Red bul opasan po život?

Amateracu

Zainteresovan član
Poruka
493

18.08.2008
Napitak krcat kofeinom, popularan kod studenata u vreme ispita i "ljubitelja adrenalina" kojima "daje krila", zgušnjava krv, što je uslov za kardiovaskularne probleme, preneo je Rojters.

Sat pošto popiju "red bul", krv konzumenata nije više normalna. "Nenormalna je onako kako bismo očekivali kod pacijenata sa kardiovaskularnom bolešću", ukazuje vođa istraživanja, dr Skot Viloubi iz Centra za kardiovaskularna istraživanja pri Kraljevskoj bolnici u Adeleidi.

Portparol "Red bula" za Australiju Linda Rihter je izjavila da će izveštaj biti "ozbiljno proučen" u sedištu kompanije u Austriji, ali i naglasila da nema dokaza da je popiti "red bul" opasnije nego počastiti se šoljom jake kafe.

Dr Voloubi i njegov tim ne misle tako, oni su ispitivali kardiovaskularne sisteme 30 mladih odraslih ljudi sat pre i sat posle konzumiranja konzerve od četvrt litra "red bula" bez šećera.

Rezultati su pokazali da "normalni ljudi (od tog pića) razviju simptome koji se normalno vezuju za kardiovaskularne bolesti", rekao jedr Viloubi.

"Red bul" je zabranjen u Norveškoj, Urugvaju i Danskoj zbog opasnosti po zdravlje, ali je austrijska kompanija lane prodala 3,5 milijardi konzervi u 143 zemlje. Njeni vlasnici tvrde da jedna konzerva sadrži 80 miligrama kofeina, otprilike koliko i šolja kafe.

Dr Viloubi, međutim, napominje da napitak može biti smrtonosan ako je u kombinaciji sa stesom ili visokim pritiskom.

"Ako imate bilo kakvu predispozuiciju za kardiovaskulare bolesti, poreporučujem vam da dobro razmislite pre nego što ga popijete", poručio je on, a i sama kompanija koja proizvodi "red bul" upozorava potrošače da ne piju više od dve konzerve dnevno.
Izvor: Tanjug
 
HEj gde ode moj post?

Pijem ih kao stoka,mesam sa pivom,sa dzinom i raznim alkoholnim picima i popijem po 4-5 tih limenki pred svirku i onda ulazim u sutku i mogu da pariram likovima koji su stariji i po 4 godine od mene! Imam normalan krvni pritisak,zdravu krv i mokracu i zdravo srce (bio sam pre par dana na pregledima),mogu da trcim i radim sve sta pozelim i bez tih pica i pijem ih vise od godinu dana! Jedino sto lose utice pice jeste da si nervozniji i agresivniji nista vise i ponekad imas bas jaku potrebu da ih pijes ali to je zbog adrenalina (prirodna droga koju luce nadbubrezne zlezde)!
 
HEj gde ode moj post?

Pijem ih kao stoka,mesam sa pivom,sa dzinom i raznim alkoholnim picima i popijem po 4-5 tih limenki pred svirku i onda ulazim u sutku i mogu da pariram likovima koji su stariji i po 4 godine od mene! Imam normalan krvni pritisak,zdravu krv i mokracu i zdravo srce (bio sam pre par dana na pregledima),mogu da trcim i radim sve sta pozelim i bez tih pica i pijem ih vise od godinu dana! Jedino sto lose utice pice jeste da si nervozniji i agresivniji nista vise i ponekad imas bas jaku potrebu da ih pijes ali to je zbog adrenalina (prirodna droga koju luce nadbubrezne zlezde)!

cega se pametan stidi lud se ponosi.....:dash:

a nije ti palo na pamet da gledas na duze staze a! to sto si sad zdrav ne znaci da ti za koju god nece biti nesto (mislim nadam se sve najbolje za tebe al ...)

imas pravo da se trujes, tvoja stvar, al nemoj da pises o tim sranjima kao da su zdravi i odlicni i preporucljivi.....
 
Poslednja izmena:
Kada se unese u organizam energetsko pice odmah dovodi do preskakanja srca!
Inace Red Bull, Guarana i ostala energ. pica su ista samo u drugom pakovanju i druga cena!
Jednom sam uzeo dve saksije cveca, jednu zaliju sa Guaranom, a jednu sa vodom, ona sa vodom jos zivi, a ona sto je bila zalivena Guaranom se osusila!
Pre oko sat vremena sam video neko energ. pice u prodavnici koje se prodaje na 1,5 litara u flasi!
 
Kada se unese u organizam energetsko pice odmah dovodi do preskakanja srca!
Inace Red Bull, Guarana i ostala energ. pica su ista samo u drugom pakovanju i druga cena!
Jednom sam uzeo dve saksije cveca, jednu zaliju sa Guaranom, a jednu sa vodom, ona sa vodom jos zivi, a ona sto je bila zalivena Guaranom se osusila!
Pre oko sat vremena sam video neko energ. pice u prodavnici koje se prodaje na 1,5 litara u flasi!

Mamu im 'ebem,maznuli mi ideju!!!:evil:
 

Back
Top