ZBOG CEGA JE KAFA DOBRA.....ILI.....LOSA

Zašto neko pije kafu bez kofeina? To nije kafa. To bi bilo kao kada bih ja, pošto ne pušim, palila one žvake što su obmotane kao cigarete ili držala u ustima i kao pušim. Ako piješ kafu onda piješ kafu, a ne kafu bez kofeina. Neki bi hteli da se kresnu, a da im ne uđe.

To jeste kafa, i takodje ima kofein, ali mnogo manje. Piju ljudi jer vole ukus, ali ne smeju zbog srca (kafa ubrzava rad srca) ili zato sto posle ne mogu da spavaju...
 
Da li neko zna?
Tek skoro sam pocela da je konzumiram, pa je bilo ili to ili neko energetsko pice (spremam ispite, stalno mi se spava, i stvarno mi pomaze da ostanem budna), i to je ne pijem samostalno, vec uzimam jednu trecinu onih nescafe i doncafe solja, znate na koje mislim, ima ih crvenih, belih, itd, srednje velicine, i dodam mleko, sve to stavljam u solju za belu kafu?
Hoce li mi skoditi ili ne?:P

Kafa je prilicno dobra ako volis da kefenises sa drugaricama ili sa samom sobom.;)
 
ajde dobro treba izbegavati beli šečer, ali sama nes kafa ima drugačiji ukus
ako se umuti mikserom, ili ako se samo prelije toplim mlekom ili vodom sve
jedno.......šećer tu nema nekog uticaja.....ja uvek pravim nes sa čistim mlekom
i to mi dođe ujedno i zamena za doručak....plus uživancija.......:D:D:D
 
pokazalo se da su žene koje piju dve do tri šoljice kafe izložene 25 odsto manjoj opasnosti od smrti izazvane nekim srčanim oboljenjem od žena koje ne piju kafu.
Kafa i čaj imaju pozitivno dejstvo na ljudski organizam zahvaljući moćnim antioksidansima - polifenolima.Te supstance omogućavaju da se očuvaju krvni sudovi mozga, što smanjuje opasnost od moždanih udara
Prema nekim istraživanjima, kafa navodno smanjuje rizik od dijabetesa tipa dva. U pojedinim se istraživanjima svakodnevno pijenje kafe povezuje sa smanjenim rizikom od Parkinsonove bolesti, karcinoma jetre, bolesti žuči… Osobama s niskim krvnim pritiskom poznati su blagotvorni učinci kafe

Lose je u preteranim kolicinama piti kafu,i na prazan stomak ujutru,jer kafa ima kiselu reakciju
iscrpno, e, pa imam nizak pritisak......mozda mi se zato stalno spava, hvala na ovim finim informacijama.....
 
Da.....sto se tice ovog spavanja, nemam problema sa time, nakon kafe, ali kao da mi poraste pritisak, kada je popijem ujutru iz dorucak....I protera me:) to mi je u poslednje vreme lek protiv zatvora.....
pijem je sa dve kasicice secera i puno mleka,tako da fakticki pijem belu kafu, ali stavljam vise kafe nego sto bi stavila kada pravim belu kafu sa nekuvanom kafom (ako neko shvati sta sam napisala neka mi prevede:)
Elem, probala sam i kao da "ispecem" kavu:), nije lose.....mada nisam neki strucnjak da procenim... U svakom slucaju, sipa se voda, secer ko voli, i kafa, hladna voda, i stavi se na ringlu, i mesa sve dok ne uvri....eto....
Cula sam da ukoliko ne uvri, izvri, kako god hocete, kafa, da je to dodatno opterecenje za zeludac, i da nije dobro....
 
Ne znam čemu kafa služi i koliko škodi. Znam da je volim i da ne počinjem sa aktivnostima bez kafe, osim kada baš ne moram. Ne drži me budnom. Mislim da je to zabluda i da se ljudi utripuju da ih kafa drži budnima. Ja sasvim lepo mogu posle kafe da prilegnem i odspavam par sati. A kuvam baš jaku kafu. Ne stavljam šećer, a za jednu šolju stavim skoro dve pune kafene kašike kafe. Dakle, samo jutarnja diže, a sve ostale su ... Mada ni ta jutarnja me ne budi, već podigne pritisak, koji inače imam nizak. Kažu, eto, da je za to dobra. Diže nizak pritisak. U to mogu da poverujem zbog jutarnje, ali tokom dana, kada osećam da mi nisu sve na broju kafa ne čini ništa. Pa se pitam koliko je sve to istina.
Kafu sam počela da pijem iz zezanja, u OŠ, da bismo gledale u šolju. Tada sam pila šećer sa kafom. A onda mi se dopao ukus ili sam se navikla, pa sam izbacila šećer i gledanje u šolju. Sada samo pijem. Inače sam pre nekoliko godina prestala da je pijem u velikim količinama, a pre toga sam godinama pila jako puno. Najmanje 6, a verujem da je bilo dana kada i više. I to velikih i jakih, rekla sam kakvu kafu pijem. Dešavalo mi se da kada se organizam natankuje kofeinom počnem da podrhtavam, kao kada se najedeš šećera, mišići su nemirni, oči kao da su izbuljene. I onda jedan dan ne pijem. Pa sutradan sve po starom. Nikada, do sada, nisam imala problema sa zdravljem zbog kafe. A pijem je 18-19 godina.

Скоро исто све, па да не пишем.
Само, ја кафу пијем 27 година, увек у огромним количинама. Разбуди ме кад желим да сам будна, али ладно могу да попијем кафу и легнем да спавам кад желим да спавам. Не размишљам о дејству, волим је, и то црну, нес, еспресо, из аутомата..само да је јака и неслатка.
Оно што ми је занимљиво, то је што сам прочитала да је у процесу лечења астме добро пити кафу. Значи, не као лек, него се препоручује асматичарима и бронхитичарима. Нисам лекар, не могу да тачно знам зашто.
 

Back
Top