Pokloni za useljenje, vencanje, ... ili novac?

teardrop

Aktivan član
Poruka
1.388
Procitala sam tekst "Učtivo tražiti novac umesto poklona" u magazinu Krstarice i zamislila se...
Npr. uskoro treba da se uselite u stan ili da se vencate. Sasvim je normalno da njuskate po radnjama u potrazi za kucnim potrepstinama, namestajem, belom tehnikom i svim ostalim sto vam moze trebati. A onda, dobijete komentar "Nemoj kupovati, neko ce vam to mozda doneti na vencanje (useljenje, sta god)"
Kako se postaviti u takvoj situaciji? Da li zamoliti zvanice da vam umesto poklona daju novac, ili traziti neku konkretnu stvar (pegla - proizvodjac taj-i-taj ili nesto slicno)? Ukoliko vas neko upita sta da vam pokloni, mozete li predloziti nesto sto vam treba i sto zelite, bez obzira na cenu i budzet onog ko vas je pitao?
Sta mislite o tome?
 
bilo je po nekim radnjama nesto kao lista za vencanje, gde su buduci mladenci birali sta im je potrebno i posle upucivali zvanice u istu pa ko koliko para ima to i uzme, i znam da je ljudima prvo bilo neugodno ali posle valjda kapirali lakse i jednima i drugima.
Doduse, ne znam da li to jos uvek funkcionise.

Mada ja licno pitam, kazi sta ti treba, predlozi par stvari, da ne lupam glavu. Ili jos bolje pokazi prstom u radnji, ili bar reci gde si videla/o i resen problem, pa ako imam love kupicu tj izabracu sta moj novcanik u tom trenutku moze da podnese. Ili pare svejedno.

I svima dobro. :)
 
Ako me neko pita ... ja ću mu odgovoriti šta mi treba.

Ako ne pita ... pa šta sad ... kad donese poklon koji se meni ne dopada, on neće naći mesto u mojoj kući i to je to ....

ALi nisam za forsiranje novca ''po svaku cenu''

Recimo da ti treba frizider. Da li ces to reci? Mislim, kako prevaliti preko jezika da ti treba neka tako krupna stvar, a nisi sigurna da li taj ko te je pitao to moze da kupi?

P.S. Peskiri i posteljina koje pominjes su, po mom misljenju, odlican poklon. Uvek svakom trebaju, a ne mesas se u uredjenje enterijera.
 
Ukoliko vas neko upita sta da vam pokloni, mozete li predloziti nesto sto vam treba i sto zelite, bez obzira na cenu i budzet onog ko vas je pitao?
ako me pita, reci cu.
ne bez obzira na budzet, dobre prijatelje dobro znam i znam sta je razumno reci.
mada, necu praviti svadbu, ja to vise pricam na osnovu iskustava sa rodjendanima i drugim slicnim situacijama... :D

p.s. dobre su one strane fore sa otvaranjem liste poklona u nekoj robnoj kuci... tako ljudi mogu da se raspitaju sta je vec kupljeno... al to je truli zapad :D
 
Recimo da ti treba frizider. Da li ces to reci? Mislim, kako prevaliti preko jezika da ti treba neka tako krupna stvar, a nisi sigurna da li taj ko te je pitao to moze da kupi?

P.S. Peskiri i posteljina koje pominjes su, po mom misljenju, odlican poklon. Uvek svakom trebaju, a ne mesas se u uredjenje enterijera.

Znaš kako ... pitala bih prvo do koje svote misle da kupe poklon .... pa onda sa tom svotom raspolagala.

Kad sam se ja nekada udavala, familija me pitala šta bih ..... ili su u stanju da ti ponude ''biraj oćeš ovo ili ono'' .... tako smo se mi lako dogovorili i ja dobih i frižider i šporet ..... Neki su kupili sami, neki su se udružili ...

Nije sramota ni pitati, ni reći ako te pitaju.
 
58719_48114079_Pozivnica%20za%20vencanje.jpg


:mrgreen:
 
Ako se mladenci kuce i nemaju nista,znaci iznajmili su stan ili ga kupili onda sasvim sigurno da ce im stvarcice za opremanje biti neophodne ali to je toliko skakljiva tema da se ja ne bih nikada upustala u takvu avanturu...
Te wedinngs liste su super stvar i mislim da ih kod nas ima..na kraju ne vidim problem da radnje tipa Home market Eurosalon izadju u susret klijentima...
Ja volim kad mi neko kaze sta mu treba i nemam nista protiv da mi olaksa posao..Ljude koje poznajem dobro pitam mada u toj varijanti tesko da mogu da promasim temu..
Ne volim da poklanjem lovu,i to radim samo na zahtev,prem da sam uvek u drami koliko da stavim.Opet smatram da za recimo 50e moze da se kupi pristojan poklon tipa bozanstvene cinije u Leonardu ili Raffaneli radnji a 50e u koverti su mi nekako malo...
Ali meni bozanstveno i bozanstveno nekom drugom..verovatno su tri razlicita pojma..
 
Читам све ово и не верујем... Последње три године, ко год ме је звао на свадбу тражио је, без блама, искључиво паре. Мени је некад стварно лакше да купим поклон, да ми људи кажу шта им треба, јер немам увек спремне евриће а могла бих да купим на кредитну картицу рецимо. А кад треба да ставим паре у коверат увек ми се чини некако мало. Уз то обавезно иде и цвеће и неко пиће. Глупо ми је да дођем на свадбу "машући рукама" са ковертом у ташни.
Па, драги моји шта ви мислите, колико пара:
1) за кумство (већ сам их имала три а биће још...)
2) за ближе рођаке
3) за даље рођаке (мада ја лично и не идем на такве свадбе)
4) пријатеље?
 
ufff kad cujem da me neko pita sta da mi pokloni, jetra mi se osusi u momentu... :otkacio:jednostavno kazem NISTA!!!

ako nekog pozovem na svecanost, znaci da se mi poznajemo. moji prijatelji, rodjaci, kumovi...znaju sta ja volim, ali i da ne znaju, sta god mi donesu, postujem bez razmisljanja. znaci, bitna je paznja, pa i da dodju praznih ruku, najveci poklon je postovanje coveka.

opet, i kada me neko pozove negde, ne volim da mi unapred najavljuje, sta mu treba. znaci li to da se svadbe prave iz koristi??? u tom slucaju ne dolazim, ja cu kupiti ono sto ja zelim, ili sto mislim da treba da poklonim, zavisi ko je u pitanju.

ps brat se ozenio pre par meseci, stavio sam hiljadarku uz cestitku i veselio se cele noci.

znaci, treba proceniti kome koliko i ko sta zasluzuje da dobije od vas! :)
 
Al' ste me pogodili sa temom!
U subotu idemo u svadbu kod rođake koja mi i nije toliko bliska krvno, koliko mi je draga i koliko smo se (nekad) družile... Prošle godine udala joj se sestra i ja pitala za poklon, pa mi rekli "Kad već pitaš - novac" (i dala devojka svoje razloge za to). Inače je u svadbi dobila osam ili devet mikrotalasnih (i potpuno rezonski kaže: "Bolje da mi je svako od njih dao po 3000 dinara". Kad tako gledaš - u pravu je.)
Ovde su njih dvoje podigli stambeni kredit, znači doslovce se kuće i najrađe bi da sami odaberu ono što im treba... Ali će se mojih 100 evrića (koji su mi trenutno veliki ko' kuća! :confused:) totalno izgubiti, a volim kad poklon "ima dušu", kada znam kome šta i za šta poklanjam.
Isto je i kad neko treba da mi donese poklon... najdraži su mi oni za koje znam da su odabrani namenski i sa velikom pažnjom i toplinom... Čak i kad dobijem novac, gladam da namenski nešto kupim i da znam odakle potiče...
 
ja dam pare...i to kolko mi kažu dragi ženski konsooltanti....a vidim baš . sad vlada neki trend..ljoodi naglašavaju da hoće pare...ja misim da je to toliko neprijstojno i nevaspitano reći da oćeš pare...ša ako neko nema..a ima kooći novu stvar..koja mu ne treba, a upakovana...ili ima manje od 100e...šo je blam imati manje od 100e ...a ima se koopi poklon za manje.....ja kad me pitaju...kažem..fala ne treba niša..eto, narežite mi neku mooziku i to... il mi koopite neki strip..nisam lažno skroman, nego stvarno se neprijatno osećam..eo, za rođendan sve mi nešto koopovali te ovo te ono..te pare u koverti...ma daaaaj...a za useljenje sam se nadobijo tih kooćnih stvari...poon krc..al stvarno bih više volo da su mi pokoopovali strpove od 2 soma...ja neću ni da kažem kad se ženim....smarači...
 
Poslednja izmena:
A sto bre da se uopste ide na slicne stvari ?!
Jos je bolje da se ne ide na Sahrane i na Svadbe.
To uvek zavrse bez tebe.

Nije nepristojno kad traze pare !
To je vrrrrlo nepristojno
Ustvari, bas je iskreno :)
Kao da ti kazu:
dodjete da vas ranimo protokolarnom vecerom, a vi nam platite cvrstom valutom.

Protokoli, obicaji,....... BLJAAAAAAK !!!!
 

Back
Top