Kristalizacija i vreme.....

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Ovde kao u prezasicenim tecnostima.
Svi kao da cekaju neku glupost i onda se sa zadovoljstvom javlja kristalizacija i samo se gomilaju na gomilu....

Sto onda nema kristalizacije mudrih misli?

Verovatno sto je populacija prezasicena glupostima i zeljom da njihova glupost bude dominantna...
A vidi se i dolazak mladih prezasicenih novajlija....


Bice, uh realna misao , pu , pu , pu ......daj da kucnem u drvo da se ne ureknem za stalno......

-------------------------------------------
Kad vam je vreme?
Kad ste najproduktivniji i samo buja iz vas ova teznja da se glupistima dodvorite i pokazete?
Da li je bitan sat, obrok , posao, meteoroloske prilike ili sta?
 
ili je možda prezasićena mudrostima
pa svi samo ponavljaju, daju neku sopstvenu itreprtaciju nečega, što je već rečeno

ovi stari su se već zamorili
a mladi... pa naviknu se na ono što zateknu
možda ovi mudri ne žele da budu dominatni, pa se i ne guraju da preterano plasiraju svoje viđenje
ili ga kažu jednom, a ono potone u moru svega ostalog, ne primećeno

vreme da se glupostima dodvorim...
arogantan stav
da li bih sada trebao da se pravdam?
nema smisla
već si nas klasifikovao.

obrok je ključan
nema drugog objašnjenja
 
Ovde kao u prezasicenim tecnostima.
Svi kao da cekaju neku glupost i onda se sa zadovoljstvom javlja kristalizacija i samo se gomilaju na gomilu....

Sto onda nema kristalizacije mudrih misli?

Verovatno sto je populacija prezasicena glupostima i zeljom da njihova glupost bude dominantna...
A vidi se i dolazak mladih prezasicenih novajlija....


Bice, uh realna misao , pu , pu , pu ......daj da kucnem u drvo da se ne ureknem za stalno......

-------------------------------------------
Kad vam je vreme?
Kad ste najproduktivniji i samo buja iz vas ova teznja da se glupistima dodvorite i pokazete?
Da li je bitan sat, obrok , posao, meteoroloske prilike ili sta?[/QUOTE]

...prilike na poslu....Eee, onda dam "sve od sebe"...:mrgreen:
 
Kako ne razumeti ideju na hiljadu i jedan nacin , od "moje srce"....
Dobar je primer dala, evo , iako nije htela da ispadne glupa, a i verovatno ne misli da je ovo primer za njenu glupost....ili demagoska izvrtanja....ali bas ga je ubola....

To je nalik, onom zakljucivanju , dobra je ova klinka, samo jos je mala...
Nije mala , porasla je.....Dete nije malo cim moze da dohvati prekidac......I hteli ne hteli kod vecine se ustanovi da joj treba bubrege pomerati cim moze da dohvati prekidac....banalno, maliciozno, demagoski, kako god tumacili....
 
losa ti je analogija sa klinkom, patak, nisi shvatio sta pricam... uzeo si aspekt da mudrost mora biti masovno utemeljena da bi vredela... ja te pitam kada i gde u civilizaciji je mudrost bila masovno utemeljena... ? a jos manje kristalizovana... ne umes reci da koristis pravilno, mozda ti se i posreci da dobijes moj "pametan"odgovor kad naucis znacenja pojmova...
 
losa ti je analogija sa klinkom, patak, nisi shvatio sta pricam... uzeo si aspekt da mudrost mora biti masovno utemeljena da bi vredela... ja te pitam kada i gde u civilizaciji je mudrost bila masovno utemeljena... ? a jos manje kristalizovana... ne umes reci da koristis pravilno, mozda ti se i posreci da dobijes moj "pametan"odgovor kad naucis znacenja pojmova...
:hahaha:
aj nemoj se zezati.
to je patak.
kristalizovan.:mrgreen:
 
ja vishe pishem kad mi je dosadno il ikad sam tuzna -to je to ...cim malo zivnem i radosna sam , vec nemam shta mnogo mudro da kazem ..a, ne lazem ,to je ona sterilna ,"premishljacka" mudrost koju niko i ne razume ...sad sam ok,pa ti proceni ,da l vishe kakam kad sam ok...
 
mudroj misli i nije da se kristalise, nego da bude fluidna... vecno budna i ziva...promenljiva i adaptibilna na nove okolnosti


Evo za premudru moje srce koja nikad ne gresi , tj nikad joj nije jasno kako to drugi vide da ona gresi a da nisu pogresno razumeli....

Kristalizaciju si pretvorila u osobinu krutosti....opozit je fluidno
To je da bi ispala pametna , zar ne.....?
I da opovrgnes smisao teme i recenicu koja je kao lajt motiv definise....

Kristalizacija , zacudo moze da znaci grupisanje oko klice kristalizacije....
Cak i za tebe , kao prva lopta , ne verujem da se javila ideja i tumacenje ove teme kao teme: Ucvrscivanje vaseg misljenja.
A i kod vecine je verovatno uspelo da dodje do uma da je tema o tome sta pokrece lavinu, sta je kljucni trenutak pocetka procesa , ukljucenja....a ne Tvrdoca i Krutost....

A naravno cuveno je tvoje naknadno natrpavanje razloga i to oblikovano recenicama da ofarba svakog malo povrsnijeg......

Ne ocekujem da se promenis......ali je ovo tvoje naknadno demagosko izvrtanje nepotrebno, osim radi hijararhijskog statusa koji trebas da opravdas ovde, a stalno to radis....
I cesto ti moram naknadno pojasnjavati, naravno bez uspeha, ali bar ostane trag o manipulatorskim cakama modernog drustva i stoga je korisno kao baza danasnjih demagoskih uvrtanja , lazi i paralazi.......i stoga korisno i meni....
 
Kristalizaciju si pretvorila u osobinu krutosti....opozit je fluidno
To je da bi ispala pametna , zar ne.....?
I da opovrgnes smisao teme i recenicu koja je kao lajt motiv definise....

Kristalizacija, zacudo moze da znaci grupisanje oko klice kristalizacije
stvarno nisam razmisljala o tome da li cu ispasti pametna ili glupa... ili dezavuisati tvoju temu... kristalizacija je POJAM UTVRDJENOG ZNACENJA koje mozes potraziti u recniku.

RAST MONOKRISTALA iz kristalne "klice" je ono o cemu ti pricas, ali to NIJE ISTO STO I KRISTALIZACIJA, i ja stvarno ne mogu da vracam sta je neko polupismen kao ti hteo da kaze upotrebivsi pojam pogresno...
ti ne znas znacenja reci koje upotrebljavas, a ja koristim pojmove onako kako sam ih naucila, bez ikakve zadnje misli prema tebi, bez ikakve zadnje misli prema temi, prema bilo cemu... tome ti pripisujes demagogiju, zelju da se nametnem ili sta vec... a ja samo govorim ono sto mislim kada i ako me nesto inspirise i yebe mi se za ostalo...
 
Ovde kao u prezasicenim tecnostima.
Svi kao da cekaju neku glupost i onda se sa zadovoljstvom javlja kristalizacija i samo se gomilaju na gomilu....

Sto onda nema kristalizacije mudrih misli?

Verovatno sto je populacija prezasicena glupostima i zeljom da njihova glupost bude dominantna...
A vidi se i dolazak mladih prezasicenih novajlija....


Bice, uh realna misao , pu , pu , pu ......daj da kucnem u drvo da se ne ureknem za stalno......

-------------------------------------------
Kad vam je vreme?
Kad ste najproduktivniji i samo buja iz vas ova teznja da se glupistima dodvorite i pokazete?
Da li je bitan sat, obrok , posao, meteoroloske prilike ili sta?

cim me usvoji neka situirana nemica necu da se mlatim sa tudjim glupostima :lol:
 
Za moje srce......

Ma mani se nerviranja, ja sam navikao da iskrivis kad god mozes bilo sta sto sam izrekao....
To ti je u srzi.....
A na forumu se primenjuje ono sto je ljudima jasnije....kad skolarcima i fakutetlijama pomenes kristalizaciju prezasicenih tecnosti ,oni nece pomisliti da je poenta u tvrdoci vode, vec u stvaranju kristala, pravilnih struktura , struktura koje imaju neka pravila prostiranja....
Ili ono sto si iz recnika izvukla kao rast monokristala , sto je ipak specijalan slucaj kristalizacije....
Ali tebi objasniti kakva je razlika izmedju rasta monokristala i kristalizacije ....kao i to da tecnost moze preci u cvrsto stanje i bez kristalizacije , kad prelazi u amorfnu masu, i onda prateci tu logiku rec kristalizacija ima ipak znacenje rasta kristala , a ne monokristala.....

Pa onda sta radi klica i sto se zove klica?
Pa u recniku eto ne postoji ,inace bi mi ova moje srce vadila oci , da kristalizaciju mogu da zapocnu bilo koje cestice , centri kristalizacije, ali ako su to kristali , onda se stvara pravilan kristal , ili monokristal.....e tada se taj centar , cestica kristalizacije zove klica....
I karakteristicno za monokristalizaciju je da ona mora da ide odredjenom brzinom , polako , i nikako se ne desava kad je prezasicenje veliko, jer se kristalizacija desava previse brzo da bi nastao monokristal bez defekata....

Ali kad laprdamo , hajde da laprdamo na nivou kulture jedne "moje srce".....kojoj je bitnije koja je rec upotrebljena , od toga koje je znacenje ideje, ili recenice.....
 
Ovde kao u prezasicenim tecnostima.
Svi kao da cekaju neku glupost i onda se sa zadovoljstvom javlja kristalizacija i samo se gomilaju na gomilu....
Sto onda nema kristalizacije mudrih misli?

Verovatno sto je populacija prezasicena glupostima i zeljom da njihova glupost bude dominantna...
A vidi se i dolazak mladih prezasicenih novajlija....


Bice, uh realna misao , pu , pu , pu ......daj da kucnem u drvo da se ne ureknem za stalno......

-------------------------------------------
Kad vam je vreme?
Kad ste najproduktivniji i samo buja iz vas ova teznja da se glupistima dodvorite i pokazete?
Da li je bitan sat, obrok , posao, meteoroloske prilike ili sta?
sem ako nemas nameru da razvijes temu u nekom neocekivanom smeru, ona je poprilicno pljuvacki nastrojena jer jedino sto se moze odgovoriti sa tim tvojim smernicama je:
hmmm? mozda zato sto smo svi ovde manje vise prosecni "mislioci" kao sto je vecina i u rl prosecna, pa su uobicajene prosecne misli koje neko tako "nadprosecan" kao ti moze svrstati samo u gluposti... i tako smo otkrili toplu vodu i cinjenicu da je procenat nadprosecnih u ljudskoj populaciji jako mali i da se cudna mi cuda taj mali procenat ne okuplja na krstarici... wow juupiii!!!

a ako govoris o tome da je vecina tema otvorena radi ubijanja vremena i da vecina ljudi odgovara ubijajuci vreme i bez pretenzije da se uvlaci u ozbiljne rasprave, ne vidim cak ni sta je tu toliko neobicno... ni u zivotu ne pricas samo o metafizici i ostalim dubokoumnim temama...

zamisli da svi izbacuju samo mudrosti? citao bi krstaricu svakodnevno isto kao sto svakodnevno citas konficijeve mudrosti...
evo ti jedne na zadatu temu:
"Има их што плачу што руже имају трње. Ти се весели што трње има руже."
 

Back
Top