nacin razmisljanja

Navar

Elita
Banovan
Poruka
20.280
majka..iritirana stalnim dosadjivanjem njenog sina..izmislila je malu igru kojom bi se on zanimao...

isekla je kartu sveta i dala mu je delove da ih slozi..pritom misleci kako ce njemu trebati sati da ih sastavi..ako ih uopste sastavi..

10 minuta kasnije sin se pojavio pred majkom sa sastavljenom kartom..
na njeno pitanje kako je uspeo da uradi to tako brzo..mali je odgovorio:

"pozadi je slika zene..kad sam nju sastavio..i svet se sastavio"

ova prica moze imati razlicito znacenje za razlicite ljude..sta vi vidite u njoj?
 
Da je muskarcu jos od malih nogu interesantna zena.
P.S. mala sala...
Ali svakako da dete polazi od najjednostavnijih stvari, i ne samo dete.
Predanja starih Tibetanaca ukazuju da se citav svet sa umiverzumom moze uporediti sa ljudskim telom.
 
sile postoje ,tamo daleko kad ti svoj organizam ne mozes da obuzdas a radis nesto..cc.neko zaglibi skroz ,skrene ....ne izvuce se! pa i mama idijot sto bice bas dobar bludnik,ziv u jeee hm mozda ne ovde ali u reali mi se smucilo da slusham kojekakve gluposti a vi i vi ste neki muskarci s tim naklapanjima
 
Kako i zašto dolazi do toga da školjka proizvodi biser?
Kao prvo,to je zrno peska koje je prodrlo u školjku i predstavlja teškoću za nju,nervira je.
"Ah",kaže ona sebi,"kako da se oslobodim ovoga?Grebe me nagriza me...šta da radim?"
I evo je gde počinje da razmišlja,sabira,oduzima,traži savet do dana kada shvati da
nikad neće moći da se oslobodi tog zrna peska,već da može da ga obradi na takav način da
postane glatko,sjajno,oblo.I kada joj to uspe,ona je srećna i kaže sebi..."Ah,savladala sam
jednu teškoću!"...
Hiljadama godina školjka pokušava da svojim primerom poduči čovečanstvo,a ljudi nisu shvatili lekciju....Koja je to lekcija?
 
Kako i zašto dolazi do toga da školjka proizvodi biser?
Kao prvo,to je zrno peska koje je prodrlo u školjku i predstavlja teškoću za nju,nervira je.
"Ah",kaže ona sebi,"kako da se oslobodim ovoga?Grebe me nagriza me...šta da radim?"
I evo je gde počinje da razmišlja,sabira,oduzima,traži savet do dana kada shvati da
nikad neće moći da se oslobodi tog zrna peska,već da može da ga obradi na takav način da
postane glatko,sjajno,oblo.I kada joj to uspe,ona je srećna i kaže sebi..."Ah,savladala sam
jednu teškoću!"...
Hiljadama godina školjka pokušava da svojim primerom poduči čovečanstvo,a ljudi nisu shvatili lekciju....Koja je to lekcija?

... savremeni metod medikamenata je upravo na nacin kako je Barby najavila , sazivjeti se s boliom i zajedno sa njim kao dijelom sebe ici dalje. Kad je skoljka u pitanju e , to je stari problem sa ostrva Dela, zato je i Sokrat rekao za Heraklitova djela da trebamo delskog ronca . skoljka kad proguta nesto sa zrnom pijeska i ne moze ga vani ona to oblaze svojim tekucinama i tako oslobadja organizam od tog zrnca i takvim sazrijevanjem 'obloge' nastaju biseri , a Covjek kao -Homo-teroritikus ili Homo -iskoristikus je iskoristio tu sposobnos skoljke da umece vjestacku zrno pijeska u tijelo skoljke ,- Vjestacki biseri !?
 
Poslednja izmena:
majka..iritirana stalnim dosadjivanjem njenog sina..izmislila je malu igru kojom bi se on zanimao...

isekla je kartu sveta i dala mu je delove da ih slozi..pritom misleci kako ce njemu trebati sati da ih sastavi..ako ih uopste sastavi..

10 minuta kasnije sin se pojavio pred majkom sa sastavljenom kartom..
na njeno pitanje kako je uspeo da uradi to tako brzo..mali je odgovorio:

"pozadi je slika zene..kad sam nju sastavio..i svet se sastavio"

ova prica moze imati razlicito znacenje za razlicite ljude..sta vi vidite u njoj?

Pa, kad je sastavio, pronasao svoju zenu, svet je dobio svoju pravu jasnu dimanziju, tj., ljudi u zivotu traze i sastavljaju svoju drugu polovinu i kad je nadju to je to, ceo svet je jasan i kako treba.
 
Pa, kad je sastavio, pronasao svoju zenu, svet je dobio svoju pravu jasnu dimanziju, tj., ljudi u zivotu traze i sastavljaju svoju drugu polovinu i kad je nadju to je to, ceo svet je jasan i kako treba.

...mislim da je tek onda,-kako ne-treba .Tada treba ici tamo gdje treba i ne naci to zaq-dugo . Kad se nadje , prodje ono najsladje !
 
majka..iritirana stalnim dosadjivanjem njenog sina..izmislila je malu igru kojom bi se on zanimao...

isekla je kartu sveta i dala mu je delove da ih slozi..pritom misleci kako ce njemu trebati sati da ih sastavi..ako ih uopste sastavi..

10 minuta kasnije sin se pojavio pred majkom sa sastavljenom kartom..
na njeno pitanje kako je uspeo da uradi to tako brzo..mali je odgovorio:

"pozadi je slika zene..kad sam nju sastavio..i svet se sastavio"

ova prica moze imati razlicito znacenje za razlicite ljude..sta vi vidite u njoj?

Pa naravno ima dva znacenja.
Prvo, jer je inteligentno primjetio da je pozadi zena i tako moze lakse sklopiti kartuu nego li da nije znao za nju , onda bi se namucio dok sastavi, ako uopste sastavi.

S druge strane ZENA, zena kao osnovna pokretacka snaga jednog muskarca, kao motiv za dalje, bez zene se mnogo sto sta ne bi moglo uraditi, da nije zena ne bi bilo poroda, ne bi bilo nas, ne bi bilo svijeta...
Ali ne sa one strane koju zene vole da potenciraju tipa "Da ti nije mene, bio bi niko i nista" , ili "Da ti nije mene, nista u zivotu ne bi postigao"

S trece strane, znaci potrebno je bilo da neko i nju "sastavi".I ona je dakle bila sva rasprsena bez ikakvog reda dok nisu dosli muskarci.
Salim se ovaj treci dio moze da bude, ali je nelogican s aspekta razmisljanja vezaog za navedenu pricu
 
vim ja da ima dosta nacina da se sagleda stanje..u prilicnoj meri se slazem sa lampardovim gledistem na ovu pricu..

da dodam i to da "iza svakog uspesnog muskarca stoji zena"..a to sto uglavnom danas muskarci ne vode a zene ne prate..je prica za neku sasvim desetu diskusiju..

elem..sva iznesena gledista su svaka na svoj nacin prava..i opet na svoj nacin pogresna..samo su gledista..nista vise od toga ..i nista manje od toga;)
 
Samo jos da nadovezen sustinsku i najlogicniju stvar koja mi je pala na pamet , jer je tekst inspirativan.

Naime, da nije te zene na toj karti tj. da nije zene onakve o kakvoj sam pric'o ko zna da li bi smo ikada i kako uradili nesto sto smo uz njenu pomoc mnogo, mnogo brze i efikasnije uradili + ona prica i kompletnije je je l' tako?

Dozivotna lutanja i lutanja , ali kada imate pored sebe zenu , onakvu koju sami izaberete , koja je pokretac svega u vama, pokretac volje za uspjehom, a nije li receno : "Iza svakog uspjesnog muskarca stoji uspjesna zena".Samo ima slucajeva koje neke znam koji su izgradili donekle svoj zivot i uspjesni u poslu , ali nedostaje tim ljudima upravo ta jedna i najvaznija kockica da bi se sklopio konacni mozaik
 
Poslednja izmena:
Pa naravno ima dva znacenja.
Prvo, jer je inteligentno primjetio da je pozadi zena i tako moze lakse sklopiti kartuu nego li da nije znao za nju , onda bi se namucio dok sastavi, ako uopste sastavi.

S druge strane ZENA, zena kao osnovna pokretacka snaga jednog muskarca, kao motiv za dalje, bez zene se mnogo sto sta ne bi moglo uraditi, da nije zena ne bi bilo poroda, ne bi bilo nas, ne bi bilo svijeta...
Ali ne sa one strane koju zene vole da potenciraju tipa "Da ti nije mene, bio bi niko i nista" , ili "Da ti nije mene, nista u zivotu ne bi postigao"

S trece strane, znaci potrebno je bilo da neko i nju "sastavi".I ona je dakle bila sva rasprsena bez ikakvog reda dok nisu dosli muskarci.
Salim se ovaj treci dio moze da bude, ali je nelogican s aspekta razmisljanja vezaog za navedenu pricu

vim ja da ima dosta nacina da se sagleda stanje..u prilicnoj meri se slazem sa lampardovim gledistem na ovu pricu..

da dodam i to da "iza svakog uspesnog muskarca stoji zena"..a to sto uglavnom danas muskarci ne vode a zene ne prate..je prica za neku sasvim desetu diskusiju..

elem..sva iznesena gledista su svaka na svoj nacin prava..i opet na svoj nacin pogresna..samo su gledista..nista vise od toga ..i nista manje od toga;)

Zanimljiv način razmišljanja.
Žena na poleđini slagalice sveta.
Žena kao pokretačka snaga.
Žena, rasparčana, sve dok je dete/muškarac ne sastavi.
Žena kao deo životnog/muškog mozaika, njegova zaleđina, motivacija, vetar u leđa...

A majka je prethodno isekla tu istu kartu sveta... :roll: Ima li to neko značenje?
 
Zanimljiv način razmišljanja.
Žena na poleđini slagalice sveta.
Žena kao pokretačka snaga.
Žena, rasparčana, sve dok je dete/muškarac ne sastavi.
Žena kao deo životnog/muškog mozaika, njegova zaleđina, motivacija, vetar u leđa...

A majka je prethodno isekla tu istu kartu sveta... :roll: Ima li to neko značenje?

Mudri ste dragi @Borce za prava zivotinja.:lol: Da,zaista uzrocno--posledicni odnos.Sta li majka misli kad joj dete sastavljac ponosno poturi pod nos njenu sopstvenu sliku?
A sta misli to dete kad jednog dana kad prestane da bude dete i nadje zenu svog zivota,ako nije shvatilo ko je zaista bio na slici koju je jednog davnog dana sastavilo.
Hvala vam na ovim dragocenim smernicama.:)
 
Poslednja izmena:
Mudri ste @Borce za prava zivotinja.:lol: Da,zaista uzrocno--posledicni odnos.Sta li majka misli kad joj dete sastavljac ponosno poturi pod nos njenu sopstvenu sliku?
A sta misli to dete kad jednog dana kad prestane da bude dete i nadje zenu svog zivota,ako nije shvatilo ko je zaista bio na slici koju je jednog davnog dana sastavilo.
Hvala vam na ovim dragocenim smernicama.:)

Nema na čemu, Dhul. :lol:
Uf, ima još mnogo slojeva ova priča...
 
Poslednja izmena:
A majka je prethodno isekla tu istu kartu sveta... :roll: Ima li to neko značenje?

A onda se postavlja pitanje "Da li ona mrzi svoj pol" tj zene.Naravno da ne , rekao bih, iako da da , onda bi valjda rekla tom djetetu da se ona tu nalazi , da bi je on bolje sastavio(kartu).
To je samo rek'o bih slucajno, iako volim da kazem "Nista nije slucajno" i potpuno nebitno za ovu pricu, bitna je poruka koja je vec oblasnjena, jer da nije tako bilo kao sto je rasparcana ne bi postojanlo ni ove price jel tako:) i ne bi smo znali kako drugacije da objasnimo polozaj muskaraca
 
Nema na čemu, dragi Dhul. :lol:
Uf, ima još mnogo slojeva ova priča...

Svakako da ima.
Igrom slucaja juce se omaklo jednoj TV stanici :lol: pa su pustili malo bolji film. --Aleksandar ,novija verzija.Jadni Alex je bezao preko pola sveta od svoje lude mame.:lol:
Ima jedna lepa scena iz filma kad mu stari babo pokazuje slike simpaticnih zenskih likova-Gorgona,Medeja itd.

Ipak vi ste nam pre neki dan ukazali da zena moze biti i oplemenjujuci princip,kroz primer ove cure:

9137athena1001.JPG


Koja je stitila Odiseja kroz sva njegova iskusenja .A i usput sprecivsi ga da se ne pretvori u svinju,kao njegovi jarani na Kirkinom ostrvu.:mrgreen:
Tako nekom se omakne Olimpijada, a nekom Atena.
 
Poslednja izmena:
A onda se postavlja pitanje "Da li ona mrzi svoj pol" tj zene.Naravno da ne , rekao bih, iako da da , onda bi valjda rekla tom djetetu da se ona tu nalazi , da bi je on bolje sastavio(kartu).
To je samo rek'o bih slucajno, iako volim da kazem "Nista nije slucajno" i potpuno nebitno za ovu pricu, bitna je poruka koja je vec oblasnjena, jer da nije tako bilo kao sto je rasparcana ne bi postojanlo ni ove price jel tako:) i ne bi smo znali kako drugacije da objasnimo polozaj muskaraca

E ovako, Frenki:

Izuzetno cenim taj kavaljerski pristup, tj. blagonaklono gledanje na ženu :), ali...
Priča ima mali milion slojeva. Navešću samo par (od kojih su neki spomenuti):
- Žena je putokaz, smernica (za rešavanje problema, koji je, u ovom slučaju, zahvaljujući dečakovoj dovitljivosti, postao razbibriga)
- Žena je inspiracija (dečak možda uopšte ne bi bio motivisan da završi slaganje da nije bilo ženine slike)
- Žena je uslov da bi se život/svet složio u mozaik, tj. slagalicu
- Svet počiva na ženi (figurativno, naravno) :lol:
- Lakše je "složiti" (razumeti) ženu nego život/svet :lol:

i još, još.... još :)

Ali, žena misli da svet izgleda ovako:

 
E ovako, Frenki:

Izuzetno cenim taj kavaljerski pristup, tj. blagonaklono gledanje na ženu :), ali...
Priča ima mali milion slojeva. Navešću samo par (od kojih su neki spomenuti):
- Žena je putokaz, smernica (za rešavanje problema, koji je, u ovom slučaju, zahvaljujući dečakovoj dovitljivosti, postao razbibriga)
- Žena je inspiracija (dečak možda uopšte ne bi bio motivisan da završi slaganje da nije bilo ženine slike)
- Žena je uslov da bi se život/svet složio u mozaik, tj. slagalicu
- Svet počiva na ženi (figurativno, naravno) :lol:
- Lakše je "složiti" (razumeti) ženu nego život/svet :lol:

i još, još.... još :)
Ok sve je ovo slicno i ima istu poruku koja je vec razradjena, sustina je ista da je svijet na zenama tj muskarci su na njima:mrgreen:, ali one nad nama.
Kazes da blagonaklono gledam, a nisi navela nista kontra , ovo sam procit'o i nema nista sto na neki nacin zene izdvaja u neg.smislu, cak je to i vrlina zene da se nosi sa problema i tako brze odrasta, postaje mudra.Naravno nije to za sve zene.

Mislim da objektivno posmatrano , nije ta poruka koju zelis da predstavis, sve je cilj price samo ne taj da se omalovazi:think:, jer mozemo i ovako :

Kako bi objasnila isto to da je neka djevojcica sastavila sliku gdje je bio muskarac?
I sad ja treba da pricam kako su muskarci u nekom smislu ....neopravdano, ovo , ono
Znaci i ovdje zena ne bi mogla bez muskarca, ali ne u onolikoj mjeri kao muskarac bez zene.
Ja u staru ne bih tako razmisljao kao TI jer TI kao da imas vec takav stav za zene , i onda samo TI nalazis neke veze u onoj prici
 

Back
Top