azil u Batajnici ....spas ili horor

megi bb

Početnik
Poruka
15
Postavljam slike jer je svaki komentar izlisan...Da li ove zivotinje zasluzuju takav tretman :otkacio:http://forum.krstarica.com/attachment.php?attachmentid=41647&stc=1&d=1219915298
21082008139.jpghttp://forum.krstarica.com/attachment.php?attachmentid=41648&stc=1&d=1219915331
21082008144.jpghttp://forum.krstarica.com/attachment.php?attachmentid=41649&stc=1&d=1219915373
21082008154.jpghttp://forum.krstarica.com/attachment.php?attachmentid=41650&stc=1&d=1219915439
21082008142.jpghttp://forum.krstarica.com/attachment.php?attachmentid=41651&stc=1&d=1219915487
21082008158.jpg
 

Prilozi

  • 21082008139.jpg
    21082008139.jpg
    42,7 KB · Pregleda: 271
  • 21082008144.jpg
    21082008144.jpg
    33,8 KB · Pregleda: 155
  • 21082008154.jpg
    21082008154.jpg
    26,5 KB · Pregleda: 129
  • 21082008142.jpg
    21082008142.jpg
    42,9 KB · Pregleda: 140
  • 21082008158.jpg
    21082008158.jpg
    29,1 KB · Pregleda: 136
Pa znas kako,stanje je uzasno,ali bolje i to nego da se jadni psi pate na ulici,da ih gaze kola,muce ljudi i love sinteri. Ja sam sigurna da bi radnici i vlasnici tog azila voleli da su uslovi bolji,ali kad se nema,onda bolje i to nego eutanazija od strane sintera.
Ako imas neki predlog sta bi za njih bilo bolje,a da je izvodljivo,predlozi.
 
Slike jesu grozne, ali ..... Činjenica je da se kod nas u zemlji ne ulaže u azile ...da su te životinje prepuštene na neke humanitarne pomoći ili prazne šerpe .... Ne znam šta reći .... Ja sam uzela mog psa iz azila u Ovči .... dve nedelje sam bila bolesna posle tih scena tamo .... A opet, ta žena koja ih čuva, vidi se da ih voli - no šta će kad i nema baš čime da ih hrani ....

Ne znam .... žao mi ''konja'', što bi reko Balašević ... mnogo mi je žao.
 
I meni se cini ovo sto rekose poslednje dva forumasa.

Oni koji se bave azilima, trebalo bi da zaista vole zivotinje (toplo se nadam) ali je veliko pitanje da li sve stizu da urade, imaju li volontere, kako obezbedjuju hranu, lecenje, prostor i sl.

Ako imas neki kontakt sa njima ili link sajta, mozda se moze vise podataka dobiti, popricati sa nekim, pomoci u meri u kojoj se moze.

Ne verujem da im je lako. Tasko postizem tri mace o kojima trenutno brinem (dve su nacetog zdravlja), a da je vise zivotinja - bio bi to korak ka Lazi Lazarevicu... :)
 
Ne znam sta da kazem. Nekada su uslovi stvarno mnogo losi pa bi psima bilo bolje na ulici jer imaju vise sansi da se prehrane i nadju neki improvizovani smestaj, mada im definitivno prete svakave opasnosti.
Mislim da bi ljudi svakako trebali pre nego sto otvore azil da malo promisle o tome, to je jedna rupa bez dna sto se tice troska i ne ulazi se u celu pricu bez sigurnog izvora ili para ili hrane.
A da ne spominjem da postoje ljudi koji imaju bolesnu potrebu da skupljaju zivotinje (oni se na engleskom zovu horders), pa iako izgleda da ih uzimaju da bi ih spasli u stvari upravo rade suprotno i zivotinje zaista mrcvare.
 
Ovako da pojasnim u vezi azila u Batajnici !!!
Azil vodi Nada M i Dejan Nikolic direktor Beograckog Maratona !!!!
Imaju preko 150pasa i lepo brinu o njima, svi su sterilisani vakcinisani i imaju da jedu !!!
I imaju oko 20 macaka koje uzivaju !!!
Ljudi su upali u azil kada je sve bilo jako lose po zivotinje ,azil je vodila luda zena koja ih je drzala ne sterilisane ,i jako lose ih je hranila cak u jednom trenu bondacija Respecton iz Pariza ,je ukrala iz azila oko 20 pasa koje je ta luda zena drzala u kuci bez svetla bog zna koliko dugo ,svi su bili bolesni i mrsavi !!!Svi su na kraju u Parizu udomljeni !!!
Nada je pocela da pomaze toj zeni , da bi u jednom trenutku preuzela ceo azil i sve zivotinje a njoj zabranila pristup !!!
Zbog azila i da bi funkcionisalo sve Nada i Dejan Nikolic su ulozili puno novca , i oni nikad ne bi mucili zivotinje u to sam siguran .
kao i svima i njima treba pomoc sto u volonterima a sto u hrani !!!!
Po mojoj proceni njihovim zivotinjama je dobro ,ne trpaju po 30 pasa u box nego ih je 2 ili troje i to uvek muzijak i zenka ,nazalost boxevi nisu betonirani jer za to treba dosta novca !! A niko BAS NIKO im ne POMAZE !!!!!

p.s Nisu u mogucnosti vise da preuzimaju pse pa bih molio one koji ovo procitaju da ne pokusavaju da im uvaljuju zivotinje :rtfm::ok:

toliko od mene :bye:
 
dragi gospodine dexas ili kako ti je vec ime zbog toga sto nekoga nazivas ludim ,a pri tom tvoja noga nikad nije krocila u Batajnicu bi mogao da popijes tuzbu.Ti isti koji su sad u Batajici su obicni kriminalci i sve vole vise od tih zivotinja ,jer da nije tako ne bi tolike macke i psi tamo nastradali za godinu dana!!!!Zato ne proturaj ljudima ovde te bajke za malu decu!!!!A ovako su izgledali psi pre nego sto su ti "ljubitelji "dosli I nije ih bilo 5 u boxu 3 sa 3 pa da se kolju svaki dan i provaljuju zicu!!!!Ja sam tamo bila pre 7 dana ,a ti?!!!!!pozzz
 
Ovo je je postalo žestoko!
Slažem se da ne treba nikoga vređati, ali "mi" - ljubitelji životinja se stalno međusobno napadama i zato odvratni gnusni ne ljubitelji uvek "odnesu pobedu"

Činjenica je da ljude koji se bave životinjama ne pomaže država, ni jednom jedinom parom, čak naprotiv, i zato ljudi ulažu svoja lična sredstva i zato im skidam kapu.
U Batajnici nisam bila, i ne mogu o tome da pričam, ali sam sigurna da to nije ni malo laka i skupa obaveza. Zato dajte, ako je loše da pomogne ko može, a ne samo prepucavanja! :otkacio:

PS "Vidiš kako si ga napala, a pružio ti je pomoć za mace" ;)
 
Ne znam stanje u azilima, ali vidim da ima upoznatijih od mene.

Svakako da je bolja pozitivna situacija, ali kakva god da je, mislim da nije lose da se javnost upozna sa cinjenicama.

Slazem se i sa time da treba biti obazriv sa objavljivanjem konkretnijih podataka o azilima (ne davati ih svakome), jer narod zna da bude st-oka bez repa i da doliva so na ranu ostavljajuci nezeljene zivotinje u tudjim dvoristima, pred ulazima zgrada, na sred trotoara i sl., pa tako i ispred azila.

To "humano uvaljivanje" je meni bio bitan razlog kada sam se prvi put, zaista teskom mukom i uz mnogo preispitivanja, odlucila da na jednoj od zivotinja dozvolim da se uradi sterilizacija, ne zeleci, ako vec ne moram, da ikad dodjem u poziciju da jedno zivo bice "kvesnem" nekome "na pleca".
 
Poslednja izmena:

Dobar predlog :). Ako mozes daj nam svoj primer.

Kako ti pomazes laksem radu nekog azila ? Mozda mi nemamo, u ovom momentu, prave ideje na pameti, pa ces nam zaista pomoci ako podjes od sebe :super:.

Kako da pomognu oni koji nemaju azile, a svakodnevno pomazu raznim zivotinjama iskljucivo od licnih sredstava, koja su obicno skromna, te su i sami u situaciji da im treba pomoc :confused:?

Hvala na savetu.
 
Poslednja izmena:
I ja izbegavam trazenje pomoci... Kao mogu sama, a ne mogu cesto....

Snalazim se kako umem i znam. Uglavnom me najblizi trpe.

Ako neko i krene da mi pomogne, cesto povucem deblji kraj, pa onda krecem da pucam po savovima... I zapitam se: Ej bre, ko je ovde lud, a ko bezobrazan...
 
Poslednja izmena:

Dobar predlog :). Ako mozes daj nam svoj primer.

Kako ti pomazes laksem radu nekog azila ? Mozda mi nemamo, u ovom momentu, prave ideje na pameti, pa ces nam zaista pomoci ako podjes od sebe :super:.

Kako da pomognu oni koji nemaju azile, a svakodnevno pomazu raznim zivotinjama iskljucivo od licnih sredstava, koja su obicno skromna, te su i sami u situaciji da im treba pomoc :confused:?

Hvala na savetu.
Nisam drveni advokat, ali...Malo prebrzo si skočila ne znajući da li je Marsupilami ovo rekla znajući iz ličnog iskustva kakva konkretno pomoć azilima treba ili...Da je počela da navodi sve ono što je učinila i na koji način je sve pomogla delovalo bi kao hvalisanje...Zato ću ja umesto nje da je hvalim:mrgreen:
Jednom je kupila džak hrane i ostavila ispred azila.
Tri puta je posetila azil na Avali i molila da volontira ali je nisu pustili.
Čak više puta je prošetala dva psa iz jednog azila i pomogla im u resocijalizaciji.
 
A sada nešto ozbiljnije. Istina je da je u većini azila stanje jako loše iz ovog ili onog razloga ali je takođe istina da su zaboravljeni od svih pa i onih koji ime "uvale" svoje životinje, nikada više i ne pitaju za njih a pri tom o sebi imaju visoko mišljenje (pa spasio je jedan život).
Meggi ti ovo izgleda lično shvataš?! Bio je Dexas u Batajnici veruj mi i odlično zna kakvo je stanje stvari tamo! Možda je i moje lično mišljenje da neki od pasa imaju mnogo veće šanse na ulici ali ima i onih koji ne mogu biti na ulici te im je alternativa - Ovča!
Tamo gde je veliki broj pasa moramo malo zažmuriti kada su uslovi u pitanju, zaista se svi oni bezrezervno trude da im nabave hranu i vakcine (u najvećem broju slučajeva iz sopstvenih sredstava) obzirom da pomoć od države nemaju, tek po neku donaciju. Ima i hordašenja kako reče Mačkić ali to su u pitanju bolesne osobe koje sakupe mnogo veći broj životinja nego što mogu da prehrane. Uglavnom svi ulete u začarani krug, vezuju se za svoje pse i mačke, naročito jer udomljavanja praktično i da nema! E to je ono u čemu bi trebali pomoći volonteri, pa čak i hranitelji koji kroz vreme uvek dođu u situaciju da nekoga moraju da sklone u azil. Pored udomljavanja prioritet je druženje sa tim jadničcima koji od jedne osobe mogu dobiti hranu ali ostaju željni pažnje i ljubavi.
A onda se desi da volonter dođe jednom, već sledećeg dana se ne pojavi, bez reči a nakon par dana osvanu fotografije "jadnih" pasa na nekom od foruma uz čuđenje i kritike!:otkacio:
 
Hvala Tequilasunrise, ja nisam htela ovo da nabrajam, neprijatno mi je, ali ......

Tanja MB pokusaj da pazljivo procitas tekst na koji reagujes - rekla sam da bi svi oni koji imaju primedbe na rad azila mogli da ..... - ja nemam primedbe jer znam situaciju. Znam da je u nekima losa situacija i znam i zasto. Nije dobro o nekome ili necemu govoriti lose, a ne znati sve sto treba o tome. Da li si ti posetila neki azil?

U ovom nasem gradu u kome su azili prvi put tek prosle godine dobili pomoc u hrani od gradske vlade zaista je neprimereno kritikovati ih.
 
Meni sada nije jasno da li su ove slike napravljene ranije ili od kako je Nada došla? Da li treba da ilustruju horor ili dobar život kod prethodne vlasnice?
Meggi bb čini se da si lično vezana za ovu priču? Nadam se da si u azilu bila nekim i drugim povodom a ne samo radi fotografisanja?!
Prva sam protiv azila kakvi su sada kod nas, ali takođe shvatam da ti ljudi nemaju mnogo izbora ( ili su zaista retki oni koji ga imaju), a pomoći skoro nikakve. Većina ljudi ima pogrešnu sliku i misli da je azil mesto za pse, čak mnogi misle da je to jedino pravo mesto, te masa njih svoju savest umiruje tako što im ostavi psa ispred kapije sigurni u to da će biti primljeni u azil i sigurni u to da su učinili dobro delo!
 
Sorry ako sam nesto pogresno "ukacila". Uvek mi je drago kad se uradi nesto dobro:ok:.

Ako neko hoce i moze da volontira kod drugih - odlicno. Ako se opredelio za proucavanje zakona jer mu vise lezi - super. Ukoliko vec sam pokusava da se izbatrga sa zeljom da pomogne zivotinjama - sve najbolje. Ko hoce da se prikljuci nekoj od navedenih kategorija - sigurno je dobro dosao da poveca br onih koji nesto cine za zivotinje. Sve navedene treba cuvati, maziti, paziti i tepati im. Ne mora bas Djole, kao u crticu :D. Dovoljno je pristojno ophodjenje.

Uvaljivanje zivotinja drugima - dala komentar vise puta, necu ga ponavljati.

Fotografije ovog ili onog, ako su istinite - zbog koga i cega treba kriti i njih kao i licni stav o tome? Svako od nas moze slikati i pricati sta misli (do odredjene granice) ali je na ostalima sta ce prihvatiti ili odbiti od sebe.

Uostalom, ko je napravio i postavio fotke, dao komentar - neka dalje vodi temu.

A natezanja i rastezanja - kazu da ih plasticari dobro rade. Podmladjuju pa se, mozda, onda covek oseca lepse i zadovoljnije. Gledala jednu poznatu pevacicu kako otvoreno prica o tome i bas je bila cool :super:.

 
Sorry, ovoga puta nisam ja ukačila!
Uh, Dexe gde baš nađe ženi direkt da kažeš da je luda?:hahaha:
Meggy ja Nadu ne poznajem najbolje ali ono što sam čula bilo je pozitivno što se tiče zalaganja da azil opstane. Šta zaista vi imate da nam kažete bez onoga "kao kiša oko KG"? Kako je moguće da vam je uzurpirala azil? Ćije je zemljište?
 
Zemljiste je vlasnistvo Help Animals-a a kupila ga je Monika Brukner !!!!

Nada se stvarno trudi i azil lepo izgleda , a sto je naj vaznije i zivotinje , nisu bolesne sve su vakcinisane i sterilisane !!! sto drugim azilima ne pomaze za rukom kao Nadi !!!
A da imali su samo jednu tucu u azilu za 1god !!! a u ostalim azilima 1 u tri dana !!!
onda znate koliko nada vodi brigu o njima !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
treba im pomoci sto se tice hrane i volontiranja ali nadine zivotinje su OK !!!
Kamo srece da i drugi azili tako brinu o zivotinjama !!!

A da za zoricu sam rekao da je luda i stojim iza svoje reci !!!
kako je nada zabranila pristup zivotinjama je super !
 

Back
Top