Instalacija drajvera-Problem

gost 136592

Aktivan član
Poruka
1.228
Nedavno sam instalirao ubuntu 8.04,i skinuo sam ati-jev drajver za graficku.Kada pokusam da instaliram drajver izbaci mi ovo

ati10.jpg


Graficka kartica je Ati radeon 9250.
Kako da instaliram ovaj drajver?
 
Jesi li probao da instaliraš drajver preko Restricted Drivers Manager-a ? (System, Administration)

Tu bi trebalo da štikliraš drajver za grafičku, potvrdiš i sačekaš da se drajver skine i instalira sa oficijelnih ubuntu servera. Bez komplikacija u konzoli :)
 
Probaj preko EnvyNG. Ima opciju instalacije i Nvidia i Ati drajvera. Izaberi automatsku instalaciju i uzivaj. EnvyNG instaliraj iz synoptic managera. I jos nesto. Ako si nov u linuxu, kao ja, preporucio bih ti LinuxMint. Probao sam i Ubuntu 8.04, ali Mint je po meni mnogo bolji. Pogotovu za ljude koji prelaze sa Windowsa.

Pozdrav!
 
Ako Ti nije tesko skini Mint i instaliraj ga. Veruj mi neces se pokajati. I ja sam na Ubuntu imao problema sa drajverima za grafiku i TV kartu. Na Mintu je to nekako lepo leglo, a jos pogotovu sto prilikom instalacije dobijes kompletno instalirane kodeke, flash player , mplayer i ko zna sta jos. Plus, svi programi sa Ubuntua rade i na Mintu. Ne znam da li drugi ljudi dele moje iskustvo, ali kod mene Mint radi na dve masine besprekorno skoro dve nedelje.

Pozdrav!
 

Back
Top