Sudbina

Brajan Koen

Buduća legenda
Poruka
39.013
ili zasto oni koji ne veruju u istu, na kraju zavrse u nesrecnim vezama i brakovima...
Zene tu najvise grese, jer se pogresno zaljubljuju, dok muskarci pogresnim zenama izjavljuju ljubav...Sudbinsko slepilo kod ociju i srca, nazvao bih taj fenomen...A i ne stradaju samo ti o kojima govorim, vec i ti sto su potencijalni Pravi partneri, koji nemocno posmatraju kako im sudbina, se neumitno udaljava od njih i njihovog pravog zivotnog puta.
 
nikada se ne zna ko ce od nas sa kim zavrsiti, zapoceti i sl...takodje, nikako ne mozemo znati da li ce i koliko nesto trajati...da li sa tim ima veze sudbina, karma, magija, interes, ili nesto sasvim drugo...ljubav je slepa, a dok progleda, moze da prodje i ceo zivot...:neutral:
generalno, ljudi ljubav prihvataju zdravo za gotovo, kao nesto sto im pripada i uglavnom je subjektivno definisu...za neke ljubav uopste i nije, jer nemaju odgovarajucu percepciju i sposobnost da vole...:neutral:
u nesto bi trebalo da verujes...a ponajvise u samog sebe...:)
a nekome je sudbina da nemocno posmatra kako mu partner/ka odlazi sa pogresnom osobom, ali se to stoicki podnese i kada ti se ponizno vrati, pruzis mu/joj ruku pomirenja:)
 
ili zasto oni koji ne veruju u istu, na kraju zavrse u nesrecnim vezama i brakovima...
Zene tu najvise grese, jer se pogresno zaljubljuju, dok muskarci pogresnim zenama izjavljuju ljubav...Sudbinsko slepilo kod ociju i srca, nazvao bih taj fenomen...A i ne stradaju samo ti o kojima govorim, vec i ti sto su potencijalni Pravi partneri, koji nemocno posmatraju kako im sudbina, se neumitno udaljava od njih i njihovog pravog zivotnog puta.

Ljudi veruju da ono što je sudjeno, ne može da ih izbegne ... bilo da su to lepe ili ružne veze .... dobrli ili loši ljudi. Sudbina nije samo vezana za idealnog čoveka/ženu .... Sudbina je vezana za tvoj životni put i ljude koje ćeš na njemu sresti.

Tvoja sudbina vrlo lako može da bude da živiš u nesrećnoj vezi ili braku ..... A sa druge strane tvoja sudbina može da bude da nikada ne budeš u braku .....

Nisu za džabe naši pesnici govorili ''Ah sudbino kleta'' .....
 
tako je teško naći nekoga pored koga ćeš se svako jutro buditi srećan i svako veče jedva čekati onaj specijalni noćni zagrljaj, nekoga koga ćeš svakoga dana voleti isto i sve više...
meni se to desilo/dešava samo sad, a 33 godine sam mislila da je nemoguće i čak izabrala samoću kao rešenje jer sam mislila da se taj "pravi"nikada neće pojaviti
 
ili zasto oni koji ne veruju u istu, na kraju zavrse u nesrecnim vezama i brakovima...
Zene tu najvise grese, jer se pogresno zaljubljuju, dok muskarci pogresnim zenama izjavljuju ljubav...Sudbinsko slepilo kod ociju i srca, nazvao bih taj fenomen...A i ne stradaju samo ti o kojima govorim, vec i ti sto su potencijalni Pravi partneri, koji nemocno posmatraju kako im sudbina, se neumitno udaljava od njih i njihovog pravog zivotnog puta.

ne znam..
ne bih bas sve nazvala sudbinom niti neke promasaje opravdavala istom, a uspehe isticala kao licni trijumf, a to ljudi cesto rade.
ja samo ne verujem u slucajnost. mozda to neko naziva sudbinom ali ne znam bas koliko je to isto.
ne verujem u slucajne susrete na primer. ne verujem da nas slucajnost vodi nekim ljudima, nekim situacijama. a isto tako, verujem u nas udeo u hodanju trnovitim stazama ovog zivota. verujem da je moguce imati dobre giljke, koje stite stopala. tj, na vreme ih obusti. i biti naoruzan dobrotom, kao izborom. ona je ono sto krci puteve zarsle u trnovito rastinje.
i znam da, ma koliko nekada hrlili u nove izazove, u nova svitanja, u nove susrete, nesto nam ne da. i ispostavi se da je bas tako trebalo da bude. odlozeno, ostavljeno za kasnije, za neke bolje okolnosti. za neka lepsa jutra.
 
Ma hajde!
Kao ti si npr sudbinski odredjen tamo nekoj cici samo zato shto ti se ona svidje, a to shto niste zajedno je kriva njena mama i neprihvatanje sudbine, tj neumitnog?
Kao nashe veze ne zavise od nas samih kao i nashi izbori? Vech od vishe sile, i tu se nishta ne mozze i ne sme joj se suprotstavljati?

Fatalizam nikom nishta dobro doneo nije.
 
ili zasto oni koji ne veruju u istu, na kraju zavrse u nesrecnim vezama i brakovima...Zene tu najvise grese, jer se pogresno zaljubljuju, dok muskarci pogresnim zenama izjavljuju ljubav...Sudbinsko slepilo kod ociju i srca, nazvao bih taj fenomen...A i ne stradaju samo ti o kojima govorim, vec i ti sto su potencijalni Pravi partneri, koji nemocno posmatraju kako im sudbina, se neumitno udaljava od njih i njihovog pravog zivotnog puta.


Ti ovo kako si napisao ispada da oni koji veruju u sudbinu završe u srećnim vezama i brakovima, a oni koji ne veruju u nesrećnim :dontunderstand:

Sudbina, verujem u nju, ali ne u smislu da sve što mi se dešava prihvatam to kao šta ću sudbina i da sedim skrštenih ruku i čekam šta će se desiti.

Recimo najbliže objašnjenje mog shvatanja sudbine je film "Vrata sudbine" . Znači ako ti stoji da ti se nešto ili neko desi, desiće se bilo na ovaj ili onaj način, sad ili kasnije.
 
ili zasto oni koji ne veruju u istu, na kraju zavrse u nesrecnim vezama i brakovima...
Zene tu najvise grese, jer se pogresno zaljubljuju, dok muskarci pogresnim zenama izjavljuju ljubav...Sudbinsko slepilo kod ociju i srca, nazvao bih taj fenomen...A i ne stradaju samo ti o kojima govorim, vec i ti sto su potencijalni Pravi partneri, koji nemocno posmatraju kako im sudbina, se neumitno udaljava od njih i njihovog pravog zivotnog puta.
Je li ovo tvoja pausalna ocjena, tvrdnja ili sta?!
 
Ja sam se uvek zaljubljivala u pravu osobu u pravo vreme. Valjda imam sesto culo i nesvesno trazim iskustvo koje mi je potrebno za dalji razvoj. :mrgreen:
Nebitno- srecno ili nesrecno.
Samo kroz ljubav rastemo.
 
ne znam..
ne bih bas sve nazvala sudbinom niti neke promasaje opravdavala istom, a uspehe isticala kao licni trijumf, a to ljudi cesto rade.
ja samo ne verujem u slucajnost. mozda to neko naziva sudbinom ali ne znam bas koliko je to isto.
ne verujem u slucajne susrete na primer. ne verujem da nas slucajnost vodi nekim ljudima, nekim situacijama. a isto tako, verujem u nas udeo u hodanju trnovitim stazama ovog zivota. verujem da je moguce imati dobre giljke, koje stite stopala. tj, na vreme ih obusti. i biti naoruzan dobrotom, kao izborom. ona je ono sto krci puteve zarsle u trnovito rastinje.
i znam da, ma koliko nekada hrlili u nove izazove, u nova svitanja, u nove susrete, nesto nam ne da. i ispostavi se da je bas tako trebalo da bude. odlozeno, ostavljeno za kasnije, za neke bolje okolnosti. za neka lepsa jutra.

Ово ваља поновити.
 
Ti ovo kako si napisao ispada da oni koji veruju u sudbinu završe u srećnim vezama i brakovima, a oni koji ne veruju u nesrećnim :dontunderstand:

Sudbina, verujem u nju, ali ne u smislu da sve što mi se dešava prihvatam to kao šta ću sudbina i da sedim skrštenih ruku i čekam šta će se desiti.

Recimo najbliže objašnjenje mog shvatanja sudbine je film "Vrata sudbine" . Znači ako ti stoji da ti se nešto ili neko desi, desiće se bilo na ovaj ili onaj način, sad ili kasnije.

Znaci, volim te :cmok:
 
sudbina je kad zavrsis faks, ostane diplomski. spremis ga. krenes na faks. vidis da sa jedne terase solitera ispod koga prolazis pada saksija i to velika. u trenutnoj panici brzo se sklanjas i to direkto pod trolu:P. trola te s***** i ti ostanes paralizovan. i kao, nema veze, spremio si diplomski, polozices ga iz invalidskih kolica, ali avaj- dobio amneziju.
i ostatak zivota zivis kao nekvalifikovana radna snaga bez zaposlenja a sa teskim invaliditetom. e to je sudbina, to se nije moglo izbeci.:P (pored svog marljivog rada i ucenja:P)
 

Back
Top