skola engleskog za decu

Japre svega mislim da taj prvi susret sa jezikom ne treba da joj bude opterecenje i obaveza,vec zabava i da na taj nacin deluje podsticajno.Varijanta 1 na 1(prof.-djak)mi je za nju preozbiljna jer jos uvek ne pretendujemo da postane vlasnik Kembridz diplome..ima vremena;)
Ona jos uvek nije skolarac i ni ne zna da nastava zahteva sedenje na jednom mestu odredjen broj minuta pa se bojim da joj ta forma ne stvori otpor.
Kapiram da je u skolicama interaktivnije ucenje i da bi se sa prof.kod kuce smorila..
Probacemo pa videti.:)
 
Unapred se izvinjavam ako postoji tema negde ali je ja ne nadjoh..:confused:
Naime,moja devojcica je nakon letovanja izrazila zelju da je upisem na "ozbiljan engleski" jer je shvatila da ono sto u vrticu uce(mahom pesmice a pritom uopste ne znaju sta iste znace u prevodu!)ne sluzi nicemu u praksi.
Bila je ocajna sto na moru nije mogla da komunicira sa animatorima u hotelu koji su jel govorili samo engleski i ceski..:roll:
Dakle,cula sam za nekoliko skolica za njen uzrast(u januaru puni sest godina!)od kojih je meni najbliza Robertson school..
Da li neko ima iskustva sa tom skolom?Ili predlog za neku drugu..

U njenom uzraszu je normalno da uče pesmice, i znaju samo osnovne reči. Ja ti predlažem da ako već nisi zadovoljna engleskim u vrtiću, sačekaš da krene u školu. Ukoliko si blizu novog beograda, dobro bi bilo da svoje dete upišeš na Božidar Adžija, ali tek kada krene u školu. Ima ih skoro u svakoj školi, a prilično su stručni. Samo nesmež da propustiš ni jednu godinu, jer će dete onda propustiti dosta gradiva.
Ali ako želiš da sada upišeš dete i ne možeš da se strpiš, najbolji su privatni nastavnici. Trebaš imati na umu da su oni skupi a da ti je dete i dalje malo. Bolje sačekaj da krene u školu, a do tada možeš i ti da je učiš. Sigurna sam da je nešto naučila u vrtiću, a ti u svakoj knjižari imaš slikovnice za bebce, tj. rečnike za bebe gde je nacrtana mačka i iznad nje piše mačka... pa ti ispod ili iznad mačke upiši cat... U nekim boljim knjižarama imaš i engleske slikovnice, kao na primer u mamutu. Strpite se do škole a onda ide u školu...
 
Приватни часови.. и то са два до три другара..
тако су трошкови знатно мањи, а деца лепо уче у друштву...

Видим овде неке цифре, па ме срамота да кажем..
ја час плаћам 100 дин..
.:rumenko:
 
Sasvim se slazem. Nije bitno koliko je dete, vec kako je nastavnik osmislio i prilagodio cas. Vazno je da se dete podstice da prica na engleskom u toku casa i sto cesce. U grupi uvek ima velikih pauza kada su deca pojedinacno vise odsutna (glavom) nego kada su sami. Ne bi bilo lose uzeti privatne casove sa drugaricom/ drugom deteta, recimo. Nije grupa, a razvija se komunikacija. A i onda je jeftinije. Dugo sam radila u privatnim skolama i jednostavno znam da sam mnogo bolje mogla kontrolisati uspeh polaznika na privatnom casu nego u grupi koja je cesto jako raznolika po stepenu interesovanja.

Moj sin je napunio sest godina i zeli da vise uci engleski ( ima vec neki mali vokabular ali stalno zapitkuje sta znace rec na engleskom koje procita i trazi da uci engleski). Da li bi mogla da te zamolim da mi se javis ukoliko bi bila zainteresovana za privatne casove ili imala neku preporuku. Moj telefon je 065 33 55 065 Unapred zahvalna mama:D
 
Nije mnogo bitno gde i kako, važnije su godine.
Ja sam tako uradio.
Moj mali je učio engleski od 5-8 godine
Tada su rezultati bili, blago rečeno, zanemarivi.
Bolje reći nikakvi.
Ali je valjda to ostalo negde u malom mozgu.
Posle je učio u školi, danas ga priča bez problema.
I to ne kao ja:
Srpski prevedeš u glavi, pa kažeš.
Uglavnom ispadne Tarzan engleski.
 
Apropo male dece.
Dok mi je sin bio beba, stalno je slušao muziku, 24h
Namenski, jer ako bebe spavaju i tišini, posle im je teško
da spavaju u galami. Ovako, teže im je da spavaju u tišini.
Nusprodukt, nećete verovati:
Mnogo voli te pesme koje sam mu tada puštao.
Pošto sam ja matori roker, to je bila
najbolja muzika sa prostora SFRJ
 
Приватни часови.. и то са два до три другара..
тако су трошкови знатно мањи, а деца лепо уче у друштву...

Видим овде неке цифре, па ме срамота да кажем..
ја час плаћам 100 дин..
.:rumenko:

Bravo. Mnogo im lakše ako ih je više

100 din?
Manje od €?
Ne da je jeftino nego.....
 
Pozdrav svima! Ja sam diplomirani filolog, drzim vec vise od dve godine casove engleskog jezika klincima predskolskog i rano skolskog uzrasta. Cena cetrdesetpetominutnog casa je 400 dinara ukoliko dete dodje, a 500 ukoliko ja putujem. Moja lokacija je Kanarevo Brdo. Radi se po knjizi Fairyland, Express Publishing. Casovi su zabavni, a ipak se uce neke bazicne stvari. Moj i-mejl je emma1110@live.com. :D
 

Back
Top