Hitno potreban savet vezano za radove u stanu!

Maron

Zainteresovan član
Poruka
112
Imam jedan dosta hitan problem,pa bih zamolila sve koji se razumeju u tematiku da mi daju neki savet.Naime,imamo jednosoban stan u veoma prometnoj ulici.Nas troje zivi u njemu.Pored sobe,tu je i trpezarija,koja je spojena sa kuhinjom,ali je delimicno odvojena od kuhinje zidicem koji cini jednu stranu spajza,koji pripada kuhinji.Do spajza,levo, su vrata kojima se ulazi u celu tu celinu,i ona,moglo bi se reci,pripadaju trpezariji,tj.prvo se udje u nju pa u kuhinju.Trpezarija je levo a kuhinja desno.Znaci,kad se udje kroz vrata,odmah desno se nalazi zidic,i spajz sa desne strane zidica,a levo i napred je trpezarija.
Problem je sledeci:jedno od nas troje,to jest ja, mora da spava u trpezariji jer drugo dvoje hrcu,a cepovi za usi uopste ne pomazu.U trpezariji se nalazi jedan prozor ,na zidu naspram vrata,koji je identican kao onaj koji je u sobi.Prozor je kombinacija PVC-a i aluminijuma,i ima dupla stakla.U samoj kuhinji postoji jedan prozorcic za ventilaciju,manji od onog u trpezariji ,i takodje se nalazi na toj strani,tj.naspram vrata,samo u desnom delu.Ranije je taj prozorcic bio obican,drveni,i dosta nekvalitetan.Tada se saobracaj u kuhinji/trpezariji cuo maltene kao da ste na ulici,bas je bilo bucno.Onda smo promenili taj kuhinjski prozorcic,i stavili vrlo kvalitetan,od aluminijuma i PVC-a,dupla stakla,imam utisak solidniji od onog iz trpezarije,nekako se cvrsce zatvori,i okvir je deblji.Ali,iako je to smanjilo buku,i dalje nije bas pogodno za spavanje.Bucnije je nego u sobi.Mi pretpostavljamo da je to zato sto je ta cela prostorija (kuhinja + trpezarija)mnogo manja od sobe,a pritom ima 2 prozora,a soba samo 1.Mozda dolazi do nekakve refleksije,sta ja znam,nisam strucnjak,a opet vidim da je nesto drugacije u odnosu na sobu.Mi u svakom slucaju zelimo sa potpuno zatvorimo onaj delimicni otvor izmedju kuhinje i trpezarije,tj.da produzimo zidic od spajza do suprotnog kraja,onda bi se zid zavrsavao bas pored kuhinjskog prozorcica,tj,prozorcic bi dosao desno od njega,i da od trpezarije napravimo sobicu,jer u njoj ionako niko nikad ne jede.Ali,sada me zanima:na koji nacin da izvrsimo to odvajanje,tj. da li su klizna vrata dobro resenje ,mislim zbog zvucne izolacije,jer bih volela da sobica ima samo 1 prozor,tj. da je zvucno odvojim od tog malog prozora iz kuhinje,jer imam,kao sto sam rekla,utisak da je problem delimicno u broju prozora.Da li postoje na trzistu neka kvalitetna klizna vrata,koja dobro dihtuju kad se zatvore,i po mogucstvu sa nekom ugradjenom izolacijom?Ili bi mozda pomoglo lepljenje plutanih ploca preko kliznih vrata?Ali onda se opet postavlja pitanje dihtovanja.Ili,ako mi nijedna klizna vrata ne mogu pruziti dovoljnu zastitu,da prezidam Knaufovim gipsanim zidom i stavim obicna vrata,mada bih zbog malog prostora mnogo vise volela klizna vrata.A sto se tice prozora iz trpezarije,ne znam sta cu sa njim,posto pretpostavljam da opet nece biti kao u sobi jer bi prezidjivanjem dobijena prostorija bila oko 3 puta manja od sobe,pa pretpostavljam da bi prozor iste velicine u manjoj prostoriji pravio vecu buku,ne znam...A imam i utisak da slabije naleze krilo na okvir nego kod onog u sobi,kao da je vise koriscen,pa sad slabije dihtuje,mada su to nijanse.Dosta mi je komplikovano da ugradjujem novi prozor,mada vidim da ima nekih specijalnih protiv buke,ali sada bas nisam u prilici da to radim.Posto je prozor uvucen oko 5 cm u odnosu na povrsinu zida,postoji li mogucnost da se preko njega ugrade neka klizna vratanca u taj otvor u zidu,ili tako nesto slicno,sto bi pruzilo dodatnu izolaciju,a da ne moram da izbijam ceo prozor i stavljam novi?I uopste,sta bih sve mogla da ugradim oko ili preko tog prozora kao dodatnu zastitu od buke?Da li bi pomoglo ako bih preko celog zida gde je prozor,od plafona do poda, postavila klizna vrata,vidim da postoje neka zastakljena,a koliko znam staklo je izolator?Onda bih samo kad zatreba da provetrim otvorila klizna vrata,i oslobodila to krilo prozora koje inace otvaram,a uvece kad spavam bih zatvorila i prozor i pokretna vrata.Da li bi pomoglo da nalepim plutane ploce oko prozora,jer sam cula da nekad hoce zid oko prozora,ako nije dobro obradjen prilikom ugradnje prozora,da propusta zvuk?Razmisljala sam,ali ozbiljno,da lepim plutu i preko stakala od prozora,sa unutrasnje strane,svetlo mi nije bitno,mada ne znam koliko bi pomoglo jer tu je i dihtung,ako je on problem,sto ne znam,onda dzaba da dodatno izolujem stakla plutom.
Izvinjavam se zbog duzine poruke,ali bas mi je hitno,jako lose spavam,i bas bih zelela da resim ovaj problem.Zato,molim vas,ako iko ista zna o ovome,kao i neke firme koje se time bave...Hvala!
 
Klizna vrata slabo dihtutju, i zbog toga, i što su obično od lakog (tankog ili šupljeg materijala) nisu dobar izolator zvuka. Prozori nisu jedini ulaz za zvuk, on se prenosi i kroz zidove, zavisno od čega su (ne valja ako ima mnogo betona). Nije dobra ideja praviti klizna vrata na prozore ili ceo spoljašnji zid, ali neka vrsta unutrašnjih kapaka (u starinskim kućama su se pravili takvi unutrašnji kapci od drveta), bi bila od koristi.
Što se tiče materijala za zvučnu izolaciju,najbolje su one gajbice za jaja.
Čepovi za uši se prave za različite namene - vama trebaju tzv. antifoni - treba da ih ima u prodavnicama opreme za zaštitu na radu, ali nije zgoreg pitati i u apotekama. :bye:
 
Poslednja izmena:
Imam jedan dosta hitan problem,pa bih zamolila sve koji se razumeju u tematiku da mi daju neki savet.Naime,imamo jednosoban stan u veoma prometnoj ulici.Nas troje zivi u njemu.Pored sobe,tu je i trpezarija,koja je spojena sa kuhinjom,ali je delimicno odvojena od kuhinje zidicem koji cini jednu stranu spajza,koji pripada kuhinji.Do spajza,levo, su vrata kojima se ulazi u celu tu celinu,i ona,moglo bi se reci,pripadaju trpezariji,tj.prvo se udje u nju pa u kuhinju.Trpezarija je levo a kuhinja desno.Znaci,kad se udje kroz vrata,odmah desno se nalazi zidic,i spajz sa desne strane zidica,a levo i napred je trpezarija.
Problem je sledeci:jedno od nas troje,to jest ja, mora da spava u trpezariji jer drugo dvoje hrcu,a cepovi za usi uopste ne pomazu.U trpezariji se nalazi jedan prozor ,na zidu naspram vrata,koji je identican kao onaj koji je u sobi.Prozor je kombinacija PVC-a i aluminijuma,i ima dupla stakla.U samoj kuhinji postoji jedan prozorcic za ventilaciju,manji od onog u trpezariji ,i takodje se nalazi na toj strani,tj.naspram vrata,samo u desnom delu.Ranije je taj prozorcic bio obican,drveni,i dosta nekvalitetan.Tada se saobracaj u kuhinji/trpezariji cuo maltene kao da ste na ulici,bas je bilo bucno.Onda smo promenili taj kuhinjski prozorcic,i stavili vrlo kvalitetan,od aluminijuma i PVC-a,dupla stakla,imam utisak solidniji od onog iz trpezarije,nekako se cvrsce zatvori,i okvir je deblji.Ali,iako je to smanjilo buku,i dalje nije bas pogodno za spavanje.Bucnije je nego u sobi.Mi pretpostavljamo da je to zato sto je ta cela prostorija (kuhinja + trpezarija)mnogo manja od sobe,a pritom ima 2 prozora,a soba samo 1.Mozda dolazi do nekakve refleksije,sta ja znam,nisam strucnjak,a opet vidim da je nesto drugacije u odnosu na sobu.Mi u svakom slucaju zelimo sa potpuno zatvorimo onaj delimicni otvor izmedju kuhinje i trpezarije,tj.da produzimo zidic od spajza do suprotnog kraja,onda bi se zid zavrsavao bas pored kuhinjskog prozorcica,tj,prozorcic bi dosao desno od njega,i da od trpezarije napravimo sobicu,jer u njoj ionako niko nikad ne jede.Ali,sada me zanima:na koji nacin da izvrsimo to odvajanje,tj. da li su klizna vrata dobro resenje ,mislim zbog zvucne izolacije,jer bih volela da sobica ima samo 1 prozor,tj. da je zvucno odvojim od tog malog prozora iz kuhinje,jer imam,kao sto sam rekla,utisak da je problem delimicno u broju prozora.Da li postoje na trzistu neka kvalitetna klizna vrata,koja dobro dihtuju kad se zatvore,i po mogucstvu sa nekom ugradjenom izolacijom?Ili bi mozda pomoglo lepljenje plutanih ploca preko kliznih vrata?Ali onda se opet postavlja pitanje dihtovanja.Ili,ako mi nijedna klizna vrata ne mogu pruziti dovoljnu zastitu,da prezidam Knaufovim gipsanim zidom i stavim obicna vrata,mada bih zbog malog prostora mnogo vise volela klizna vrata.A sto se tice prozora iz trpezarije,ne znam sta cu sa njim,posto pretpostavljam da opet nece biti kao u sobi jer bi prezidjivanjem dobijena prostorija bila oko 3 puta manja od sobe,pa pretpostavljam da bi prozor iste velicine u manjoj prostoriji pravio vecu buku,ne znam...A imam i utisak da slabije naleze krilo na okvir nego kod onog u sobi,kao da je vise koriscen,pa sad slabije dihtuje,mada su to nijanse.Dosta mi je komplikovano da ugradjujem novi prozor,mada vidim da ima nekih specijalnih protiv buke,ali sada bas nisam u prilici da to radim.Posto je prozor uvucen oko 5 cm u odnosu na povrsinu zida,postoji li mogucnost da se preko njega ugrade neka klizna vratanca u taj otvor u zidu,ili tako nesto slicno,sto bi pruzilo dodatnu izolaciju,a da ne moram da izbijam ceo prozor i stavljam novi?I uopste,sta bih sve mogla da ugradim oko ili preko tog prozora kao dodatnu zastitu od buke?Da li bi pomoglo ako bih preko celog zida gde je prozor,od plafona do poda, postavila klizna vrata,vidim da postoje neka zastakljena,a koliko znam staklo je izolator?Onda bih samo kad zatreba da provetrim otvorila klizna vrata,i oslobodila to krilo prozora koje inace otvaram,a uvece kad spavam bih zatvorila i prozor i pokretna vrata.Da li bi pomoglo da nalepim plutane ploce oko prozora,jer sam cula da nekad hoce zid oko prozora,ako nije dobro obradjen prilikom ugradnje prozora,da propusta zvuk?Razmisljala sam,ali ozbiljno,da lepim plutu i preko stakala od prozora,sa unutrasnje strane,svetlo mi nije bitno,mada ne znam koliko bi pomoglo jer tu je i dihtung,ako je on problem,sto ne znam,onda dzaba da dodatno izolujem stakla plutom.
Izvinjavam se zbog duzine poruke,ali bas mi je hitno,jako lose spavam,i bas bih zelela da resim ovaj problem.Zato,molim vas,ako iko ista zna o ovome,kao i neke firme koje se time bave...Hvala!



a zasto ti nama lepo ne posaljes sliQ ili nacrt tog stana ???
 
Hvala na savetu u vezi sa vratima.Antifone vec koristim,ali na zalost ulicom prolaze i motocikli,i to u poslednje vreme u velikom broju,toga ranije nije bilo,a i mnogi autobusi prave onaj parajuci,ostri zvuk,koji prosto nikako ne mogu da otklonim.Inace,trenutno je selidba nemoguca,jer imamo bolesnog clana porodice,tako da smo jedino u mogucnosti da nesto doradjujemo u postojecem stanu.Da je situacija drugacija,odmah bismo prodali stan.Znam da je moja poruka neobicna mnogima zbog poprilicne duzine,ali ja meni je savet zaista preko potreban i zbog toga sam inapisala onoliki tekst.
 
Maron,

Ja bih pokušala sa pregradnim vratima i, ako hoćeš, takođe koristila klizni mehanizam da se zatvori onaj prozor.
Naravno da ne mislim na ''harmonika'' vrata i tome slično. To je podložno rasipanju zvuka..
Reč je o kupovini kliznog mehanizma za pregradna vrata, koji košta oko 1100din.
Naravno moraš kupiti u sklopu toga svega i gornju lajsnu po kojoj mehanizam, tj. točkići klize, a sama ''vrata'' iseći kao tablu univera.
Isti sistem možeš primeniti za klizno zatvaranje šupljine kod prozora, samo što ćeš kupiti mehanizam koji nosi vrata manje težine, pa je samim tim i jeftiniji.

Dakle:
1. nađi neko sečenje univera po meri u svom kraju, odaberi boju koju želiš (cene univera se kreću od 600din/m2 do 900din/m2, zavisno od dezena), iseći će ti po meri i obraditi kant ili ABS trakom
2.sigurno u okviru te firme postoji prodajni objekat okova za nameštaj, gde ćeš moći da kupiš mehanizam o kome ti govorim (konkretno, ovaj za pregradna vrata nosi oznaku SKS-51), i lajsnu, na kojoj će vrata ''visiti'', tj, po kojoj će mehanizam kliziti
3.obavezno traži majstora, tj. stolara koji će izaći na teren da ti to premeri i uradi ceo posao, ako se neko muško u tvojoj kući ne razume.

Neće biti mnogo skupo, ali će rešiti problem.
Srećno! :super:
 
Poslednja izmena:
Hvala puno za ovo sa univerom!Samo,gde taj materijal moze da se kupi?Znate li neku konkretnu radnju gde mogu da ga kupim i gde mogu da izvrsim secenje po meri?
Znaci,koliko sam razumela,to je bolje nego obicna klizna vrata.Pretpostavljam da je univer izolacioni materijal?
I jos jedno pitanje-da li ce to da dobro dihtuje kad se napravi,mislim hoce li dihtovati makar bolje nego obicna klizna vrata?
Hvala unapred!
 
Imam jos jedno pitanje:da li bi mozda pomoglo ako bih ugradila obicna klizna vrata i nalepila univer preko?Kakav bi bio zvucni efekat u odnosu na situaciju kada su sama vrata od univera?Ovo pitam jer bi to verovatno bilo jednostavnije,a moji ukucani bas i nisu raspolozeni za iole opseznije poslove (mada ovo sa vratima od univera stvarno nije komplikovano,ali oni su trenutno bas okupirani nekim drugim stvarima i moram,na zalost,da se uskladjujem sa njima).Eh,da se samo ja pitam,uopste mi ne bi bilo problem,ugradila bih sta god treba.Sto je najgore,oni to pregradjivanje vide vise kao stvar estetike,nije im tako vazna zvucna izolacija,a meni je ona najvaznija,pa gledam da resenje bude sto jednostavnije za primenu,a da opet ako je ikako moguce bude i funkcionalno,tj.da izoluje.
P.S. Znam da sam mozda malo dosadna,ali bas mi je vazno da ovo resim.
 
Ne, univer nije izolacioni materijal, već obična ploča iverice od koje se pravi nameštaj!
Kao npr. ormar ili kuhinja... To je materijal koji se koristi u izradi nameštaja, kao npr. ploće medijapana ili puno drvo.
Dakle, nema nikakva izolaciona svojstva, već je samo da kažem puno, a ne tanko i providno kao onaj materijal na harmonika vratima. Ovo bi bilo baš kao vrata, samo sa kliznim sistemom!!

U kom delu grada živite, da vam dam neki konkretan predlog???
 
Zivim na Banovom brdu.Hvala puno sto se angazujete oko mog problema.
A da li bi bilo isto ako bih stavila klizna vrata od stakla ili od nekog od materijala od kojih se inace prave klizna vrata,pa da prosto dodju,uzmu meru i naprave cela vrata sa sve lajsnom i svim delovima i donesu i ugrade,da ne moram deo po deo da nabavljam?Mislim,posto univer nije neki specijalan izolacioni materijal,pretpostavljam da mi je manje-vise svejadno hocu li staviti njega ili neki drugi,dok god su klizna vrata u pitanju.Hocu reci,razumela sam da je to sa univerom jedino bolje u odnosu na harmonika vrata?
Da li mozda imate licnog iskustva vezano za vrata od univera,i to kako zvucno izoluju,bilo da ste ugradjivali nekome ili u svom stanu?
Hvala jos jednom!
 
Uporedite sami kako bi bilo da imate samo staklo ili materijal koji je puna ploča poput krila na ormanu? Univer se inače koristi za pravljenje kliznih vrata!
I ovo što ja savetujem bi podrazumevalo da majstor dođe u kuću, sve premeri, vi samo kažete npr. ''hoću pregradna vrata bele boje'' i on vam to isporuči i montira.
Nisam imala iskustva što se tiče zvučne izolacije, ali mi je to u planu u narednih mesec dana, baš ovo rešenje ću iskoristiti da odvojim bebinu sobu od trpezarije, kako joj ne bi smetala buka (kad se rodi :lol:), tako da se nadam da će zvučna izolacija biti dovoljno dobra.
Uf.. Banovo Brdo.. Ne znam dobro taj kraj..
Evo šta sam npr. dobila kada sam ukucala ''sečenje po meri banovo brdo'', jedan oglas za stolarske usluge. Vama, to ustvari treba. Pokušajte da ih pozovete i pitate za savet! Moguće je da će imati konkretno rešenje ili znaju da vas upute dalje na Banovom Brdu.
Srećno!

http://belgrade.svezasvakog.rs/product/view/i/9969/c/3/stolarske-usluge

http://belgrade.svezasvakog.rs/product/view/i/6809/c/3/izrada-po-meri
 
Poslednja izmena:
Drage forumske drugarice
mislim da mediapan, iverica, klizna vrata, harmonika vrata, knauf itd neće rešiti vaše probleme
takođe kombinacija drveta i PVC za izradu prozora je vrlo čudna, da ne kažem neku težu reč
ambalaža za jaja je uradi sam rešenje koje samo delimično pomaže ako se ugradi sa one strane na kojoj je izvor buke. estetsku stranu tog rešenja u stanu izlišno je komentarisati.
za tako nešto inače postoje namenski izrađene ploče sličnog oblika.
da sam na vašem mestu
proverio bih da li je pravilno postavljen prozor odnosno da li je popunjen prostor između okvira i zida.
zamenio zaptivne gume
postavio što teže (bukvalno) zavese
a ukoliko ovo ne pomogne sledi
zamena prozora što kvalitetnijima a postoje i takvi
dakle od pet komora na više
tri što deblja stakla
roletne
što masivniji zidovi
teška i tapacirana vrata
znam da košta
ali kao i obično količina para i muzike idu ruku pod ruku
 
najgore od svega
nigde nema ni jedne dimenzije

koliko je otvor gde planiras vrata, koliki je prozor,

inace, nijedan klizni sistem nema zadovoljavajuce dihtovanje posto npr. kod aluminijumskih sistema dihtovanje vrse cetkice, i predvidjeno je za zatvaranje terasa za zastitu od vetra i kise ali ne i zvuka - umanjice novo buke ali ne kao i jedan klasican aluminijumski prozor

sve zavisi od kolicine buke, ali neki kvalitetan profil sa troslojnim staklom moze samo smanjiti nivo buke od dosadasnjeg, a moooozda cak i dovesti i do zadovoljavajuceg, da ne kazem podnosljivog nivoa buke
mozda cak i ugraditi i roletne sa PU ispunom kao jos jednom zvucnom barijerom bi bilo isto kao jedna dobra solucija

za tu pregradu unutar stana , misim da bi bilo najbolje nabaviti jedna klasicna drvena vrata i na njih oblepiti neki debeli tepison, a ispod neki sundjer ili cak nabaviti profesionalne zvocno-izolacione materijale ili jednostavno neka guma - pa preko tepison, ili nabaviti ona vrata sa koznim presvlakama
ili ALU vrata bez termo mosta, koja su jeftinija a pruzaju izvesnu zvucnu zastitu

a to svakojako lepljenje preko stakla je u principu neprakticno i zaobidnji kao resenja

uglavnom
ako ces dobro - to je skupo, u principu bitna je samo kolicina novca koju si spremna da ulozis
a ako zelis neku home-made varijantu
nemoj samo kartone od jaja
oni verovatno dobro prelamaju zvuk, i verovatno moraju da budu na povrsini posto u slucaju da su izmedju dve gips ploce, neverujem da imaju nekog efekta - ali je zato ruzno do zla,
:thumbdown:

http://www.acousticsfirst.com/products3.htm#BARRIER
 
Poslednja izmena:
Ne,nisu prozori od drveta i PVC,vec od aluminijuma i PVC.
Inace,pitala sam jednu osobu koja se prilicno razume kako je ugradjen prozor i je li tu bilo propusta,ali on smatra da je prozor sasvim dobro ugradjen.
Treba da premerim dimenzije otvora,pa cu vam reci,ali za sada,okvirno,visina je skroz od poda do plafona,znaci koliko iznosi jedna prosecna visina plafona,a sirina je,rekla bih,oko metar i po.
Vidim predlog da ugradimo vrata od aluminijuma,ali za to bi trebalo da se napravi i prezidjivanje,pa da se u otvor na zidu ugrade vrata,jer je trenutni otvor preveliki za sama vrata,osim ako su klizna.Sad,ja bih to najradije prezidala i ugradila obicna vrata i zavrsila posao,to bi sigurno bolje izolovalo nego klizna vrata,ali ovi moji ne daju,kazu da je premali prostor,mada se ja ne slazem,ali sta cu.
 
Nego,veljkok,posetila sam link koji ste postavili,vidim da ta firma ima dosta veliki izbor izolacionih materijala,ali znate li mozda da li i gde to moze da se kupi kod nas?Ili makar nesto slicno,ne mora bas od te firme?
I jos jedno pitanje:mada klizna vrata generalno slabo dihtuju,da li bi ipak pomoglo ako bih postavila klizna vrata i preko njih nalepila neki od takvih profesionalnih materijala kao sa tog sajta,ili sundjer,ili plutu,ili neki domaci materijal koji se proizvodi u Kragujevcu,a koji se koristi u studijima za pravljenje gluvih soba,nasla sam to na Netu?Hocu reci,ako dihtovanje nije neko,da li to znaci da mi materijal od koga su klizna vrata i kojim su ona oblozena nista ne pomazu,ili ipak mogu stvoriti kakvu-takvu izolaciju?
 
moze taj materijal za pravljenje gluvih soba, pa sama ti rec govori

u principu sve mozes da odradis sta god estetski zadovoljava tvoje potrebe a mozes da finansijski podrzis ;)

da stavis jednu debelu somotnu zavesu, ona bi pomogla, a kamoli neki profil, ali uglavnom , klasicni aluminijumski sistemu nisu predvidjeni da stite od buke, ali naravno, kao i svaka barijera ona ce da spreci prodor zvuka, samo je pitanje koliko je dovoljno

a to je vec subjektivno, i koliko sam shvatio tebi buka bas jako smeta, tako da nisam siguran sta preporuciti
:roll:
 
Pa,ja bih volela da se zvuk smanji do nivoa kakav je u sobi,znaci ne bas da se nista ne cuje,ali makar da ne bude ovoliko glasno.Posebno me brinu zvuci pojedinih autobusa,kada ''zabrundaju'',znate onaj prodorni zvuk ''brrruuum'',to se u sobi ne cuje tako jako i prodorno,i ne ometa san,a u trpezariji me bas prene taman kada krenem da se uspavljujem.
Zato me zanima sledece:koliko sam razumela,veljkok,Vi smatrate da bi ipak pomoglo da stavim klizna vrata i da bi ona bila kakva-takva zastita,bez obzira na slabije dihtovanje,jer su ipak ona neka barijera.Bitno mi je to,hoce li biti efekta od kliznih vrata,da ni ne pokusavam ako mi uopste nece pomoci.Posebno me interesuje efekat na te zvuke autobusa,koje sam malocas opisala:da li bi mi ta vrata pomogla i za takve,jake zvuke?
 
Izmericu cim nadjem metar,zaturila sam ga negde,trazim ga vec danima,ali kad premerim reci cu Vam.Okvirno,sirina otvora je oko 1,5 m a visina od poda do plafona,sad ne znam u principu koliko visine plafona variraju,ali recimo da je to neka prosecna visina plafona,nije od onih visokih kao sto se vidjaju u zgradama stare gradnje.
A znate li slucajno jesu li bolji aluminijumski ili PVC profili?Jer cula sam da su,navodno,bolji PVC,i da treba da biram neki sa vakuum staklom,pa sam u dilemi.
Inace,pomenuli ste da aluminijumski profili dihtuju pomocu cetkica.A da li znate kakvi sve jos dihtunzi postoje kod kliznih vrata?Ukucavala sam u Gugl ali nista nisam nasla o tome.Zanima me jer pretpostavljam da zastita od buke zavisi i od vrste dihtunga.Postoje li neka koja dihtuju gumom?Mada cisto sumnjam.
Zna li neko kako da umetnem crtez sobe,nacrtala sam semu,ali ne ide na copy-paste.
 
Poslednja izmena:

Back
Top