Palačinke sa.....

Novcic_u_fontani:
Interesuje me kakve sve palačinke volite da jedete. Ja mnogo volim sa kremom i plazmom...i sa orasima i vanilin šećerom...i ...da ne nabrajam sada...A Vi? kakve palačinke najviše volite sa kojim prilozima ?
Gde me nađe? Od slanih "najbolje obožavam" one sa sitno izmrvljenom tunjevinom izmešanom sa kajmakom. Sve se po zavijanju složi u vatrostalni sud, prelije pavlakom i zapeče u rerni. Od slatkih favorit su mi one sa pekmezom od šipaka, slede one sa toplom čokoladom prelivene šatoom. Ubi me pitanjem. Kako u ovo doba da pravim palačinke, a srce ište! Ajd ćao.
 
Slane - poredjane kao torta jedna na drugu, a fil krem sir sa sunkom i rendanim kackavaljem preko.Seces ohladjene kao komade torte
Slatke - sa sladoledom od vanile, i prelivom od jagoda ili cokolade.
 
Meni tata pravi ovakve palacinke:
sitno se isecka parizer, kiseli krastavcici, malo probarene pecurke, kackavalj. I uvija ih u rolne i odozgo prelije pavlakom i jajetom ili samo narenda kackavalj. Ja preko toga dodam kecap... i mljac... razbijem se.
Slatke najvise volim sa pekmezom od sipka, sa mnogo mleka za popiti :D i odozgo prah-secer, a da su savijene na cetvrtku.
 
Moji otkad znam za sebe prave palacinke sa sirom. Jaja, sitni, mrvljeni sir, malo kisele vode se umesaju i posoli se po ukusu i time se pune palacinke. Redjaju se urolane u vatrostalnu ciniju. Preliju se umucenim jajetom i pavlakom i zapeku se u rerni.

Ja volim kada se naprave malo deblje palacinke da vise lice na tortilje i onda pravim sendvic od njih: krem sir, praska sunka, kackavalj i kiseli krastavci. I to stredjam na onako vruce testo da bi se otopio kackavalj.
 
Dugo nisam pravila "crvene palacinke".U klasičnu smesu doda se kupljeni pire od paprika ili paradajza tako da palačinke dobiju poseban šmek i crvenu boju(bolje kad je paprika).Filuju se pavlakom u koju se ubaci sitno seckana šunka,šampinjoni i može a ne mora kačkavalj!Pa prijatno, prijatelji dragi!
 
Moje omiljene slane palacinke a i moje svrce ih vole su:
slane-normalno zapecem palacinku,prevrnem sa druga strana te na jednu polovici stavim sampinjone narezane i izdinstana,preko njih sir narendan a na druga polovina 2 sajbe sunke,kad se sir malo rastopi preklopim i jos koji sekund pricekam........jos jednom preklopim na cervrtinu i serviram...deca jako vole:)
slatke- volim sa dem ili nutela ili preliv od cokolade.
 
Elena_:
Moje omiljene slane palacinke a i moje svrce ih vole su:
slane-normalno zapecem palacinku,prevrnem sa druga strana te na jednu polovici stavim sampinjone narezane i izdinstana,preko njih sir narendan a na druga polovina 2 sajbe sunke,kad se sir malo rastopi preklopim i jos koji sekund pricekam........jos jednom preklopim na cervrtinu i serviram...deca jako vole:)
slatke- volim sa dem ili nutela ili preliv od cokolade.
Pa gde si Elena, dugo te nema?
 
Pridruzujem se onima koji vole palacinke sa orasima i kristal secerom.Moze i sa eurokremom,onim belim delom.
Slane sve moguce varijante ali obavezno zapecene i prelivene umucenim jajima i mlekom.I naravno kackavalj na vrhu.Mmmmm,njam ,njam :P
 
Punjene palacinke

ovo je kolicina za oko 15 palacinki
ispeći tih 15-ak palacinki

fil: 1 glavica crnog luka - sitno seckana
3 sitno rendane sargarepe
2 sake sitno seckanog kupusa
300-400 grama sampinjona- oprati i sitno iseckati
malo soja sosa
vegeta
kari
persun


to sve izdinstati i time filovati palacinke, uvijati ih ( urolati kao obicne slatke palacinke) i slagati u tepsiju namazanu uljem. kad naslazete sve palacinke umuckate 1-2 jajeta i prelijete po palacinkama i pospete susamom. Zapeci u rerni. Mislim da bi bilo ukusno i da se pospe malo rendanog sira odozgo ali to po zelji.

Uz palacinke napraviti preliv od 2 pavlake, narendanog svežeg krastavca, mirodjije po ukusu (otprilike jedna supena kasika), sok od pola limuna, soli i 2-3 seckana cesnja belog luka. preliv se promesa i malo prohladi u frizideru
 
Ne videh da je neko pisao o pohovanim palacinkama :o Elem,kada se ispeku palacinke, pune se sa 1.varijanta -sirom
2.var. sunkom i kackavaljem
3.po slob.izboru - sampinjoni....itd
Urolaju se kao sarmice i spustaju u umucena jaja pa u prezle ili kukur.griz, a potom peku na vrelom ulju.U tanjiru se ukrase tako sto se preko njih prelije malo pavlake, stavi listic persuna i sl.Kaloricno je do bola, al ne mora cesto :lol:
 
Goscica:
Ne videh da je neko pisao o pohovanim palacinkama :o Elem,kada se ispeku palacinke, pune se sa 1.varijanta -sirom
2.var. sunkom i kackavaljem
3.po slob.izboru - sampinjoni....itd
Urolaju se kao sarmice i spustaju u umucena jaja pa u prezle ili kukur.griz, a potom peku na vrelom ulju.U tanjiru se ukrase tako sto se preko njih prelije malo pavlake, stavi listic persuna i sl.Kaloricno je do bola, al ne mora cesto :lol:


ja ih najcesce punim sa dinstanim mlevenim mesom (luk, ssargarepa, meso, zacini, persun), pa ih pohujem, a za preliv izmesam pavlaku, rendani krastavac, beli luk sitno seckan, persun, limun, so

takođe može pizza fil, rendana salama, sir, sampinjoni, kečap, origano
 
Danas sam jela palačinke sa šlagom i jagodama! :D
Probajte i Vi, vrlo je ukuuuuusnooooo :P
Napravite obične palačinke, iseckate na deljke jagodice i onda stavite jedan redić jagoda i šlag (možete da kupite gotov šlag na špric :wink: ) i onda urolate palačinke. Stavite u frižider da se ohlade malo i gotovo....Prijatno! :P
Sad je to super osvežavajući dezert za leto! :wink:
 

Back
Top