Šta ce biti sa Ukrajinom?

Ukrajina ce...

  • ostati celovita i kao takva uci u EU i NATO.

  • raspasti se na dva dela kroz gradjanski rat.

  • odvojice se Krim i pripojiti Rusiji.

  • biti povod za Treci svetski rat, a onda ko zna shta ce biti.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

sloboda

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.246
Gruzija je ostala bez dve svoje autonomije koje su postale samostalne drzhave i verovatno ce se pripojiti Rusiji. Da li neki slichan scenario cheka Ukrajinu? Ukrajina ima nameru da udje u NATO i EU, medjutim autonomna oblast Krim je naseljena vecinom Rusima, a jugoistochna Ukrajina je naseljena stanovnishtvom koje je vecinom prorusko.
 
E vidish to nije tachno, Kijevska Rusija i Moskovska Rosija nemaju veze jedno s drugim.

Jok, nego ti imas veze...
Od Kijeva, preko Novgoroda, do Moskve, Rusija je Rusija....samo je menjala svoje srediste...

Ukrajina je samo posledica rimokatolickih krstaskih ratova, litvansko-poljske unije i najezde Tatara, kao i sto su te dogadjaje iskoristili komunisti...

Inace Velika Rusija se delila, na Rusiju, Belorusiju i Malorusiju (Ukrajina znaci samo granicna zemlja)

Nikad se nece zaboraviti borba kozaka, protiv Leha i Tatara i Turaka..Si citao ti Taras Buljbu od Nikolaja Gogolja....:)
 
Poslednja izmena:
Jok, nego ti imas veze...
Od Kijeva, preko Novgoroda, do Moskve, Rusija je Rusija....samo je menjala svoje srediste...

Ukrajina je samo posledica rimokatolickih krstaskih ratova, litvansko-poljske unije i najezde Tatara, kao i sto su te dogadjaje iskoristili komunisti...

Inace Velika Rusija se delila, na Rusiju, Belorusiju i Malorusiju (Ukrajina znaci samo granicna zemlja)

upravo tako. srediste prve ruske drzave je bio grad Kijev.

Tako daj e Ukrajna ruska istorijska zemlja to je jasno.

Teziste ruske drzave se pomerilo dalje na sever upravo zbog kako ste naveli litvansko-poljske unije protiv Rusije, kao i najezde Tatara na Rusiju, pogotovo krimskih tatara koji su zadavali velikih problema Rusima u prvim vekovima p[ostojanja ruske drzave , pogotovo sa svojim pljackaskim pohodima u kojima su citave gradove spaljivali do temelja a njihove stanovnike odvodili u roblje i prodavali na pijacama robova u otomanskoj imperiji....
 
Jok, nego ti imas veze...
Od Kijeva, preko Novgoroda, do Moskve, Rusija je Rusija....samo je menjala svoje srediste...

Ukrajina je samo posledica rimokatolickih krstaskih ratova, litvansko-poljske unije i najezde Tatara, kao i sto su te dogadjaje iskoristili komunisti...

Inace Velika Rusija se delila, na Rusiju, Belorusiju i Malorusiju (Ukrajina znaci samo granicna zemlja)

Nikad se nece zaboraviti borba kozaka, protiv Leha i Tatara i Turaka..Si citao ti Taras Buljbu od Nikolaja Gogolja....:)

Pa i ja tako znam, ali...

Ako se dobro sećam te materije, prvu rusku državu stvorio je veliki knez (zaboravio sam ime) sa prestonim gradom Kijevom. kasnije je tu ulogu preuzeo Sanktpetersburg, a onda Moskva.
 
Jok, nego ti imas veze...
Od Kijeva, preko Novgoroda, do Moskve, Rusija je Rusija....samo je menjala svoje srediste...

Ukrajina je samo posledica rimokatolickih krstaskih ratova, litvansko-poljske unije i najezde Tatara, kao i sto su te dogadjaje iskoristili komunisti...

Inace Velika Rusija se delila, na Rusiju, Belorusiju i Malorusiju (Ukrajina znaci samo granicna zemlja)

Nikad se nece zaboraviti borba kozaka, protiv Leha i Tatara i Turaka..Si citao ti Taras Buljbu od Nikolaja Gogolja....:)

A mozhesh li mi objasniti lingvistichki problem, zashto se Rusija na ruskom zove Rosija, tj. Rasija.
 
Rusiju su osnovli Vikinzi, Hogar i Helga, zato je toliko jaka
Ukrajinu je valjda osnovao Srećni Edi!!!

edi-1.gif
 
Sam Putin je rekao u svom poslednjem intervjuu casopisu Time da Rusija nema nameru da prikljucuje sebi bilo koju od bivsih Sovjetskih republika, pa samim tim ni Ukrajinu.

nema namere da prikljuci ukrajnu a delove ukrajne verovatno da ima, ako ovi krenu gruzijskim putem....

rusija nikada nece dozvoliti da krim i istocna ukrajna pripadnu nato paktu pogotovo to nece dozvoliti rusko stanovnistvo koje zivi u tim delovima ukrajne....
 
A mozhesh li mi objasniti lingvistichki problem, zashto se Rusija na ruskom zove Rosija, tj. Rasija.

Ha, ha, ha...Zato sto tamo zive Rasi iz Rasa koji je kolevka Srbije, pa onda Rasija ili Srbija
Batali ti bolje lingvistiku

Samo mi objasni kako mislis da odvojis, kneza Vladimira, Aleksandra Nevskog i do Ivana III Velikog, kad je jedno iz drugog nastajalo....

Svi su oni nasledjivali iste knezevske titule, selili svoje prestonice, osnivali novi, potpuno isti hriscanski kontinuitet preko pravoslavne crkve...Nije tad postojala nikakva Ukrajina, postojali su samo Mongoli, Tevtonci, Tatari, protiv kojih su se borili ruski knezovi...i povlacili ka severu
 
nema namere da prikljuci ukrajnu a delove ukrajne verovatno da ima, ako ovi krenu gruzijskim putem....

rusija nikada nece dozvoliti da krim i istocna ukrajna pripadnu nato paktu pogotovo to nece dozvoliti rusko stanovnistvo koje zivi u tim delovima ukrajne....

Ni Kijev nece dozvoliti da ostane bez 4 najveca grada u Ukrajini posle njega (Harkov, Donjeck, Odesa, Dnjepropetrovsk). Odesa je znachajna luka, Harkov centar vojne industrije, najveca sovjetska fabrika za proizvodnju tenkova, a Dnjepropetrovsk je grad u kom je proizvedeno 90% sovjetskih balistichkih raketa. Treba josh pomenuti i Sevastopolj, sedishte Crnomorske flote.
 
A mozhesh li mi objasniti lingvistichki problem, zashto se Rusija na ruskom zove Rosija, tj. Rasija.

Pa, isto što i Raška.
Varvarska plemena su Srbima davali razna imena, koja su čak i sami Srbi prihvatali, od slučaja do slučaja.

Varvari su bili opčinjeni činjenicom da može da postoji jedan tako veliki i rasprostranjen narod, jedinstven u veri, običajima, imenima i jeziku.

Te su nas zvali:

Rasi - Jedni, jedinstveni
Jazici - svi imaju jedan jezik
Sloveni - svi slove (starosrpski govore) jednim jezikom.

Ovo potonje je, na žalost, postalo opšteprihvaćeno i od samih Srba. Samo mali deo naroda je zadržao svoje izvorno ime. a, čak smo se i mi jedno vreme zvali Rasima. Bogu hvala, to nije prihvatila većina, pa se vratilo staro ime.
 
Ni Kijev nece dozvoliti da ostane bez 4 najveca grada u Ukrajini posle njega (Harkov, Donjeck, Odesa, Dnjepropetrovsk). Odesa je znachajna luka, Harkov centar vojne industrije, najveca sovjetska fabrika za proizvodnju tenkova, a Dnjepropetrovsk je grad u kom je proizvedeno 90% sovjetskih balistichkih raketa. Treba josh pomenuti i Sevastopolj, sedishte Crnomorske flote.

tako je cool sto to sve znas :lol::lol::lol: :cool:
 

Back
Top