Vezbe za 15-godisnjaka

Nisam znao sta da smislim

Početnik
Banovan
Poruka
14
Pozz svima.Daklem odlucio sam da krenem malo u teretanu da nabacim misice.Ne bih hteo da radim nikakve vezbe shto bi smanjivale rast(ako takve postoje cuo sam da postoji).Imam 173cm tezhak sam oko 68kg.Imam sala oko stomaka i resio sam da skinem.Cuo sam da se salo najbolje skida znojenjem tako da vozim biciklu svaki dan(u teretani).Radim sklekove mogu obicnih da uradim oko 20 dizhem bench(nisam hteo da preterujem sa kilazom jer josh nisam istrazio za shta je stetan za shta nije pa bih to pitao vas)samo sipku znachi 10kg oko 30-40 puta.Trbusnjake oko 20 puta.Dizhem tegove od po 6kg.Sada hteo bih da vas pitam ako hocu da napravim misice(ne bih nishta preterano al da izgleda okay),da li mi je bitnije koliku kilazhu dizhem.Znachi mislim na ono velika kilazha manje puta ili manja kilazha vishe puta.Sve ovo ponovim u neke 2-3 serije znachi trening mi traje 50 minuta max.Da imam 15 godina.
 
Veca kilaza manje puta...jer trenig mora biti intenzivan da bi bio progresivan,tj. da bi misici rasli potreban je atak na njih....
salo se ne skida znojenjem nego vec pravilnom ishranom....najbolja je (za momke pogotovo) proteinska dijeta..znaci dosta proteina,vlakana,malo kvalitetnih UH,samo zdrave masti,dosta tecnosti...i spasce salo vrlo brzo....

samo to za bench.....malo je 10 kg ***...nemoj se brukas tu...
 
Veca kilaza manje puta...jer trenig mora biti intenzivan da bi bio progresivan,tj. da bi misici rasli potreban je atak na njih....
salo se ne skida znojenjem nego vec pravilnom ishranom....najbolja je (za momke pogotovo) proteinska dijeta..znaci dosta proteina,vlakana,malo kvalitetnih UH,samo zdrave masti,dosta tecnosti...i spasce salo vrlo brzo....

samo to za bench.....malo je 10 kg ***...nemoj se brukas tu...

Ok.Zanimaju me sporedni efekti koji mogu da ustupe ako dizhem vecu kilazhu?Necu da preterujem mnogo jer se ne razumem mnogo u to,pa bih voleo da mi neko objasni.
 
Pa izgooglaj malo
gym_exercises.jpg
 
I da hoces ne mozes preterati posto nemas ocigledno snage za preterivanje..nemas neku spec proteinsku ishranu ili ne uzimas vestacke proteine da bi dobio neku extra snagu za nesto vece..kupi ti lepo bajs..pravi mountain..istezanje i dobro zagrevanje..razgibavanje..povecavaj trbusnjake iz raznih uglova..pod 1 nabaci vratilo..radi sklekove i propadanje..kad uradis neku od vezbica sa slika koju nisi pre praktikovao videces kako rade novi misici;)
 
Pa...i nema ih... :) jedino ako ne izvodis pravilno mozes da se povredis...ali pitaj lepo u teretani da ti sve objasne i nema frke... :) i naravno nemoj na jednom treningu sve misicne partije,njihova podela je jako bitna..
 
I da hoces ne mozes preterati posto nemas ocigledno snage za preterivanje..nemas neku spec proteinsku ishranu ili ne uzimas vestacke proteine da bi dobio neku extra snagu za nesto vece..kupi ti lepo bajs..pravi mountain..istezanje i dobro zagrevanje..razgibavanje..povecavaj trbusnjake iz raznih uglova..pod 1 nabaci vratilo..radi sklekove i propadanje..kad uradis neku od vezbica sa slika koju nisi pre praktikovao videces kako rade novi misici;)

:lol::lol::lol::lol::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha: jao dzordzi pa ne postoje vestacki proteini :lol::lol::lol: whey je npr cisti protein iz surutke... ;) proteini su pozeljni u sto vecim kolicinama,ali steroidima i slicno nek ne prilazi....a bogami posto se izgleda ne razume mnogo u ovo i kreatina nek se kloni....jer ako pomesa neko picence i kreatin... :neutral::banovati::thumbdown:
 
Izbegavaj samo Dead Lift a ovo ostalo sve umereno i videces napredak, sto rece nina, trening mora biti intenzivan da bi bio progresivan, znaci 10kg bench? Pa ja sam vise na pocetku dizao iz bicepsa co'ce... Ajde digni to na nekih 30tak kg za pocetak bar...

Nemoj zaboraviti trbusnjake i ledjnjake da radis jer ako kao ja zapostavis ledjnjake docices do faze gde mozes da uradis koliko hoces trbusnjaka i oni to nece osetiti ali ledja ce te spreciti u tome ;s... onda neces moci pola vezbi da izvodis kako treba...znaci pazi ledjnjake i trbusnjake da radis oni su osnova pravilnog drzanja i najbolja prevencija od povreda
 
Poslednja izmena:
Pozz svima.Daklem odlucio sam da krenem malo u teretanu da nabacim misice.Ne bih hteo da radim nikakve vezbe shto bi smanjivale rast(ako takve postoje cuo sam da postoji).Imam 173cm tezhak sam oko 68kg.Imam sala oko stomaka i resio sam da skinem.Cuo sam da se salo najbolje skida znojenjem tako da vozim biciklu svaki dan(u teretani).Radim sklekove mogu obicnih da uradim oko 20 dizhem bench(nisam hteo da preterujem sa kilazom jer josh nisam istrazio za shta je stetan za shta nije pa bih to pitao vas)samo sipku znachi 10kg oko 30-40 puta.Trbusnjake oko 20 puta.Dizhem tegove od po 6kg.Sada hteo bih da vas pitam ako hocu da napravim misice(ne bih nishta preterano al da izgleda okay),da li mi je bitnije koliku kilazhu dizhem.Znachi mislim na ono velika kilazha manje puta ili manja kilazha vishe puta.Sve ovo ponovim u neke 2-3 serije znachi trening mi traje 50 minuta max.Da imam 15 godina.

da ti ja ništa ne pametujem... http://yu-fitness.com/ imaš odeljak teen bodybuilding :lol:
 
ne radi dead lift. Još si mlad. Nisam video da ti je neko to rekao, osim što je Ivan za sebe rekao da ga izbegava... Sve vežbe koje možeš da radiš stojeći, radi ih stojeći. Kad sediš nabijaš sebi kičmu... A i kad stojiš imaš više efekata, npr na core mišiće.
 
ne radi dead lift. Još si mlad. Nisam video da ti je neko to rekao, osim što je Ivan za sebe rekao da ga izbegava... Sve vežbe koje možeš da radiš stojeći, radi ih stojeći. Kad sediš nabijaš sebi kičmu... A i kad stojiš imaš više efekata, npr na core mišiće.

Sorry to je bila greska u pisanju hteo sam da napisem izbegavaj ali je j do m odmah pa sam omasio [m je ispod j :rotf:]

Btw, obrati paznju na disanje, i onda nece biti opterecenje za srce, pri opterecenju da ti je izdasaj a udisaj kada nisi pod opterecenjem bas zbog srca :bye:

Dizi izmedju 8-12 puta bench, vezbe za biceps itd...
 
El moze neko da mi objasni zashto je dead lift losh za mlade, ja sam pokushao samo sa shipkom od 10kg, zbog upozorenja na koje sam naishao i nishta mi nije falilo (osim slabe upale mishitja jer sam malo preterao sa ponavljanjima). Inache imam 13 godina, za oko mesec dana punim 14.
 
Dao bih ti savet kao neko ko je dosta vremena provodio u teretani ali sam poceo neznatno kasnije nego ti,tj sa 16g.

- NIKADA nisam koristio nikakva stimulativna sredstva,napredak bez tih sranja je ZNATNO sporiji ali je i gubitak misicne mase daleko,daleko sporiji nego kod ovih to se vestacki pumpaju;
- Bolje se fokusiraj na aerobne vezbe(trcanje,bicikl,steper,veslo...),mnogo je zdravije i tu ces imati lepo definisano telo,meni je to mnogo lepse nego da setam kao gorila sa rasirenim rukama,a toga ces se nagledati u teretani;
- Sat vremena intenzivnog treninga je sasvim dovoljno i nemoj da povecavas trening na dva sata jer neces time nista dobiti?!Evo i racunice,po nekom nepisanom pravilu odmor izmedju ponavljanja serija je izmedju 30 i 60 sekundi,pa ti onda vidi koliko mozes da uradis za ceo sat!
- Prvih 6 meseci ti je dovoljno da ides po 3 x nedeljno a posle mozes da povecas maksimalno do 5 x nedeljno,posto si mlad treba i telo da ima malo odmora;

Eh da,sada imam 30g i jos uvek idem u teretanu,ali sam tegove skroz ostavio i radim samo cardio program,tj prvenstveno traka za trcanje (svake godine polumaraton Novi Sad i Beograd)

Eto toliko od mene,nadam se da te nisam smorio jako...
 
Znam da ovo nije tema za to, ali sutra idem po prvi put da kupim proteine i hocu da znam koji da uzmem u smislu koja marka ? i dali je bitno koja je marka ?

Nemoj da ih pijes ako nemas bar 20 godina. Naravno, najvaznije je da dobro jedes uporedo sa pijenjem proteina, jer dzaba ti ako preskaces obroke.
Moj brat koristi http://www.bodybuilding.com/store/whey.html
Uostalom, mozes da pogledas na http://www.bodybuilding.com pa proceni.

Podrzavam odgovor @Jedan Obican Tata, jos si mlad za Deadlift, u tvojim godinama je najbolje ono sto ti je on napisao. Uostalom, jos si mlad za teretanu :/
 
Poslednja izmena:
El moze neko da mi objasni zashto je dead lift losh za mlade, ja sam pokushao samo sa shipkom od 10kg, zbog upozorenja na koje sam naishao i nishta mi nije falilo (osim slabe upale mishitja jer sam malo preterao sa ponavljanjima). Inache imam 13 godina, za oko mesec dana punim 14.

nije los ukoliko ga pravilno izvodis...pitaj nekoga u teretani da ti pokaze ili pogledaj na you tube...
 
Nemoj da ih pijes ako nemas bar 20 godina. Naravno, najvaznije je da dobro jedes uporedo sa pijenjem proteina, jer dzaba ti ako preskaces obroke.
Moj brat koristi http://www.bodybuilding.com/store/whey.html
Uostalom, mozes da pogledas na http://www.bodybuilding.com pa proceni.

Podrzavam odgovor @Jedan Obican Tata, jos si mlad za Deadlift, u tvojim godinama je najbolje ono sto ti je on napisao. Uostalom, jos si mlad za teretanu :/

proteine mogu da piju svi,bez obzira na godine z:hm:

nije mlad za teretanu...ja sam krenula sa 14 i radim i deadlift tj mrtvo dizanje...
 
Uzeo sam danas DYM Elite od 2,3 kg u pansportu i uzeo sam jednu celu onu "kasicicu" i pomesao sa mlekom posle treninga.Rekao mi je trener sa difa da to uzimam ujutru pre dorucka posle treninga i pre spavanja...dali da na primer unosim odmah ugljene hidrate odmah posle sejka (pirinac na prime) ili da sacekam malo ?
 

Back
Top