Dečiji zubi i zubari

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
20.421
Pretrazila sam ovaj pdf , nema ništa slično, pa Vas molim za savet.

Mojoj klinki je pre neki dan pukla desna donja 5-ica...
Bukvalno joj je ispalo parce zubica i sad je u sred zuba rupa...

Osim sto se zadrzavala hrana nije bilo bolova , ali sad vec reaguje na toplo i hladno i slatko i znate vec ...
A ona ne bi ni mrtva priznala da je nesto boli...nego se samo strese , i cuti !

Jasno mije da t nece da ide na bolje ,a do ispadanja zuba ima još sigruno godinu dana jer ona tek ima 5 godina .

Sta raditi , moze li se to nekako zatvoriti dok ne ispadne ??

Ima li gde dobar deciji zubar ? Pod dobar mislim , neko ko radi sa decom i od koga se ne boje ?

Hvala unapred !
 
Pretrazila sam ovaj pdf , nema ništa slično, pa Vas molim za savet.

Mojoj klinki je pre neki dan pukla desna donja 5-ica...
Bukvalno joj je ispalo parce zubica i sad je u sred zuba rupa...

Osim sto se zadrzavala hrana nije bilo bolova , ali sad vec reaguje na toplo i hladno i slatko i znate vec ...
A ona ne bi ni mrtva priznala da je nesto boli...nego se samo strese , i cuti !

Jasno mije da t nece da ide na bolje ,a do ispadanja zuba ima još sigruno godinu dana jer ona tek ima 5 godina .

Sta raditi , moze li se to nekako zatvoriti dok ne ispadne ??

Ima li gde dobar deciji zubar ? Pod dobar mislim , neko ko radi sa decom i od koga se ne boje ?

Hvala unapred !

Cinjenica da zub boli na gove navedene senzacije, pokazuje da je fraktura blizu zivca. Prvo treba to da se sanira na neki nacin, necu ulaziti koji posto nisam video zub i da li je zivac otvoren ili nije. Kad se to utvrdi onda se odlucuje da li ce zub ostati otvoren ili ce se zatvoriti.

Vadjenje treba ostaviti kao poslednju opciju posto mlecni zubi cuvaju mesto stalnim zubima da ne ulazimo u detalja i razloge.

Dobar zubar za odrasle moze da bude i dobar za decu. Pojam "deciji" zubar je jako pogresan. Moze da se koristi da se deca smire ali nikako ne treba ici logikom da je neko ko radi sa odraslima los sa decom.
 
:worth: Aco !
Dočekali smo da naš Aca napise jedan od reci do reci smislen post i ja zelim sad javno da ga pohvalim :) ...Ako zvucim cinicno unapred da se ogradim - nisam, bas naprotiv zaista sam ponosna na Acu ! :)

Hvala Aco poslusacu sugestiju !
 
:worth: Aco !
Dočekali smo da naš Aca napise jedan od reci do reci smislen post i ja zelim sad javno da ga pohvalim :) ...Ako zvucim cinicno unapred da se ogradim - nisam, bas naprotiv zaista sam ponosna na Acu ! :)

Hvala Aco poslusacu sugestiju !

Poseti temu Zubar tamo sam napisao dosta toga smislenog.

Nema na cemu dacu i druge sugestije bude li to neko od mene trazio.

Ovo je ipak ozbiljan forum.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top