Rolanje - POMOC

FSKPZNS

Početnik
Poruka
21
Zdravo drustvo !

Imam problema sa Parallel turnom u desno. Nikako mi nejde. Kao da nemam osecaj na toj desnoj nozi. Kako da vezbam to da steknem osecaj.

Kad skrecem u levo (parallel turn) sve ide kao podmazano. Cak i pri vecim brzinama mogu tako i da zakocim (znaci da ne nastavim sa kretanjem tj ne skrenem skroz) a mogu i da napravim dosta ostar zaokret u levo.

Kod kocenja kocnicom takodje nemam problema. Spin stop gde desnu nogu rotiram ide mi bez problema ali kad treba levu opet je problem.

Znaci generalno me interesuje kako da vezbam i sta da radim da popravim taj osecaj i desnoj nozi. Bar jam mislim da je to malo problem. Mogu da skrenem u desno ali uz pomoc A turn-a ili uradim spin stop pa odmah posle toga nastavim kretanje.

Izvinjavam se ako nisam naveo dobre strucne nazive. Pocetnik sam. Proslo leto sam kupio rollere ali sam malo vozio a ovo leto tek drugu nedelju kako se vozam.

PS: Interesuje me jos da li u Novom Sadu ima neka skola, klub ili prosto ljudi koji se redovono okupljaju i rolaju i gde oni sa vise znanje zele da odvoje malo vremena za pocetnike.

HVALA !!!
 
Vezbaj pa kad mislis da neces uspeti ili se umoris napravi pauzu par minuta pa opet...
Kakva bre skola rolera , niko ko dobro vozi nije ucio u skoli ...sto bi ti bio izuzetak ?
 
Pa reko mozda neko drzi neke... nazovi casove ili daje instrukcije, barem neke osnove. Ma meni je ok i da se javi neko ili neka grupica pa da zajedno rolamo. Mnogo mi je zanimljivije u drustvu. Imam drugara koji dobro vozi ali posto radimo u istoj firmi a suprotne smene.... jasno vam je.

Anyway malo sam lutao po youtube i izgoglovanim sajtovima pa odatle skidam fazone i vezbam. Ide za sada ok.

Uspeo sam kolko tolko da dobijem taj osecaj u desnoj nozi mada to jos nije to kao sa levom.
 
Mala informacija za sve novosadjane rolerase:

Odlicno mesto za rolanje na novom naselju (Bistrica). Put koji ide paralelno sa Bulevarom vojvode Stepe. Nov asfalt a kola, pogotovo uvece, mozes na prst jedne ruke da izbrojis. Od "Tus" marketa pa sve do zgrada u Mileve Maric. Ima tu kilometar.

Ko zeli da vezba trikove, postoji lep, nov parking kod samog ulaza u Tus market.
 
Zdravo drustvo !

Imam problema sa Parallel turnom u desno. Nikako mi nejde. Kao da nemam osecaj na toj desnoj nozi. Kako da vezbam to da steknem osecaj.

Kad skrecem u levo (parallel turn) sve ide kao podmazano. Cak i pri vecim brzinama mogu tako i da zakocim (znaci da ne nastavim sa kretanjem tj ne skrenem skroz) a mogu i da napravim dosta ostar zaokret u levo.

Kod kocenja kocnicom takodje nemam problema. Spin stop gde desnu nogu rotiram ide mi bez problema ali kad treba levu opet je problem.

Znaci generalno me interesuje kako da vezbam i sta da radim da popravim taj osecaj i desnoj nozi. Bar jam mislim da je to malo problem. Mogu da skrenem u desno ali uz pomoc A turn-a ili uradim spin stop pa odmah posle toga nastavim kretanje.

Izvinjavam se ako nisam naveo dobre strucne nazive. Pocetnik sam. Proslo leto sam kupio rollere ali sam malo vozio a ovo leto tek drugu nedelju kako se vozam.

PS: Interesuje me jos da li u Novom Sadu ima neka skola, klub ili prosto ljudi koji se redovono okupljaju i rolaju i gde oni sa vise znanje zele da odvoje malo vremena za pocetnike.

HVALA !!!

j b t vozim role vec 10 godina, ali pojma nemam sta si nas ti pitao? :lol: kakvi parallel turnovi, a-turnovi, spin stop?! :hahaha: shta je bre to?>
 

Back
Top