Sta mislite o ovoj konfiguraciji?

-AMD DUAL CORE 64bit X2 4200
-AMD 690V, PSI-Express, Ethernet
-Radeon X1200 256MB
-1GB DDR2 800
-HDD 160 8MB SATA 2
-DVD R/RW 20x
-MiniTower 400W

Vredi li ova konfiguracija 13000. Kakva je grafika, moze li da podrzi bar neku osrednju igricu?
To si video u Maxiju?

Mislio sam da je uzmem,al sam odustao kad sam citao o maticnoj na netu...U pocetku nisam primetio ono slovo V u imenu,al kad sam se nasao na netu video sam da je bolja G i to mnogo,a samim tim ima i drugu grafu X1250 koja je bolja,drug ima tu X1250 i 690G i igra CoD4 na 1024 x1280 na medium,no AA i AF...

Takodje sam onako iz zezanja isao da vidim kolko bi me doslo da sam sastavljam istu takvu konfu i izaslo je 500 din jeftinije...A predonost ti je kad sam sklapas sto mozes da ubacis sta ti oces,sto bi u ovom slucaju bila 690G ili neka jaca,ostalo je u redu...

Zakljucak : Po meni konfa ne vredi te pare,ako bas oces nesto tako onda dodaj 10-15e i kupi samo drugu maticnu 690G ili jacu i sa njom i njenom X1250 ces mozda nesto i igrati,dok sa ovom bas i neces...
 
To si video u Maxiju?

Mislio sam da je uzmem,al sam odustao kad sam citao o maticnoj na netu...U pocetku nisam primetio ono slovo V u imenu,al kad sam se nasao na netu video sam da je bolja G i to mnogo,a samim tim ima i drugu grafu X1250 koja je bolja,drug ima tu X1250 i 690G i igra CoD4 na 1024 x1280 na medium,no AA i AF...

Takodje sam onako iz zezanja isao da vidim kolko bi me doslo da sam sastavljam istu takvu konfu i izaslo je 500 din jeftinije...A predonost ti je kad sam sklapas sto mozes da ubacis sta ti oces,sto bi u ovom slucaju bila 690G ili neka jaca,ostalo je u redu...

Zakljucak : Po meni konfa ne vredi te pare,ako bas oces nesto tako onda dodaj 10-15e i kupi samo drugu maticnu 690G ili jacu i sa njom i njenom X1250 ces mozda nesto i igrati,dok sa ovom bas i neces...

zaobidji u sirokom luku,ako kupujes za kancelariju ok ako mislis nesto vise........nema nista od toga
 
Moze li neko da mi prokomentarise svaku komponentu ponaosob? Kakva je graficka RADEON X1200 256MB? Ako je slaba, onda da ne kupujem monitor od 22 inca ili to nema veze?
Ajde da pokusam da prokmentarise sve:
-AMD ATHLON 4200+ X2 ti je jedan sasvim fin DC CPU,uglavnom ce ti on biti dovoljan ,ako ne i previse...Jedino ako aktivno radis u 3DS MAX,AutoCAD,PS...e tu ces pozeleti nesto jace,al ce ti on biti taman...Znaci CPU je za tvoje potrebe ok

-AMD 690V, PSI-Express, Ethernet ,e to je ono sto ne valja,ta ploca je sama po sebi oslabljena verzija 690G i zato nosi ime "V",naime najveca kocnica u toj konfi ti je graficka koja je integrisana i kao i bilo koja druga integrusa je slaba i ne moze sluziti za ozbiljnije igranje...Ona sama po sebi nema memorije,vec memoriju uzima od glavne tj RAM memorije i to je jedna od kocnica,jer diskretne graficke kartice koriste GDDR memoriju (GDDR2,GDDR3,GDDR4,GDDR5) koje sve rade brze od RAM memorije...Zakljucak: Grafa i ploca su slabe,a posto je to osnova svega,trebalo bi da razmislis o nekoj boljoj.

-Radeon X1200 256MB - pa vec sam ga obrazlozio gore,al ajde.Graficka je integrusa i slaba je,nema svoju mem i mem uzima od rama,nije za igrice,vise je za office upotrebu.

-1GB DDR2 800MHz - Ne pise ko je proizvodjac,al za neku normalnu upotrebu ce ti biti dosta,mada RAM uvek mozes da dokupis,sad je jeftiniji nego ikad. Znaci to je ok

-HDD 160 8MB SATA 2- Mislim da ce ti 160GB biti dosta,HDD je kao sto pise SATA2 sto ti je kao neki sinonim za brzinu...Znaci ovo je ok

-DVD R/RW 20x- Rezac ko rezac,nema sta puno da se kaze,znaci moces da rezes CD i DVD diskove...

-MiniTower 400W - To ti je kuciste sa napajanjem,verovatno ce unutra biti neki kinez,al sve ce to radi,mada ako bude kinez ,onda bi cim skupis para trebao njega da zamenis necim kvalitetnijim jer kad napajanje rikne ono obicno povuce nesto sa sobom,sto bas i nije prijatno...

22" ekran mozes da kupis,grafa ce moci da podrzava njegovu res,al igranje na njemu zaboravi, tj zaboravi dok ne uzmes neku drugu grafu...Minimalno 8600GT 256MB GDDR3,mada bi neka HD3870 256MB GDDR3 sasvim lepo stala...
 
Ako sam dobro razumeo ova konfiguracija nije tako losa za neke moje potrebe, problem je u grafickoj, ali se i to moze resiti u buducnosti novom, jacom karticom. Bitno mi je znaci da kasnije na ovu maticnu mogu da ubacim bolju grafiku. Sve ostale komponente su valjda relativni ok.
 
Ako sam dobro razumeo ova konfiguracija nije tako losa za neke moje potrebe, problem je u grafickoj, ali se i to moze resiti u buducnosti novom, jacom karticom. Bitno mi je znaci da kasnije na ovu maticnu mogu da ubacim bolju grafiku. Sve ostale komponente su valjda relativni ok.

Kajaces se , nema tog ko je vrsao med a probo nije . Bice uf nervira me ovo daj jacu grafiku , uf nevalja ploca daj bolju itd...Skupi pare na gomilu i sastavi nesto ljudski
 
Ako sam dobro razumeo ova konfiguracija nije tako losa za neke moje potrebe, problem je u grafickoj, ali se i to moze resiti u buducnosti novom, jacom karticom. Bitno mi je znaci da kasnije na ovu maticnu mogu da ubacim bolju grafiku. Sve ostale komponente su valjda relativni ok.

Zar nije bolje da skupis sve pare ne gomilu,kazes nam koliko imas,i mi ti sastavimo neku konfu za te pare...Ako ti se bas svidja ova konfa onda lepo dodaj jos jedno 10e (800 din) i samo uzmi drugu plocu (690G) i samim tim imas i bolju plocu i bolju graficku,a 10e i nisu neke pare...
 
Slusaj savete iskusnijih ljudi, pokupi od svakoga po malo i moci ces da kupis mnogo, mnogo bolju konfiguraciju za nekoliko hiljadarki vise. Strpi se kada su ovakvi uredjaji u pitanju... bukvalno svakog meseca opadaju cene(svakog meseca izadje po nesto novo), a taman ces za mesec, dva, nerazmisljajuci skupiti tih nekoliko hiljadarki. Veruj mi, ne zezam te!
Inace, ja bih menjao graficku karticu(ne bih uzeo ATI, jer se ne razumem u njih), uzeo bih neku bolju maticnu, jos 1 GB memorije, i malo bolji procesor jer je ovaj OK.
 
Kupio sam ipak ovu konfiguraciju i monitor samsung 2243NW. Sve radi ok, za moje potrebe i vise nego sto treba. Dokupicu jos 1gb ram memorije. Grafiku cu takodje promeniti kad skupim lovu ili ako mi uopste bude trebalo. Ploca je
Foxconn A6VMX, AMD 690V, VGA, PCI-Ex16, DDR2, SATA2, RAID, LAN, SB5.1, USB2.0, mATX (Socket AM2+). Mislim da nije toliko losa koliko ljudi kazu. Hvala svima na savetima i komentarima. Pozz.
 
zato sto za iste pare dobijas mnogo vise, i duze ce mu raditi posao..a ako mu mesto ne predstavlja problem onda je desktop varijanta mnogo bolja...plus mnogo je lepse gledati u 22 inca tft nego u mali ekran lap-topa...
i po cemu je lap-top na kraju prakticniji za coveka koji je pitao za pomoc ?
 

Back
Top