Softver za c++

P

PAJA SO

Gost
INTERESUJE ME KOJI JE SOFTVER POTREBAN ZA RAD U C++,ZA VB.NET JE POTREBAN NEKI MICROSOFT NA 5CD,A STA MI JE KONKRETNO POTREBNO ZA C++? I NARAVNO GDE TO DA NADJEM?
 
da ali - takodje i mene interesuje to pitanje pa bih ujedno postavio podpitanje na ovu temu Sta mislite da je bolje koristiti c++ borleand ili Microsoft-ov Visual c++ . I naravno ako moze objasnjenje zasto ?

:P DA VAS SAD VIDIM NA ODGOVORU
 
Najvaznije je da je to najsavrseniji c/c++ - asembly - binary konvertor, odnosno C/C++ kompajler, na svetu...

Cak i sam microsoft koristi gcc za krucijalne delove svojih programa (a to je i zvanicno Microsoft priznao)...
 
To je kasnije proizislo iz toga... Bila je tu cela strana koja objasnjava kako su neki krucijalni delovi njihovog softvera (pre svega MS Access DB-a) bili kompajlirani u gcc-u, a zatim implementirani u masinskom obliku koda unutar vec postojecih...

Bilo je davno, ali kazem, moguce da jos uvek ima negde sve to kesirano... Ako budem imao vremena potrazicu...
 
Mene intersuje koliko imate godina vi sto sve znate jer kad porastem i ja bi da budem kao vi.Salim se i ja sam mator ali pocetnik.
Za kolegu koji pita sta da koristi:
Samo nemoj Visual Studio 6 jer ces naici na neke probleme koji ce ti biti neobjasnjivi.
(kako koristiti realoc vise od jednog puta za isti pokazivac ili brisanje templejt niza objekata i puno puno drugih stvari koje dovode do loodila a koje gcc resava).
 

Back
Top