dostojanstven, informsian. Samo imash bolesnu ljubav prema SAD i josh bolesniju mrzhnju prema Rusiji.

Nisu mi potrebni nikakvi komplimenti, hvala, samo adekvatno ophodjenje, koliko ja prema tebi...a u ovom postu me ponovo vredjas, nema kod mene nikakve bolesne ljubavi, a mrznje nema uopste. Pokusaj, molim te, da se malo korigujes ako nije problem.
 
Slicnost je u izradi tela (izvlacenje na presi umesto glodanja i struganja) i mehanizmu zatvaraca (pozajmica gasova). Mozda ova fotografija najbolje ilustruje koliko je AK-47 kopija sto se zatvaraca tice, svako ko je rasklapao M70 ili neku iz familije shvatice:

Pozajmica gasova je u sovjetskom oružju korištena i prije AK-47. Sam zatvarač (na slici) više liči na zatvarač SKS-45 (padajući blok) nego na obrtni zatvarač AK-47. Pri tom, njemački kalibar 7.92x33 je na granici puščanog i pištoljskog, pa bi ovo čudo prije bilo automat nego automatska puška.
A da liče, liče. Braća rođena. Doduše, ne bi bilo prvi put da su Rusi "ukrali" tuđu ideju.
 
Pozajmica gasova je u sovjetskom oružju korištena i prije AK-47. Sam zatvarač (na slici) više liči na zatvarač SKS-45 (padajući blok) nego na obrtni zatvarač AK-47. Pri tom, njemački kalibar 7.92x33 je na granici puščanog i pištoljskog, pa bi ovo čudo prije bilo automat nego automatska puška.
A da liče, liče. Braća rođena. Doduše, ne bi bilo prvi put da su Rusi "ukrali" tuđu ideju.


Verovatno je koristena, ali pitanje je da li je koristena pre nego na MP44 (SVT-40 izgleda kao da ima pozajmicu gasova npr.).

Sam zatvarac na AK-47 jeste obrtni i tu se razlikuju, ali kada sam pomenuo mehanizam zatvaraca mislio sam na klip za pozajmicu gasova i mehanizam prenosa na zatvarac...e sad, koliko je zatvarac AK-47 originalan i da li je radjen po uzoru na npr. M1 Garrand, vec ne znam.

Naravno da nije prvi put da Rusi kradu ideje, ko-zna-koji je put...uostalom oni (medju retkima u svetu) nisu pola veka priznavali intelektualnu svojinu...ko zna, verovatno ni sada nije bolje.

Ako neko pokusa da pobije tvrdnju da je AK-47 nastala od MP44, mozda je bolje da se pozove na sovjetsku pusku SVT-40:

 
Poslednja izmena:
Nemaju chak ni isti kalibar, a u chemu je slichnost-shto ima drveni kundak? :dash:

Ne mozes reci da nema slicnosti, preocita je. Kalibar je najmanji problem, vazan je ceo sistem, nacin rada

stg44.jpg


Rifle_AK47_Olive_Drab.gif

Ја тек сад приметио... обе имају нишан. :eek::mrgreen:
 

Back
Top