Wing Chun Kung Fu - Kickbox

ruffrave

Zainteresovan član
Poruka
309
Molim Vas odgledajte ovaj snimak i recite mi vase misljenje...po mom misljenju ovaj wing chung bi definitivno bio koristan na ulici.....


Molim Vas ispravite me ako gresim....
Takodje mislim da je i kickbox efikasan na ulici....mada kad trenirate kung fu takodje se razvijate i duhovno....barem kolko sam procitao....:P
 
ovo je covek koji nema veze sa kickboxom..tako da i nije neka demonstracija

duhovno razvijanje baci u vodu...mozes ti da se duhovno razvijes i bez borilacke vestine


evo ti npr ovo...dal to znaci da je kyokushin mnogo bolji od wc?
 
Vidim da je drug gnjec malo neurozan, druze vidim ja da ti nikada nisi uzivo video dobrog WT borca, jer toga u Srbiji nema, ali ako hoces onda idi jednom na jedan seminar EBMAS federacije kada bude Emin Boztepe licno dolazio pa njemu lepo postavi par pitanja pa ga isprobaj itd......mislim da se neces pokajati, pusti ti to sto ima dole TWC ili divljacki Kung Fu, to je sve ..................nema veze sa dobrim Wing Tsun-om.
Takodje ako hoces da vidis dobar Jeet Kune Do, onda malo pogledaj dali ima dole ili mozda negde u blizini kao BUG,ROM,HUN neki seminar sa Tommy Carruthers-om
Lako je kritikovati isecke sa Youtub-a, idi pogledaj, pa ako ti se ne svidja onda uredu, ja za svoj deo uvek prvo pogledam nesto uzivo pre nego sto dam sud o tome. Isprobavao sam i Commando Krav Maga,Krav Maga,Aikido,Hapkido,Shaolin Kung Fu,Kyokushinkai Karate,Jiu Jitsu, BJJ, itd.
Ima ovde kod nas svega pa sam odlucijo sta se meni najvise dopada, ne kritikujem nikoga licno, neke vestine su mi dobre a neke mi se uopste ne dopadaju. Vidi probaj pa se javi......veliki POZZ
 
probao sam i ja sve i svasta...

sto se tice videa okacio sam cisto kao primer toga da ne vredi na osnovu jednog videa suditi o vestini...samo sto ovde svi koji se bave WC-om uvek dodju sa pricom nije to WC..bla bla bla...

kapiram ja tebe da si preko al nemoj i ti da si tolko nadobudan sa tim stavom kao da jedini nesto znas...pa ne bavimo se mi svi borenjem za dzabe
 
Dovoljno meni govori cinjenica da ni u jednoj vestini nismo u vrhu kao druge zemlje, niti u MT-u niti u Judo-u, niti u Karate-u,Box-u, itd. Sve neki majstori dole, a meni se povraca od toga. Ne omalovazavam ja tebe licno ali je cinjenica da dole ima toliko samoprozvanih majstora u raznim vestinama da je to strasno.
Meni je pre nekih dve godine rekao drug da na primer klub Pinki u Zemunu spada pod najbolje u Srbiji, ja bio tamo trenirao 4 ili 5 puta cisto da se zezam. Nivo trenera je ocajan, neki momci su jako spremni fizicki i talentovani ali dzabe to kada nema ko da im pokaze. Gde je Srbija u Full contactu? Ni jedan u Superligi ili K1 ili K1 Max, ako trenira preko onda je to nesto drugo. Sad ne znam kakav je MT klub u NS,ako je trener polagao u Thailandu onda uredu, a ako ne onda je to opet neki mix Karate-a i Box-a sto definitivno nije MT.
Samo sam naveo primer, znam ja da postoji i Dr. Ilija Jorga koji je legenda u Karate-u,a li eto on je to bio i u SFRJ. Na primer na OI nista nismo uzeli niti u TKD niti u Box-u, niti u Judo-u.....razmisli malo o tome, Svica kolko tolko i ima uspeha u nekim vestinama kao K1, gde je imala osim pokojnog Andy Hug-a, Bregi-a ok borac nije sampion ali je ipak usao u K1, pa Azem Maksutaj ili Petar Majstorovic.
Imaju i dobru Karate reprezentaciju, ja sam trenirao dugo kod Paulo Baliche, on ce ako ostane bez povrede uci mozda u K1 Max, tako da ima ovde dosta dobrih boraca koji su i medjunarodno uspesni, i to ne u nekim divljim savezima za koje niko nezna.....
Stvar je u tome sto se dole svi ljute ako ima kazes da ovo ili ono ne valja, onda su svi ponosni i pocinju sa vredjanjem po fazonu, "nama si dosao da pametujes, mislis da vi tamo bolje znate" pa brate znamo, jer je ovde cista logika, svaki treci stanovnik Svice nije pravi Svicer, tako da imas puno ljudi koji su iz Azije itd, koji su naucili nesto i doneli to u CH. Nemam ja ovo znanje o vestinama sa neke trafike, nego od ljudi koji su isli po svetu i ucili nekoliko godina, ili su rodjeni u drugim zemljama pa doneli njihovo znanje i umece. A i drzava je pocela zadnjih 10 godina da ulaze u bor.vestine.
 
Poslednja izmena:
ok kapiram ja tebe...al imas stav kao da si dosao da nas ovde jadne i nikakve naucis necemu

ja sam samo rekao da ne mozes na osnovu jednog videa da zakljucis koja vestina je bolja...a uostalom nema WT u K-1...eto to nam barme nesto govori
 
Dobro Gnjec zaobidji me time da WT nema u K1,takodje nemas ni JKD ili KM u K1, to je sport, znam ja dovoljno dobro sta je MT, ali se na MT-u ne uci odbrana za ulicu, pogotovo ne ako te neko hvata,davi itd. Sto se MT-a tice on je super za neke stvari ali sam ja za sebe trazio nesto vise od samog udaranja tipa MT, trazio sam nesto gde mogu nauciti brze i efikasne udarce protiv telesno jacih od samog sebe, jer ja sam dok sam bio aktivan MT borac 88kg na 184, i to dobro istreniran, ali sam na sparingu sa vecim i jacim ljudima video da je mnogo tesko sa samo tim tehnikama opstati.
Sada takodje sparingujem sa istim tim ljudima, ALI BEZ MT RUKAVICA, nego sa MMA rukavicama gde mogu mnogo vise da izvedem, i bogami mnogo dobro vladam tim ljudima tako da su me mnogi pitali sta je to sto ja vezbam zadnjih 5,5 godina pa da mogu tako da se nosim sa njima. Pazi to su momci od 200 cm i 115 kg misica, ustvari su dvojica sa tim dimenzijama;)
WT je za ulicu kao i JKD, za ring je BJJ i MT, ili zbog mene BOX i Rvanje. Mogu i ove poslednje pomenute da se primene na ulici to nije tema, ali se meni vise svidja ovo sto sam ja odabrao.
U ostalom bre vezbajte sta hocete dole, verujte da ste najbolji u svemu kao sto niste, ali eto verovanje je sve............
Ja se drzim mojih stvari a kada budem bio jednog dana na tom nivou na kojem ja zelim(za nekih 5 godina intenzivnog vezbanja) otvoricu skolu pa si srdacno pozvan da dodjes na trening pa sam oceni dali je to za ulicu ili ne.
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
@Gnjec
P.S bate nemam ja stav kao da mogu sve vas da naucim necemu ali pazi ovako, da sada dodje neko iz Svice i pocne nekim nasim momcima (kosarkasima koji nisu profesionalci)da objasnjava kako se treba igrati kosarka pa koji su fazoni koje taktike nacini treninga itd, a ti si mozda igrao u prvoj ligi Srbije ili cak negde u Spaniji a mozda ti je tata drug Divca i ti bi se smejao i rekao dobro decko oladi nije sve tako kako ti mislis..........e tako ja dozivljavam borilacke vestine u Srbiji, pogotovo kada cujem neke teorije o MT-u ili BJJ, pa o WC/WT ili JKD........mislim da shvatas sta mislim
Nisam ja jos tu gde zelim biti, nisam od onih koji misle da znaju sve, jer da sam takav ne bih ni vezbao niti bi isao na seminare po Evropi da se usavrsavam.
Svakog saslusam pa dam sud o tome, sa tom namerom sam recimo bio na seminaru u Srbiji 25 Maja i sve sto sam naslucivao se izpostavilo kao istinito. Sve neki kvazi majstori, ucili kod nekih ljudi pre 25 godina preko seminara sto je po mom misljenju smesno.
Seminar je tu da upoznas principe i neke osnove vestine, a redovan trening barem dva pute nedeljno cini od tebe kolko tolko borca, naravno da treba vise treninga da bih bio borac.......i srce i svakodnevni trening itd.
E to je sustina moje kritike i mog stava.....nadam se da se ne ljutis, jer vidim da si jedan od retkih koji ima slicno pragmaticno misljenje o bor vestinama kao ja. Ne uzmi za licno, ja stvarno ne vredjam niti tebe niti bilo koga drugog, samo iznosim svoje a to je da dole nema na zalost stvarno kvalifikovanih ljudi u tim vestinama koje sam ja naveo. Na seminaru 25 maja mi se samo jedan tip svideo jer je rekao nesto mnogo istinito "nekome je bitno da dobro izgleda a nekome da je lako primenjivo" a nije bio Wing Chun trener nego Jiu Jitsu trener.
A jedna prezentacija je takodje bila super a to su bili momci Escrime/Kali-a ne mogu se setim pod kojim su imenom nastupali.
 
Poslednja izmena:
Pa hajde nabroji neke, zanima me,jer ja sebe ne gledam uopste kao sveznalca, naprotiv volim da se razmenjujem sa ljudima i da naucim nesto od njih. Napisi mi preko PN ako hoces ko su i sta treniraju i gde mogu na trening........dolazim uskoro za Srbiju pa cu mozda i naci vremena da odem do tih ljudi.
 
Pa hajde nabroji neke, zanima me,jer ja sebe ne gledam uopste kao sveznalca, naprotiv volim da se razmenjujem sa ljudima i da naucim nesto od njih. Napisi mi preko PN ako hoces ko su i sta treniraju i gde mogu na trening........dolazim uskoro za Srbiju pa cu mozda i naci vremena da odem do tih ljudi.

Evo ja cu ti kazem jednog.Milan Jeremic najbolji majstor u Aikidou.Na trening mozes u Beogradu a i u Pancevu :)

Pozzz...
 
R,I,P,
Danas imam tužnu obavezu da obavestim svu Kung Fu Wu Shu braću i sestre, sve vežbače Tradicionalnog Wing Chun Kung Fu Kuena i druge praktičare borilačkih veština i druge koji to nisu da je u Rumi( 16.07.2011.) u teškoj saobraćajnoj nesreći preminuo naš Kung Fu Wu Shu Brat Nenad Ljiljak ( 1975-2011) iz Rume. Koristim priliku da mu se posthumno zahvalim na požrtvovanom i predanom radu u Wing Chun Kung Fu Kuenu i njegovom širenju. Pokojni Nenad Ljiljak je počeo da se bavi Wing Chun Kung Fu Kuenom davne 1992 u Rumi u klubu "Slovo Sunca". Posle prestanka rada kluba "Slovo Sunce" sa grupom etuzijaista !996 otvara i vodi novi klub "Dragon". 1997/98 završava "Čelični Dlan" - "Pamučni Dlan". 1998/99 dobija zvanje SI-FU-a. Klub prestaje sa radom 2000 godine zbog tadašnje političke situacije ali Nenad nikada nije prekidao svoju ljubav i predani rad za Wing Chun Kung Fu Kuen. Uvek spreman da nesebično daje sebe i van treninga bio je poznat među drugovima kao čovek velikog Srca, široke ruke, održavao je uvek svoju datu reč i znao je da "odreže" pravedno kad god je to trebalo. Nažalost tragična saobraćajna nesreća omela ga je da ostvari do kraja svoje životne ciljeve i ostavi svoje najmilije članove porodice, devojku, bliske prijatelje, drugove i poznanike svog tigrovskog srca i široke tople duše. Neka ti je večna pamjan i slava Kung Fu brate i prijatelju Nenade.
 
R,I,P,
Danas imam tužnu obavezu da obavestim svu Kung Fu Wu Shu braću i sestre, sve vežbače Tradicionalnog Wing Chun Kung Fu Kuena i druge praktičare borilačkih veština i druge koji to nisu da je u Rumi( 16.07.2011.) u teškoj saobraćajnoj nesreći preminuo naš Kung Fu Wu Shu Brat Nenad Ljiljak ( 1975-2011) iz Rume. Koristim priliku da mu se posthumno zahvalim na požrtvovanom i predanom radu u Wing Chun Kung Fu Kuenu i njegovom širenju. Pokojni Nenad Ljiljak je počeo da se bavi Wing Chun Kung Fu Kuenom davne 1992 u Rumi u klubu "Slovo Sunca". Posle prestanka rada kluba "Slovo Sunce" sa grupom etuzijaista !996 otvara i vodi novi klub "Dragon". 1997/98 završava "Čelični Dlan" - "Pamučni Dlan". 1998/99 dobija zvanje SI-FU-a. Klub prestaje sa radom 2000 godine zbog tadašnje političke situacije ali Nenad nikada nije prekidao svoju ljubav i predani rad za Wing Chun Kung Fu Kuen. Uvek spreman da nesebično daje sebe i van treninga bio je poznat među drugovima kao čovek velikog Srca, široke ruke, održavao je uvek svoju datu reč i znao je da "odreže" pravedno kad god je to trebalo. Nažalost tragična saobraćajna nesreća omela ga je da ostvari do kraja svoje životne ciljeve i ostavi svoje najmilije članove porodice, devojku, bliske prijatelje, drugove i poznanike svog tigrovskog srca i široke tople duše. Neka ti je večna pamjan i slava Kung Fu brate i prijatelju Nenade.

Neka mu je vecna slava i laka zemlja, mnogo toga smo prosli zajedno. Bio je veliki covek i dobar drug. Prenesi moje duboko i iskreno saucesce porodici Ljljak.
 

Back
Top