Putinova teorija..

Just_a_man

Primećen član
Poruka
1.000
Ruski premijer Vladimir Putin optužio je Sjedinjene Države da su orkestrirale sukob u Gruziji u korist jednog kandidata na američkim predsjedničkim izborima. Bijela kuća sve negira.

U ekskluzivnom intervjuu koji je dao CNN-u u crnomorskom gradu Sočiju, Vladimir Putin rekao je kako su Sjedinjene Države ohrabrivale Gruziju da napadne autonomnu regiju Južnu Osetiju.

Putin je ustvrdio da su mu njegovi vojni dužnosnici rekli kako je to učinjeno da se pomogne jednom predsjedničkom kandidatu, ne dajući dokaze koji bi potkrijepili takve tvrdnje.

''Američki građani nalazili su se u području sukoba. Oni su djelovali prema zapovjedima koje su dobili a jedini koji im je mogao dati takve zapovjedi je njihov vođa'', rekao je Putin.

''Američka strana je naoružala i obučila gruzijsku vojsku. Zašto tražiti teško kompromisno rješenje u mirovnom procesu? Lakše je naoružati jednu stranu i isprovocirati da ubija drugu stranu. I posao je obavljen'', rekao je Putin, te dodaje da se pojavila sumnja da je netko u SAD-u posebno stvorio ovaj sukob s ciljem da stvori komparativnu prednost za jednog od kandidata koji se bori za mjesto predsjednika SAD-a.

Komparativna prednost koju sugerira Putin mogla se odnositi na Johna McCaina, iskusnog senatora i ratnog veterana kojeg birači u SAD-u smatraju daleko kompetentnijim u pitanjima nacionalne sigurnosti.

Glasnogovornica Bijele kuće energično je odbacila Putinove optužbe, nazivajući ih ''očigledno lažnima''.

''Sugerirati da su Sjedinjene Države to orkestrirale u ime političkog kandidata ne zvuči razumno'', kazala je glasnogovornica Dana Perino.

Izvori:
www.net.hr
www.cnn.com

Vrlo zanimljiva teorija o aktivaciji sukoba. Inace ne simpatiziram Putina, al' ovo stvarno ima smisla. Pogotovo ako se uzme u obzir da su svi znali koja ce biti reakcija na pokusaj "oslobadjanja".
 
pa jasno je da su ovo organizovali republikanci mislim ne prodje jedan republikanski mandat a da se ne organizuje neki americki rat...

makar 1-2-3

Biti ce zanimljivo promatrati na koji ce nacin Obama prekinuti rat u Iraku, kakav ce stav postaviti prema Rusiji i glavnom kupcu oruzja - Izraelu. Ljudi u SAD su opijeni nadolazecim predsjednikom, al' njegove ovlasti ne sezu toliko duboko u pokretacku masinu sistema. Ne bih se cudio da republikanci organiziraju pokusaj atentata. Ipak je njima ratovanje cista lova (tvornice oruzja, vojnicke obitelji, itd..) Ako pobjedi McCain - prestajem vjerovati u zdrav razum i "demokratiju" :mrgreen:
 
Biti ce zanimljivo promatrati na koji ce nacin Obama prekinuti rat u Iraku, kakav ce stav postaviti prema Rusiji i glavnom kupcu oruzja - Izraelu. Ljudi u SAD su opijeni nadolazecim predsjednikom, al' njegove ovlasti ne sezu toliko duboko u pokretacku masinu sistema. Ne bih se cudio da republikanci organiziraju pokusaj atentata. Ipak je njima ratovanje cista lova (tvornice oruzja, vojnicke obitelji, itd..) Ako pobjedi McCain - prestajem vjerovati u zdrav razum i "demokratiju" :mrgreen:

Obama niti će da prekida rat u Iraku niti će učiniti bilo šta po pitanju američkih pretnji slobodnom delu čovečanstva.

On ima da igra kako mu se kaže.
 
Biti ce zanimljivo promatrati na koji ce nacin Obama prekinuti rat u Iraku, kakav ce stav postaviti prema Rusiji i glavnom kupcu oruzja - Izraelu. Ljudi u SAD su opijeni nadolazecim predsjednikom, al' njegove ovlasti ne sezu toliko duboko u pokretacku masinu sistema. Ne bih se cudio da republikanci organiziraju pokusaj atentata. Ipak je njima ratovanje cista lova (tvornice oruzja, vojnicke obitelji, itd..) Ako pobjedi McCain - prestajem vjerovati u zdrav razum i "demokratiju" :mrgreen:

Mek Kejn ce pobediti na izborima.
 
Razlika između Obame i Mek Kejna je nedelju dana pred ove sukobe bila 8%, nedelju dana posle je pala na 4,5%.
Napadi talibana 11.09. su došli u vreme kada je Buš imao podršku oko 33% građana, čini mi se (što je jedan od najlošijih rejtinga američkih predsednika za vreme mandata u njihovoj skorijoj istoriji). On je posle toga osvojio još jedan mandat.
Zaključke izvodite sami...
 
Obama niti će da prekida rat u Iraku niti će učiniti bilo šta po pitanju američkih pretnji slobodnom delu čovečanstva.

On ima da igra kako mu se kaže.

Eee.. vidim da se slabo prate strani mediji. Obama je tocno definirao ciljeve svoje kandidature. Stovise, izjavio je da se kandidira za predsjednika kako bi prekinuo rat u Iraku. Znaci, to mu je primarna zadaca. Uostalom, nema njemu tko rec kako da "igra" (ako znas tocno tko bi mu to trebao rec - prosvjetli me;)).

Kad pobjedi, vremenom ce se izgubiti i taj Putinov cvrsti stav po kojem ga mnogi cijene. Jer, ruku na srce, on je samo odgovor na Bushevo bahato ponasanje i paradiranje po svijetu (ponajvise Balkanu i srednjem Istoku). Niti Rusi mogu, a niti zele biti ekonomski izolirani od EU i SAD-a. Radi se iskljucivo o privremenom odmjeravanju snaga. Netko mora i kupiti taj njihov plin.
 
Razlika između Obame i Mek Kejna je nedelju dana pred ove sukobe bila 8%, nedelju dana posle je pala na 4,5%.
Napadi talibana 11.09. su došli u vreme kada je Buš imao podršku oko 33% građana, čini mi se (što je jedan od najlošijih rejtinga američkih predsednika za vreme mandata u njihovoj skorijoj istoriji). On je posle toga osvojio još jedan mandat.
Zaključke izvodite sami...

Сам Ђаво је њихов вођа у свему што чине... а народ им је потпуно ретардиран и успаван - па погледајте само ту војску ментално импотентних ликова на конвенцијама... туга једна...
 
pa jasno je da su ovo organizovali republikanci mislim ne prodje jedan republikanski mandat a da se ne organizuje neki americki rat...

makar 1-2-3

Meni su laksi svi ratovi koje su zapoceli republikanci, od bombardovanja srbije, koje su zakuvale demokrate.........izmedju pichvajza u iranu ili novog na balkanu , biram da ahmadinadzadu yebu kevu, a nas malo zaobidju...........

Zato...........ziveo Mekejn........:super::super:

kakav je ko lutka iz muzeja vostanih figura, valjda ce preziveti ceo mandat......:think:
 
Meni su laksi svi ratovi koje su zapoceli republikanci, od bombardovanja srbije, koje su zakuvale demokrate.........izmedju pichvajza u iranu ili novog na balkanu , biram da ahmadinadzadu yebu kevu, a nas malo zaobidju...........

Zato...........ziveo Mekejn........:super::super:

kakav je ko lutka iz muzeja vostanih figura, valjda ce preziveti ceo mandat......:think:

Ne sekiraj se, ko god da pobedi, rata nece biti ni kod nas ni u Iranu, vec u Ukrajini.
 
Laze bre ovaj Putin za Amere.
To su(USA) najposteniji politicari na planeti.
Ne bi oni nesto slagali a da oni naoruzavaju druge zemlje,mislim.....................................................................nek potvrde nase baliye i rvati da je tako?!
 
Pa ti, ako zaista verujes da je Ukrajina, kao treca nuklearna sila sveta, 96 te, zaista predala rusima ceo nuklearni arsenal, onda si gluplji nego sto sam mogao da sanjam.......a to je mnoooogo ..........:hahaha:

96te je u Ukrajini bila na vlasti proruska vlast, a inspekciju su vodili zajedno Rusi i Ameri.
Medjutim nije u tome poenta vec shto je 45% stanovnishtva Ukrajine prorusko.
 

Back
Top