Wien-Bec

Da li je inostransvo samo za "odabrane"?

  • Naravno da nije.

    glasova: 4 100,0%
  • Slobodni smo gradjani.

    glasova: 0 0,0%
  • I mi smo deo Sveta i Evrope.

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    4
  • Anketa je zatvorena .
e da... ORIGINALNI ODGOVOR AUSTRIJSKE AMBASADE KOJI SAM DOBIO I NA OSNOVU TOGA STAVIO NEKE INFORMACIJE KAKO BI RAZMENIO INFORMACIJE I MOZDA POMOGAO I DRUGIMA, je slucajno obrisan ali "nesumnjajte" da sam upravo takav odgovor dobio adresu koju sam objavio. imam puno poruka na mojoj osnovnoj e-mail adresi, pa desava se ali osnovni podaci-informacije su tacne iza cega stojim, onako kako su meni prenesene. Zivi zdravi i veseli bili! cujemo se i dalje. :)
 
Hm,ako te dobro razumem,bice da se ipak nikakvi sezonski radnici ne traze,tj,da je,kako i sam kazes,sve na tom sajtu namenjeno ljudima koji su VEC TAMO?U svakom slucaju,ja se malopre cuo telefonom sa drugaricom aus Wien,kaze da ce dobro prouciti sajt,i da ce obaviti neke telefonske razgovore,a sve u vezi informisanja oko tih sezonskih poslova.Tj,ako ih,(poslova) uopste ima,ako se nude.Mada,meni se cini da od toga,na zalost,nema nista.
Inace,iako nisam nikada bio tamo,i meni se Bec jako svidja po svemu sto sam cuo o tom gradu,i ja bih,da mogu da biram,najradije tamo da se "smestim".I,naravno,slazem se za ukidanje viza(mada,to ne zavisi od nas koji to zelimo),ne mogu da docekam to,pa,ako ni tako mozda nece moci da se pronadje posao u AT ili bilo gde drugo,bar cemo moci,s vremena na vreme,da otputujemo negde,vidimo malo sveta...
 

Zapoceo sam temu o Wien-Bec, Gradu koji sam mnogo zavoleo, ali ruku mi tamo niko nije pruzio, osim kada sam zadnji put a to je bilo 1997. godine, imao priliku da popricam sa tadasnjim svestenikom ocem koji je bio staresina Srpske Pravoslavne Crkve u Becu, u blizini sadasnje srpske ambasade. Viza mi je trajala nekoliko dana i nisam hteo da rizikujem da me deportuju. Dakle da predjem dalje na temu. Ja hocu a to je zelja i mnogih da na legalan nacin uz radnu vizu provedem jedno vreme na sezonskom poslu u Becu ili drugom mestu, ako je to u sadasnje vreme moguce, poznato mi je da ima ljudi koji su ranije dobijali takve vize ali sada, nemam pouzdane informacije o tome, dalje sledi otvoreno pismo austrijskoj ambasadi na ovoj stranici: Zar je tako tesko dati pravu informaciju o sezonskim poslovima za gradjane Srbije? informaciju koju sam dobio
je na austrijskom sajtu i za ljude koji vec zive tamo koji traze stalan posao, da budem konkretan, postoji li opste vasa zelja zelja vase Zemlje i predivnog Grada Beca da nam objasnite, date informaciju pravu, ja sam Vama licno poznat preko e-maila koji sam uputio.
Ne zelim po svaku cenu tamo da idem volim ja svoju Zemlju Srbiju najvise, a mogao bi vec sutra kao pravi turista da odem u Bec ali hocu i da radim na legalan nacin.
Dobro, dakle, da ne oduzim ovaj zapis, bice poruka upucena i na Vas e-mail ali da pomognem ljudima koji se takodje interesuju za slicne stvari. :thumbdown:
 
Stekao sam novog prijatelja, upucena ti je poruka i znaces moj e-mail na krstarici mada je on vec napred objavljen, ja vise nemam sta da dodajem ovde mislim da sam otvoreno i iskreno opisao sta sam zeleo, a jos jedan javan poziv da se na sajtu austrijske ambasade koji mi je poznat i stavio sam u ovoj mojoj temi link-adresu, da objave - daju iskrenu i tacnu informacuju, konkretno moze li ili ne. Idemo dalje.:) Poseban pozdrav kreatorima Krstarice, stvarno dobar sajt, nadam se da ovde nema "cenzure" i da mi nece neko zakucati na vrata, nemam razloga da se plasim, moja kuca je uvek bila otvorena za putnike namernike i ljude dobre volje. Tschus! Wiedersehen! Mozda cu sutra zaista otputovati da posetim divni Grad Bec, Grad je divan. Ali ipak cekam da se ukinu vize za novi srpski pasos. Ali ljudi koji imaju posebnu potrebu morace za vizu da se strpe u redu, nadam se da je sada lakse zakazuje se pa nema velikih guzvi. miron@krstarica.com
Zivi zdravi i veseli bili Vi koji citate ovaj dodatak.:super:
 
Evo ja ovom prilikom javno zahvaljujem austrijskoj ambasadi, na konkretnom odgovoru primljenom danas, ovde u temi sam pokusao da iznesem svoja iskustva i da razmenimo informacije, neki podaci ovde objavljeni bice nekome mozda na korist, bio sam iskren u svojim namerama i zeleo i drugima da pomognem. Ambasada direktno nije zaduzena za pronalazenje posla sajt www.ams.at nisam razumeo dovoljno zbog nedovoljnog poznavanja nemackog jezika. Vama zelim vise srece. Svako dobro! miron. i dalje me mozete kontaktirati na e-mail miron@krstarica.com ali ovde vise necu diskutovati rekao sam sta sam imao. Wiedersehen! Tschus! Zdravo :)
 
Cao
Moja baba ima stalnu austrijsku boravisnu vizu i papire i pravo na drzavljanstvo-koje nece da uzme. Interesuje me da li mogu da apliciram za austrijsku useljenicku vizu na osnovu srodstva posto moja baba zivi tamo zadnjih 20 godina i ima tu stalnu vizu i papire, ali nije uzela drzavljanstvo. Hvala.
 
Najbolje je da baka ode do magistrata za strance i detaljno se raspita........ja mislim da mozes da apliciras za vizu ali posto baka nema drzavljanstvo onda si u kvoti..sto znaci visegodisnje cekanje........
 
Поздрав свима који пратите ову тему, а коју сам ја започео. Надам се да вам ћирилица неправи проблем. Ја бих повремено боравио у Аустрији, Бечу али засада немам могућности финансијских. Ипак верујем биће неких промена, па можда ипак одем туристички мало да видим има ли неких новина у Бечу. Свима Вама, који решавате можда животне проблеме око папира и сличног пуно успеха.
 
имамо једно питанје, мало је глупо али *** шта ћу... тражим у бећу један српски кафић, да пратим утакмице када немогу у стадиону оитићи... и наравно и понекад после посла или тако нешто да идем на пивце

досада сам само нашо неких локала безвезе, или обична омладина (који уместо да гледају репку коцкају), или влахе и цигане (утакмица поћела а ганци пита "који смо ми?", а у репризи се види емблем "ФСС-а")

немогу да верујем да нема нигде нека мало паметнија екипа у бећу, наравно би било најболје чета интелектуалаца, али слабо прате, мислим да сам једини ја :P

био сам једном у кафићу "Равна Гора", некако лићи на староградског кафића у БГ-у, има и велика слика Драже на зиду, али углавном то су "Хајлајтс"

можда неко од ваз зна нешто болје

ПС: Опростите ми за граматику итд. имао сам глупу фамилиску ситуација која ми није дала да наућим српски како треба, али сада имам доста времена да га наућим, граматика доста напредује, и фонд рећи расте као квасац дневно :D

Хвала унапред

Поздрав Сале
 

Back
Top