Velika Slovenija

Velika Slovenija

  • Za

  • Protiv

  • Ne znam


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
ČELNIK Slovenske nacionalne stranke Zmago Jelinčič u slovenskom je parlamentu iznio rezoluciju kojom traži da se Istra, Žumberak i dio Međimurja proglase slovenskim teritorijem. Prijedlog također uključuje i zahtjev za ratnom odštetom od Hrvatske za Drugi svjetski rat.

Jelinčič je na konferenciji za novinare, na kojoj je predstavio prijedlog rezolucije, izjavio kako se SNS u rezoluciji poziva na povijesne činjenice i dodao kako je ovo zadnja prilika Slovenije da zaokruži svoj nacionalni prostor.

Ratnu odštetu za Drugi svjetski rat Jelinčič zahtjeva na osnovu činjenice da je NDH bila saveznik nacističke Njemačke.

Slovenski će parlament ovog mjeseca raspravljati o tekstu rezolucije koji se tiče granice između Hrvatske i Slovenije. Svoj tekst prijedloga rezolucije u parlament je dostavila i Slovenska pučka stranka, koja je dio koalicije Janeza Janše. Njihov prijedlog traži od Hrvatske Savudrijsku valu, granicu sredinom Mure, slovenska sela na obali Dragonje i slobodan prolaz na otvoreno more.

http://www.index.hr/vijesti/clanak.aspx?id=343359

Да, и то што кажеш, али на Балкану се нико смирити неће, док год не буду сви задовољни...
 
političar i gradonačelnik Ljubljane Ivan Tavčar prilikom posjeta Zagrebu 1895., : “Uostalom, mi Slovenci smo ionako alpski Hrvati«.


rodno misto zmage JELINCICA
http://nona.net/features/map/placedetail.648402/Jelinčići/


najveci slovenacki nacionalista je etnicki Hrvat,jelincic
najveci srpski nacionalista je etnicki Hrvat,seselj



CIRKUS!!!!

О ево га мој " кум " Кроација... ј.ебо те Бог... па ђе си шта има....
 
E braco Srbi sad mi je nesto dunulo, da ste '91. sklopili tajni pakt sa Slovenijom danas biste vi imali Veliku Srbiju, a oni Veliku Sloveniju. Pokorite zajedno Hrvate i Muslimane, onda se vi pobrinete za ostatak i oni za ostatak:lol:
Pogledajte samo granice na jugoistoku, i oni imaju Karlobag-Ogulin-Karlovac-Virovitica:hahaha::hahaha:
 
evo ga,ustirkani i pocesljani velikosrbin.

a-)slovenci su etnicki Hrvati(Alpski Hrvati)tako su se jos u 19.stoljecu izjasnjavali.

b-)Hrvatska se nije prosirila,nego je '45 izgubila 50% svoje poviesne grude.ist.srijem,bosna,hercegovina,boka,zap.backa.

c-)hrvatsko primorje je samo i izkljucivo Hrvatsko.
od stoljeca 7.

podili ti svoj banat sa rumunima i madjarima,ako si toliko liberalan.
oni poviesno imaju daleko vece pravo na isto od srbije.

ako cemo vec dilit teritorije..

" куме " цијела Босна, је Хрватска неће бити... чак ни по попису из 1991. није било баш Хрвата у Босни, мислим генерално....
 
političar i gradonačelnik Ljubljane Ivan Tavčar prilikom posjeta Zagrebu 1895., : “Uostalom, mi Slovenci smo ionako alpski Hrvati«.


rodno misto zmage JELINCICA
http://nona.net/features/map/placedetail.648402/Jelinčići/


najveci slovenacki nacionalista je etnicki Hrvat,jelincic
najveci srpski nacionalista je etnicki Hrvat,seselj



CIRKUS!!!!

Poklic> Sa vrh Srdja vila klice , gdje si srpski Dubrovnice , napravili su katolici koje ti danas nazivas Hrvatima . Imam hiljade i hiljade argumenata . Predlazem ti da procitas knjigu SRPSTVO DUBROVNIKA , provjereni autor .
 
irredentism.jpg




http://en.wikipedia.org/wiki/United_Slovenia

Kad se sad nisam slogirao, nikad necu. Pa nije valjda da Slovenci imaju hegemonisticke ambicije? Ja znam da SNS ima u Sloveniji oko 20% pristalica, ali ova karta me je sokirala. Inace SNS je Slovenska Nacionalna Stranka koja se zalaze za veliku Sloveniju. Slicno kao kod nas radikali.
Sličan će biti i rezultat tih snova, jedino što tamo neće masovno ginuti da bi to shvatili.
 
daj, molim te,bogarte, kakve despotevine cicemace.
tim regijama su drmali samo i izkljucivo madjari.

pa bozji covjeci,sve do beograda i sam beograd je bilo madjarsko,
dok osmani(tzv.turci) nisu sa svojom soldateskom iste spucali
prema sjeveru.

srbi su obitavali cilo vrime na reonu danasnji sandzak-kosmet.
dok nije doslo do famozne "seobe serbalja" u te madjarske regije.

sve drugo je romaticna istorija patriJota.;)

:klap::klap::klap: ajmo poceti od Adama i Eve , glupa ti je prica .
 
E braco Srbi sad mi je nesto dunulo, da ste '91. sklopili tajni pakt sa Slovenijom danas biste vi imali Veliku Srbiju, a oni Veliku Sloveniju. Pokorite zajedno Hrvate i Muslimane, onda se vi pobrinete za ostatak i oni za ostatak:lol:
Pogledajte samo granice na jugoistoku, i oni imaju Karlobag-Ogulin-Karlovac-Virovitica:hahaha::hahaha:

Taman fino , jos da se Slovenci dogovore sa Italijom , oko primorja , pa Hrvatska da pravi drzavu sjevero-zapadno od Slovenije ....
 
irredentism.jpg




http://en.wikipedia.org/wiki/United_Slovenia

Kad se sad nisam slogirao, nikad necu. Pa nije valjda da Slovenci imaju hegemonisticke ambicije? Ja znam da SNS ima u Sloveniji oko 20% pristalica, ali ova karta me je sokirala. Inace SNS je Slovenska Nacionalna Stranka koja se zalaze za veliku Sloveniju. Slicno kao kod nas radikali.

E vala svasta.

Ја сам да им тајно дамо подршку и да одмах исто тако тајно одемо код Италијана и кажемо им "Види шта вам спремају ова словеначка ђубрад..."
 
Ако би ишли том логиком, шта је изгубљено, продато, отето и сл. онда би свака држава на Балкану имала осонова да тражи своје територијално проширење. СТОП прекрајању граница, пустите народ да живи.

e al si mozgov:D a sto na bbc-iju svaki put kad laprdaju o nama u pozadini stoji ova karta a?:rtfm:

_638255_serbia_supplies_map300.gif
 
Najbolja je Istra: najlepše plaže, ljudi koji nisu opsednuti hrvatstvom i ustašama (za razliku od Dalmacije)

pa naravno ako ima u sezoni u istri više slovenaca nego hrvata:)
pa možda čejo srbi ove godine zamenjati 500 000 slovencev u istri.
 
Najbolja je Istra: najlepše plaže, ljudi koji nisu opsednuti hrvatstvom i ustašama (za razliku od Dalmacije)

pa naravno ako ima u sezoni u istri više slovenaca nego hrvata:)
pa možda čejo srbi ove godine zamenjati 500 000 slovencev u istri.


500 000 Slovencev u Istri????

:hahaha::hahaha:

Ostane li netko u Sloveniji kada su godišnji odmori???

Mislim, da zalijeva cvijeće i čuva kućne ljubimce onih koji su na G.O.
 

Back
Top