Nea Flogita

odlično mesto
ja sam bio prošle godine u neposrednoj blizini, u dionisosu, i idem za par dana ponovo, i bio sam u flogiti nekoliko puta
velike, prostrane plaže, prepune raznog sadržaja
cene umerene
bilo bi dobro da ideš kolima zbog okoline, a naročito zbog sitonije
 
ja sam bila 4 leta zaredom, ali davno. poslednji put pre 10-12 godina. onda je to bilo malo, tiho mesto, sa prelepom plažom. na flogitu se nadovezuje plagia sa broooojnim kafićima i diskotekama i prodavnicama. verujem da je to sve sad još lepše.
u svakom slučaju, ja sam bila zadovoljna.
imaš fine autobuske linije do soluna, do modanje...
 
ja sam bila 4 leta zaredom, ali davno. poslednji put pre 10-12 godina. onda je to bilo malo, tiho mesto, sa prelepom plažom. na flogitu se nadovezuje plagia sa broooojnim kafićima i diskotekama i prodavnicama. verujem da je to sve sad još lepše.
u svakom slučaju, ja sam bila zadovoljna.
imaš fine autobuske linije do soluna, do modanje...
jeste, sad je jos lepse, s tim sto flogita nije vise malo i mirno mesto...skoro je kao u plaji
 
onomad, kad sam ja bila, nije bilo srba skoro uopšte, sem nas iz jedne firme koja je imala tamo zakupljen hotel nekoliko godina.
i tada je bilo svega, sadržaja za sve. verujem da je sada još bolje.
hajde baš javite kako je
 
Flogita i okolna mesta uglavnom posecuju Grci, vikendom je malo veca guzva. Medjutim, plaze su prostrane i nikad, zapravo, i nije guzva. Cisto je i mirno, za neki nocni provod tu su Solun i Kasandra.
Koliko smo culi od nekih domacina, ove godine je generalno manje turista, i samih Grka. Cene su na proslogodisnjem nivou, izuzev goriva, naravno.
 
Eto, mi stigli danas iz flogite. Bilo nam je prelepo, malo mestasce, sve na par koraka. Bili smo bukvalno na 50m od plaze. Plaza je prelepa, more cisto, cene umerene. Jedino, ko hoce shoping i nocni provod, nije bas mesto za to. Vise je za porodicni odmor.
 
Eto, mi stigli danas iz flogite. Bilo nam je prelepo, malo mestasce, sve na par koraka. Bili smo bukvalno na 50m od plaze. Plaza je prelepa, more cisto, cene umerene. Jedino, ko hoce shoping i nocni provod, nije bas mesto za to. Vise je za porodicni odmor.

pa ja ne znam sta je za tebe nocni provod ali meni tamo vrvi od provoda. sve je samo ne za porodican odmor. obliznji dionisos je za odmor a flogita i plaja to bas nisu. desetine kafica, taverni, picerija, ribljih restorana...ok nema nocnih klubova sa pijanim englezima i maloumnim holandezima, ali to ne shvatam kao manu.
za shoping je solun dovoljno blizu, a cene bas i nisu umerene, bar meni. ali tako je u celoj grckoj. cene benzina su se prelile i na robu siroke potrosnje.
 
Pa na to sam mislila, nije previse bucno uvece. Barem u ovom delu u kom smo mi bili, kod fontane. A ne znam sta ocekujete kad dodjete na more, ne moze da bude sve jeftino. Ljudi koriste priliku da zarade bar u toku sezone. Ali ako moze nas 4 da ruca za 10 evra, to je bas jeftino. To je u Tommy grilu, giros i ostale grcke zezalice (giros je 2,30 evra). Po ostalim lokalima su npr pizze 8 evra, spagete 5-6. Voce na pijaci nesto kao i kod nas, nesto malo skuplje. Neke cene im jesu nelogicne, npr. kukuruz je 2 evra, kao i krofna na plazi, ali kao sto rekoh, ljudi koriste situaciju.
 
baš u flogiti smo jednom bili na večeri i jeli pomenutu picu za 8e i za nas troje to je bilo 24e+5e piće i to je 29e, naravno zaokruženih na 30, tako da se teško može govoriti o umerenim cenama, naročito ako se uzme u obzir da je to flogita a ne nego egzotično ostrvo.
čak i taj giros od 2.30 je preskup jer je prosečna cena girosa u okolini i na halkidikuju od 1.8-2e
ali te cene i nisu prilagođene našim ljudima, jer su najveće trošadžije upravo grci, a mi smo im tu samo leva smetala
 
ali te cene i nisu prilagođene našim ljudima, jer su najveće trošadžije upravo grci, a mi smo im tu samo leva smetala

Da, potpuno tačno. Najveće trošadžije nisu ni bogati Norvežani, ni pijani Englezi, nego baš Grci !

Moj prvi posao dok nisam naučio Grčki je bio u predivnoj taverni na obali mora, sve sa bazenom na sredini ....

Dolazili su uglavnom Skandinavci i Englezi, ali kad god bi stigla neka grčka porodica, svi ostali gosti su prestajali da postoje za nas. Grci su trošili u proseku 30 evra po osobi, i to samo ako se ne napiju, inače duplo. A nisu dolazili manje od njih 10. Oni vole da se druže. Retko kad će jedna porodica otići sama u restoran. Tu moraju da budu i rođaci ili komšije ....

Nemci namerno ponesu 10 evra, pogledaju cenovnik, i uklope se u to.
Norvežani troše bahato, popiju jedan koktel za 5 evra, ostave bakšiš još toliko, i odu u sledeći lokal. Ne piju nikada mnogo na jednom mestu.
Englezi krenu štedljivo, dok se ne napiju, a posle bi prodali i burmu i ženu, ako im fali za još jedno pivo.
Šveđani su opšti haos, ponekad luđi od Engleza. Piju pivo ISKLJUČIVO iz flaše, i to nema veze da li imaju kravatu i koliko imaju godina.
Francuzi i Italijani imaju stila kao i u svemu ....
 
@milicaa
pa znaš šta, u bgdu ja pojedem fantastičnu picu na super mestu za 500 kinti, a to je manje od 8e
a za 2000 din redovno večeramo ja i žena u Skadarliji u restoranu Šešir moj.
mislim, ok je flogita, ali skadarlija...
 
Ne znam, ja nesto kad odem na more ocekujem da je skuplje nego ovde i spremim se na to. Pa ipak se plaća i pogled na to more pored koga piješ i jedeš. Tamo sam se iznenadila time sto su cene ok. A naročito pića, koje je koliko sam videla uglavnom jeftinije nego ovde.
 
i kakve su cene :)

frape 2.5-3e
bezalkoholno piće 2-3e (ima i za 1.5e u tavernama i picerijama)
suvlaki, biftek, riblji file, lignje...7-8e
kilogram ribe 50-150e
grčka salata 5e
giros 2-2,3e
lukumades 1.5-2e
kokoce 2e
pečen i kuvan kukuruz 2e
kokteli 5-10e
viski, gin, votka 5e
sladoled kugla 1e-1,5e (zavisi da li nosiš ili sediš)
kolači sumanuto preskupi kao i peciva u pekarama

da se razumemo, ja volim grčku i uvek ću tamo letovati, ali grčka nije jeftina zemlja
ustvari, u evropi i nema više jeftine zemlje...sve je manje više izjednačeno
 

Back
Top