Велика Црна Гора

zike

Elita
Poruka
21.673
Да ли се слажете са идејом формирања велике Црне Горе, видим има Велика Србија, Велика Словенија, Велика Албанија... па реко да отворим тему и за ЦГ. Она би обухватала читаво балканско полуострво, осим Србије од које се недавно отворила, а мало и да изнервирамо ове партиЈоте
 
Да ли се слажете са идејом формирања велике Црне Горе, видим има Велика Србија, Велика Словенија, Велика Албанија... па реко да отворим тему и за ЦГ. Она би обухватала читаво балканско полуострво, осим Србије од које се недавно отворила, а мало и да изнервирамо ове партиЈоте

nikad veca:whistling:...http://www.dejanlucic.net/images/Red Croatia1.jpg
 
Велика Црна Гора би по границама била једнака Великој Србији... а Београд би био њен главни град, тако да не видим никакав смисао у томе јер би, окрени-обрни, опет нестало ове мале Црне Горе. :confused:
 
Да ли се слажете са идејом формирања велике Црне Горе, видим има Велика Србија, Велика Словенија, Велика Албанија... па реко да отворим тему и за ЦГ. Она би обухватала читаво балканско полуострво, осим Србије од које се недавно отворила, а мало и да изнервирамо ове партиЈоте

Crna Gora je vec Velika:

- svi Crnogorci zive u jednu drzavu
- osim Crnogoraca pripojili smo teritorije na koje zive Bosnjaci, Hrvati, Albanci, Srbi i ostali narodi kojih skupa ima vise no Crnogoraca (ali nam nista ne mogu).
- ratovali smo s Japanom i dobili tamo dje smo se mi borili: http://www.montenegrina.net/pages/p...svj_rata/crnogorci_u_rusko_japanskom_ratu.htm
 
Posle I Svetskog rata trebalo je formirati dve srpske drzave-Veliku Srbiju i Veliku Crnu Goru.
To je bio ruski plan..
Crnoj Gori je trebalo pripojiti Skadar i okolina-Metohija je vec bila deo Crne Gore-Dubrovnik i Istocna Hercegovina -Sarajevo i Romanija i Podrinje do Visegrada..
Velikoj Srbiji ostatak do Karlobaga-Karlovca i Virovitice..
To je dobro resenje-albansko i muslimansko pitanje bi bilo reseno...
 
Колико сам ја чуо запад спрема ПЕДЕРАЦИЈУ у коју би ушле Албанија, БРЈМ Македонија, КиМ и Црна Гора.............

Nebuloze, ali bilo bi dobro sledetje:

Ekonomska unija Dunavsko - Egejska
- Madjarska + Ceska + Slovacka + Srbija + Makedonija + Grcka, eventualno Rumunija (dobro zbog Crnog mora i energenata)

Ekonomska Dunavsko - Jadranska unija:

Austrija + Slovenija + Hrvatska + BIH + CG + Albanija, eventualno Kosovo
 
mene bi npr.interesiralo zasto su crnogorci tako visokog rasta.

molim bez sprdnje..

Ne znam, ali je to bilo odavno tako. Ima ona prica kad su se Hrvat, Srbin i Crnogorac prepirali ko ima najviseg djeda. Srbin veli: "U moga djeda je bilo dva metra". Hrvat na to kaze: "To je nista. Moj djed je bio visok 3 m i 25 cm." Crnogorac ih upita: "A jesu li vasi djedovi pipali nesto meko gore?" Ovi vele: "Jesu".
- E to su bila m.u.d.a moga djeda.
 
Више волим "Балканску" са Србијом, Српском, Црном Гором, Бугарском и Грчком (или без Бугарске) и неку средњоевропску са Мађарском и Аустријом.
 
Ne znam, ali je to bilo odavno tako. Ima ona prica kad su se Hrvat, Srbin i Crnogorac prepirali ko ima najviseg djeda. Srbin veli: "U moga djeda je bilo dva metra". Hrvat na to kaze: "To je nista. Moj djed je bio visok 3 m i 25 cm." Crnogorac ih upita: "A jesu li vasi djedovi pipali nesto meko gore?" Ovi vele: "Jesu".
- E to su bila m.u.d.a moga djeda.

ozbiljno pitam,kad vidim djukanovica,krivokapica,bulatovica.....i da ne nabrajam,nema nitko ispod dvametra..:eek:

ima li neki naucni rad koji se bavio tim fenomenom?
 
Ne znam, ali je to bilo odavno tako. Ima ona prica kad su se Hrvat, Srbin i Crnogorac prepirali ko ima najviseg djeda. Srbin veli: "U moga djeda je bilo dva metra". Hrvat na to kaze: "To je nista. Moj djed je bio visok 3 m i 25 cm." Crnogorac ih upita: "A jesu li vasi djedovi pipali nesto meko gore?" Ovi vele: "Jesu".
- E to su bila m.u.d.a moga djeda.

Не може "Србин и Црногорац". Може само Херцеговац и Црногорац, или Шумадинац и Црногорац итд...
 
pogledaj crnogorca pa sumadinca..dva nespojiva svita.
drzi ih samo vira/pravoslavlje na okupu,tj.drzalo ih.;)

Е, да те питам кад смо већ на теми, који народ је виши, Хрвати или Далматинци? Мени се Хрвати чине мало виши растом и светлије пути... Далматинци су ми више медитеранског типа, не знам да ли грешим? :???:
 
Е, да те питам кад смо већ на теми, који народ је виши, Хрвати или Далматинци? Мени се Хрвати чине мало виши растом и светлије пути... Далматинци су ми више медитеранског типа, не знам да ли грешим? :???:

dobra kontra,:mrgreen:,Hrvati su se u 7.stoljecu naselili
prvo u dalmaciji,tocnije njezino zaledju dal.zagora,ercegovina.

pa su onda mic po mic se selili u panoniju(slavonija,zagorje....)
i mesali si sa romsnskim stanovnistvom,kara-vlasima,koj ce nekoliko
stoljeca kasnije postati i srbi:mrgreen:

i eto ti na,visoki slavenski Hrvati + vlasi jednako Hrvati panonije.
znaci barem za pola metra manji od nas juznjaka.:hahaha:
 

Back
Top