Dosta vise mistike i drugih gluposti u nauci & zivotu

DusanB

Zainteresovan član
Poruka
106
U poslednje vreme svedoci smo da se nauka sve vise mesa sa mistikom i religijom i da se sve vise gubi veza izmedju stvarnosti i izmisljenog.

Na stranici ispod Majkl Krajton, covek koji je napisao "Park iz doba jure", se bavi ovim problemom
u nasem kako ga on naziva "Dezinformatickom dobu".

Konkretno se govori o pokretima za zastitu zivotne sredine koji, po njegovim recima sve vise lice na religiju jer imaju svoju ideju raja (covek koji je nekad bio u harmoniji sa prirodom), pakla (sadasnje vreme kad smo se otudjili od prirode) i sudnjeg dana (Kad ce zagadjenje zivotne sredine da nas unisti).

Krajton objasnjava da covekov zivot u proslosti nema veze sa harmonijom sa prirodom vec su od bolestina umiralo po sestoro dece u jednoj porodici ida je retko ko ziveo duze od dvadesetak godina a sto se tice medjuljudskih odnosa sirom sveta je vladalo ljudozderstvo.
A sto se tice buduce katastrofe Krajton se slaze da je zagadjenje veoma opasno ali i da su se oni sto proricu sudnji dan beskonacno mnogo puta prevarili sto se tice datuma (po svim proracunima od pre 50 godina, svi bismo vec trebali da budemo mrtvi).

Krajton uopse nije protiv zastite prirode pa je ovaj govor samo vapaj da se napuste religijska ubedjenja i da se sve vrati u okvire nauke.

Kompletan govor se nalazi na sledecoj adresi, mislim da bi svako trebao da ga procita bilo da se slaze ili da se ne slaze sa ovim:

http://www.perc.org/publications/articles/Crichtonspeech.php?s=2

Iako je Krajton govorio uglavnom o toj jednoj oblasti ovo se moze odnositi i na sve druge objlasti nauke koja se mora nekako spasiti od propadanja.
 
Ti ekoloski pokreti me potsetise na na "humanitarne" organizacije.Stavljam pod navodnike jer se tu vrte ogromne pare.Najvise para zaradjuju(kradu) "humanitarci" koji rade u Africi i to tako sto uzimaju pare od donacija.Nesto slicno moze da se kaze i za mnoge organizacije koje se bave borbom za ljudska prava.Zao mi je sto nisam sacuvao neke clanke iz novina pa ne mogu tacno da navedem imena tih velikih humanitarnih organizacija.
 

Back
Top