NIS vredi 2,5 milijarde evra

systemofadown

Iskusan
Poruka
6.070
30. avgust 2008. | 02:01 | Izvor: Beta, Danas
Beograd -- Revizorska kuća Dilojt i Tuš procenila je da Naftna industrija Srbije (NIS) vredi 2,5 milijardi evra, piše Danas.

Prema saznanjima Danasa, Dilojt i Tuš će u ponedeljak održati internu prezentaciju rezultata procene vrednosti kapitala NIS-a, kada još i ističe ugovorom predviđena obaveza da prezentuje rezultate svoje procene tržišne vrednosti nacionalne naftne kompanije.

:think:
 
Politika -- Ruski ambasador Aleksandar Konuzin u pismu Politici traži od Skupštine Srbije da gasni sporazum bude prva tačka dnevnog reda.

Vidi ti njega, od kada ambasadori vode politiku Srbije?:mrgreen:

U kabinetu potpredsednika Vlade Srbije Mlađana Dinkića je, međutim, rečeno da "u Srbiji dnevni red sednice ne određuju strani ambasadori već o tome odlučuju predsednik skupštine i narodni poslanici".
:super::super:

"Energetski sporazum je druga tačka dnevnog reda i nema razloga za brigu. O njemu će se Skupština Srbije vrlo brzo izjasniti. Ruska strana treba da napravi studiju gasovoda 'Južni tok' koja još nije gotova i neka se spreme za pregovore", poručeno je iz Dinkićevog kabineta.

Ta studija će, kako je rečeno, zapravo biti i "prvi pravi dokaz da će gasovod zaista proći kroz Srbiju i pokazati da li je reč o magistralnom gasovodu ili samo o sporednom kraku".
 
Vidi ti njega, od kada ambasadori vode politiku Srbije?:mrgreen:

Наравно, да то што ради Руски амбасадор је недопустиво. Не само Руски, већ било који други амбасадор тиме крши међународно право и Бечку конвенцију. Али сетимо се шта је радио Монтгомери, и шта данас ради амбасдаор Мантер. Руси су ваљда коначно схватили да морају мало да ударе и по ушима и дигну глас, да би релаизовали одређене планове.
 
pa 51% omogucava kontrolu nad celom kompanijom

Слажем се...Ево узмимо пример Хрватске. Они су продали 25% ИНА-е за 525 милиона евра. По мени НИС не треба продати, можда мањи део као рецимо Хрвати. НИС треба модернизовати, јер је у лошем стању и треба да остане у власништву државе.
 
Znaci 1.2 milijarde. Moze.:mrgreen:

A za koliko su ga poklanjali narodnjaci?
300 miliona?
:whistling:

Народњаци за 400 милиона и 500 милиона инвестиција. Плус гасни споразум. Ја сам за то да се НИС не продаје, можда мањи део, рецимо неких 25-30%, а остало да остане држави. А наравно, у потпуности сам за гасни споразум.
 
Слажем се...Ево узмимо пример Хрватске. Они су продали 25% ИНА-е за 525 милиона евра. По мени НИС не треба продати, можда мањи део као рецимо Хрвати. НИС треба модернизовати, јер је у лошем стању и треба да остане у власништву државе.
pa ukoliko je to uslov za taj cuveni gasovod onda im treba dati i veci procenat od 25% ali nikako vecinski paket,da ne govorim sto ce i kroz Hrvatsku ici gasovod, a nema govora o poklanjanu 51% INE Rusima .
 
pa ukoliko je to uslov za taj cuveni gasovod onda im treba dati i veci procenat od 25% ali nikako vecinski paket

Само са русима треба мудро. Треба их мало и уцењивати. Њима је тај гасовод изузетно важан, а Србија им је погодна за транзит даље ка Европи. Прича да ће се они наљутити и ићи кроз Румунију, не пије воду, па колико ће им средстава требати за копање Карпата, а Србија већ има довољно изграђену гасну инфраструктуру. Дакле треба уцењивати са НИС-ом, тражити већу цену или веће гаранције за модернизацију и отплату великог дуга НИС-а.

Суштина Динкићевог противљења око продаје НИС-а Русима, је пре свега у спречавању пролаза руског пројекта Јужни ток, и изградња америчког пројекта Набуко. Све ово што се данас дешава у Грузији и што ће се дешавати око Касписјког басена, уско ј еповезано са снабдевањем Европе гасом и нафтом, који би ишао јужним делом континента.
 
Poslednja izmena:
Слажем се...Ево узмимо пример Хрватске. Они су продали 25% ИНА-е за 525 милиона евра. По мени НИС не треба продати, можда мањи део као рецимо Хрвати. НИС треба модернизовати, јер је у лошем стању и треба да остане у власништву државе.

Pa INA ti je daleko vrednija od NIS-a
 
Mogli su tako lepo i SARTID da procene a ne da ga poklone Amerima

Баш тако..То само говори како се врши приватизација у Србији..Не у складу са интересима Србије и њене привреде, већ у складу са провизијом и интересима појединих министара.
 
Ma INA ti je daleko modernija kompanija od NIS-a ...NIS ima samo vece trziste od INA-e ali zato sve ostalo je tesko dno dna.A i to trziste NIS-a i nije bas toliko vece plus ako se uzme u obzir koliko kola prodje kroz Hrvatsku u turistickoj sezoni

Јесте ИНА је далеко модернија од НИС-а, јер је наша компанија у изузетно тешком стању.
 
A bio si u SARTID-u pa znas da su to samo hangari za pecurke bili. Pa ti ameri nista tamo ulozili nisu gde onda proizvode taj celik toliki? Mozda gaje neke pecurke koje daju celik.

Боље да не крећемо о Сартиду, јер је већина овде политички острашћена и браниће ту срамоту Живковићеве владе. То је типичан пример лоповлука и начина како не треба да се приватизује једна компанија...Ајде да се држимо НИС-а и Јужног тока, јер то је данас најважније за Србију.
 
Народњаци за 400 милиона и 500 милиона инвестиција. Плус гасни споразум. Ја сам за то да се НИС не продаје, можда мањи део, рецимо неких 25-30%, а остало да остане држави. А наравно, у потпуности сам за гасни споразум.

400 miliona ali dolara. A dolar slabiji od evra. Plus davali 51%. A to nije uradila NIJEDNA drzava kroz koji treba da prodje taj gasovod.

Lepo se vidi da je taj dogovor neka fina mucka, cim su Rusi nervozni oko toga i hoce da se to sto pre usvoji, pa su poceli ambasadori da daju direktive sta treba Skupstina da radi i po kom dnevnom redu
.
Pa nije ovo 1948....
 
A bio si u SARTID-u pa znas da su to samo hangari za pecurke bili. Pa ti ameri nista tamo ulozili nisu gde onda proizvode taj celik toliki? Mozda gaje neke pecurke koje daju celik.
nisam bio ali je to javno priznao cuveni direktor Sartida pre 2000. Dule Matkovic ,a sto se tice ulaganja USS je do sada ulozio preko 100 miliona evra u celicanu , mislim da je sve bilo lepo pre njih onda ne bi svi radnici bili bez plata godinama i ne bi gajili pecurke umesto celika
 

Back
Top