skola engleskog za decu

macka vracarka

Veoma poznat
Poruka
13.094
Unapred se izvinjavam ako postoji tema negde ali je ja ne nadjoh..:confused:
Naime,moja devojcica je nakon letovanja izrazila zelju da je upisem na "ozbiljan engleski" jer je shvatila da ono sto u vrticu uce(mahom pesmice a pritom uopste ne znaju sta iste znace u prevodu!)ne sluzi nicemu u praksi.
Bila je ocajna sto na moru nije mogla da komunicira sa animatorima u hotelu koji su jel govorili samo engleski i ceski..:roll:
Dakle,cula sam za nekoliko skolica za njen uzrast(u januaru puni sest godina!)od kojih je meni najbliza Robertson school..
Da li neko ima iskustva sa tom skolom?Ili predlog za neku drugu..
 
hmm jesi razmisljala o privatnim casovima? mislim da je to najbolje, ako bi imala osobu koja bi dolazila nekoliko puta nedeljno (koliko imas mogucnosti i tvoje dete volje), jer koliko ja znam vecina skolica engleskog se u pocetku svodi na pesmice i slicno :)
 
Da li ti govoris engleski? Da bi naucila malo dete neke osnovne stvari ne treba ti neko posebno znanje. Verujem da bar toliko znas.Kasnije kad vidis da je spremno da nauci vise upisi je u neku skolicu.Do tada ces se vec raspitati i saznati koja je dobra.Cini mi se da sam cula da postoji neka radionica gde deca uce strane jezike i to besplatno al sad da me ubijes ne mogu da se setim gde je - davno je bilo na TV-u.
Koliko ti je dete? Postoje i CD-ovi pomocu kojih deca mogu solidno da nauce engleski.To ti je jos jedna solucija.
U svakom slucaju pozdravljam detetovu zelju da od malena nauci strani jezik jer ce mu to puno znaciti kasnije u zivotu.Super je kad su deca ambiciozna i imaju zelju da se nadogradjuju od malih nogu. Sve najbolje ti zelim i ako cujem za neku skolicu javljam ti:super:
 
Kao anglista i predavac preporucujem ti privatne casove. Za tako zainteresovano dete rad u grupi bi bio nedovoljno produktivan. Najbolja varijanta je ako nadjes predavaca (kvalifikovanog) a da je stranac. Oni najbolje mogu da motivisu dete na aktivnu upotrebu engleskog. A dete moze da nauci puuuno u tom uzrastu jer je to idealan uzrast za ucenje jezika. Samo da ima sto vise verbalne aktivnosti koja u vecini skolica nedostaje jer su nivoi znanja i interesovanja kod ostalih sagovornika (dece) jako promenljiva kategorija i cesto se desava da se predavac u skolici naprica engleskog, a deca mnogo manje pricaju od njega i da niko to ni ne primeti kao nedostatak.
 
I mene ovo pitanje muci.
Nasla sam privatne casove 1000 dinara/60minuta.
Da li je jednom nedeljno dovoljno za dete od 7 godina?
Imam blizu Jovanovu, tamo je 4850 dinara, 2 puta nedeljno po 60 minuta.
Nisam pametna sta je bolje.
 
ma ja ipak mislim da bi trebalo da uci u drustvu - ali u maloj grupici, da bi svakom detetu mogla da posveti podjednako paznju
u drustvu se brze nauci kroz igru a i lepse se jede
znas ono sto pricaju mame: kad dete vidi drugo dete da nesto jede odmah oce i ono, e tako ti je i sa ucenjem;)
 
ma ja ipak mislim da bi trebalo da uci u drustvu - ali u maloj grupici, da bi svakom detetu mogla da posveti podjednako paznju
u drustvu se brze nauci kroz igru a i lepse se jede
znas ono sto pricaju mame: kad dete vidi drugo dete da nesto jede odmah oce i ono, e tako ti je i sa ucenjem;)
Zato se i ja dvoumim. Ona voli da razne aktivnosti radi u drustvu. Ali bolje rezultate ipak postize kada je sama, kada joj se posveti puna paznja.
Moram jos da razmislim i da se raspitam za broj dece u grupi.
 
ja sam ishla na jedan tecaj od malena - to jeste sve prilicno neozbiljno sve do recimo 1.ili 2.g srednje shkole , a i posle toga je potrebno sam da slushash kad gledash filmove da bi tecnije progovorio...bilo je dece koja su manje naucila , jer ih je mrzelo da se bakcu , a i svi smo voleli da dodjemo da se druzimo ...ne znam ,uglavnom mnogo je to para bilo , a i smanjivalo je vreme za ucenje za shkolu..ja razmishljala sam da uzmem te knjige ,pa da drzim casove iz njih ;)
 
uzimala sa ja neko vreme ,pre ovog tecaja ...to sve zavisi kakav je lik taj sto drzi casove ...uostalom i na tecaju to zavisi - dolazile su povremeno neke zamene i tacno smo znali ko nam valja ,ko ne ..ne moze sve tako lako ni da se objasni kad jednom naucis da se kaze tako i tako ..mislim u grupi ce bar da se druze ..al privatnog mozesh da pogurash da radi brze..
 
to sve zavisi kakav je lik taj sto drzi casove ...uostalom i na tecaju to zavisi - ..ne moze sve tako lako ni da se objasni kad jednom naucis da se kaze tako i tako ..mislim u grupi ce bar da se druze ..al privatnog mozesh da pogurash da radi brze..

Sasvim se slazem. Nije bitno koliko je dete, vec kako je nastavnik osmislio i prilagodio cas. Vazno je da se dete podstice da prica na engleskom u toku casa i sto cesce. U grupi uvek ima velikih pauza kada su deca pojedinacno vise odsutna (glavom) nego kada su sami. Ne bi bilo lose uzeti privatne casove sa drugaricom/ drugom deteta, recimo. Nije grupa, a razvija se komunikacija. A i onda je jeftinije. Dugo sam radila u privatnim skolama i jednostavno znam da sam mnogo bolje mogla kontrolisati uspeh polaznika na privatnom casu nego u grupi koja je cesto jako raznolika po stepenu interesovanja.
 
A da li je za tako malo dete bolje ucenje u drustvu ili privatni casovi? To me najvise muci.

solo se bolje uci, a u grupi nesto sporije/losije uz zabavu
mislim da nije dobra ideja ukloniti zabavu iz ucenja nekom ko je tako mlad (idealno bi bilo ne ukloniti je nikad...), a ni neka narocita ozbiljnost nije potrebna,
dovoljno je
da prelazi malo vise gradiva od vrtica a da vjezba i navikava se pomalo na govor i razmisljanje na stranom jeziku
te dvije stvari cesto fale i puno odraslijim ucenicima

mozda je najbolje da se organizujes sa nekoliko mama njenih drugarica, pa nadjete nekog privatnika koji pristaje da daje casove malenoj grupici ucenika
dovoljno ozbiljno i dovoljno opusteno za uzrast.
i dovoljno brojno za vjezbanje govora i razgovora

dobro bi bilo i da joj nabavis neke crtace na engleskom sa titlovima na istom,
ili ako joj je previse, na srpskom
nije toliko vazno koji ce procenat svega da razumije koliko da se navikne na melodiju jezika i pronadje nesto sto ce je zainteresovati da pokusa da razumije
ima i onih cd-ova na engleskom sa raznim igrama iz kojih se uci, samo ne znam ima li ih i kod nas i u kojoj mjeri
zatim onaj disney channel je zgodan, nadjite neku preteen stranu grupu i tako....

blah, raspisah se. :mrgreen:
 
Daklem:roll:
Danas sam kontaktirala Robertson,nakon sinocnjeg razgovora sa drugaricom cija kcerka ovog septembra polazi u 4 godinu ucenja bas u toj skoli.Znala sam da dete ide na engleski ali se nisam udubljivala gde...
Ljubazna profesorka mi je iscrpno odgovorila na sva pitanja.
Grupe su male,u tom uzrastu 5-6 dece.Nastava je dva puta nedeljno u popodnevnim casovima,po 60 minuta.Subotom imaju kreativne radionice sto mu dodje ko treci cas nedeljno na koje se ide fakultativno.Govori se engleski-sto naravno u startu nije moguce ali se insistira.
Organizuju izlete jednodnevne na kojima se takodje koristi engleski.
Mesec dana tj.8 casova je 50e,a radi se po principu skolske godine sept-maj.
Mislim da sam odlucila da je upisem tamo-mada se unapred jezim onog vec mi poznatog blejanja dok traje cas jer vec 2x nedeljno ima balet.
Sto se privatnih casova tice smatram da je mala i da nema potrebe da placam profesora u ovom uzrastu a i poznavajuci dete mislim da je njoj odlazak u ustanovu sam po sebi vec davanje na ozbiljnosti.Edukacija u grupi iam svojih prednosti.
 
Ima na B92 neka emisija o roditeljsvtu nedeljom (ne merem se setiti ni kad ni kako se zove).
Često imaju izveštaje i reklame iz neke takve školice, Tree house. Deca od 3 pa naviše u grupicama po znanju i godinama podeljena.
Ali ako sam ja dobro shvatila to je u stvari kao kreativna radionica koja se odvija na engleskom, tako da se klinci u stvari igraju a usput i uče jezik.
 
Dobro si odlucila macka. Za decu je bolje da uce u maloj grupi nego sami sa profesorom. I bolje je vise puta nedeljno po malo nego jednom puno. E sad za tu skolu konkretno ne znam da ti kazem, ali vecina privatnih skola nekoliko puta godisnje imaju javni cas i neke priredbe, pa kad budes isla obrati paznju kako pricaju deca koja su tu par godina - ako i dalje znaju samo pesmice, onda ne valja. Tvoje dete je dosta malo, pa ce ti cesto reci da su se na casu igrali, a ne ucili, ali kroz tu igru se dosta nauci, tako da to ne treba da te brine. Nekad kad je raspolozena pitaj je cega se igraju, pa ce, dok ti pokazuje, jos malo ponavljati to sto uci.
 
Jeko, a kad preporucujes da se pocinje sa ucenjem engleskog?

Ima li neko iskustvo sa engleskim zabavistima, meni to nekako izgleda kao sisanje ovaca, ali bih voleo da cujem iz prve ruke.

Sto se starije dece tice apsolutno se slazem da su bolji privatni casovi jer je skolama u interesu da te sto duze zadrzavaju kod sebe. Edukacija u grupi ima prednosti, ali mislim i vise mana, vezba ima sest zadataka, dete koje je odgovorilo prvo zna da vise nece biti pitano dok se svi ne izredjaju i bleji sledecih 5 minuta. U grupama nemaju svi isto znanje, nadje se jedno koje sve zna, koje se stalno javlja i ostali ne stignu da se istaknu, a neki znaju dosta slabije i onda se na njima gubi vreme. Takodje, klinci su jako lukavi i prepoznaju da je u pitanju nesto sto nije obavezno pa to zloupotrebljavaju, mama je platila pa ja sad mogu biti nemiran, a za razliku od obicne skole ovde se mogu zezati, a ne mogu mi nista jer ne mogu dobiti jedinicu niti cu biti isteran sa casa.

Slazem se da deca treba da uce kroz igru, ali ako im se placa godinama ipak bi trebalo da se pokazu i neki rezultati, igrati se moze i ispred zgrade, njima je isto tako zabavno, a nas manje kosta, malo je bezveze kad cujem da deci koja idu deset godina u privatne skole to nije dovoljno ni za cetvorku u osmom razredu.

Berta, na B92 je emisija vodic za roditelje koja je koncipirana na nacin da se prave uvlakacki prilozi o onim koji im plate...
 
E jest to je ta!
Al kakve veze ima što oni plaćaju reklamu, vredi probati.

Ja sam takodje više za rad u grupi ali samo ako ne podrazumeva veliku grupu, znači do 6-7 dece.
Ali opet se postavlja pitanje inteziteta napretka deteta ponaosob, u uvodnom postu Mačkica kaže da se njeno dete smorilo i da želi da uči pravi engleski.
Mislim da bi možda bilo dobro da pronadjete još jedno dete koje je sličnog uzrasta pa na privatne časove. Nije sama, a opet će više naučiti nego u nekom kolektivu.
 
Radila sam u zivotu i casove sa pojedinacnim djacima, i sa malim grupama i sa velikim grupama. I teorija i praksa kazu da je mala grupa najbolja, samo grupa mora biti dobro uklopljena, a profesor treba da zna sta radi. E, to nije u svakoj skoli i grupi slucaj, a kako se u kojoj skoli radi najlakse proverite posmatrajuci stariju decu na javnim casovima, ili kada cujete preporuke od roditelja cija deca vec neko vreme idu (mislim da je ova tema zbog tih preporuka i zapoceta).

Sto se besplatne igre pred zgradom tice, tamo svi pricaju srpski, a igra u skolici gde se ozbiljno uci engleski je stvarno igra, i zabavna je, samo se u toku igre prica engleski... samo vam malo dete nece npr. reci ucili smo boje i oblike, nego ce reci trcali smo po ucionici i trebali smo da dodirnemo i brojimo neke slicice... njima je to igra.

Sto manje dete pocne da uci, lakse ce da nauci, samo rad treba prilagoditi uzrastu. Najmladji sa kojima sam ja radila bili su 5 godina, ali znam decu koja su pocela sa 3, pricaju savrseno.

Sto se tice teorije da je skolama u interesu da te zadrzavaju kod sebe - tu je potpuno svejedno da li je u pitanju skola ili profesor - ko posteno radi, taj radi, a tog zabusavanja i zadrzavanja ima jednako mnogo i na privatnim casovima, samo kad se nadju i ucenik i profesor koji to vole.
 

Back
Top