Problem Cigana

sloboda

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.246
Shta raditi sa Ciganima, kako reshiti njihov problem? Termin Cigan ne koristim sa namerom da vredjam, vec zato shto ih svugde tako zovu, chak i oni sami sebe tako zovu. Pojam Rom je izmislio Tito.
 
"Kada sam prvi put obilazio romsku decu na vojnom putu u Zemunu, kada je Tomislav Nikolić u predsedničkoj kampanji obilazio, ja sam ih pitao da li vide na njegovom licu da on razlikuje romsku od srpske dece, oni su mi rekli da to iskreno ne vide", kaže Vučić.

Vučić kaže da je ubeđen da su svi Romi na strani radikala.





Nemojte ljudi, ostaćete bez birača:bye:
 
Uz izvinjenje Laciju i Registri na promeni njihove odluke, otvaram temu i brišem sav višak.
Svaki korisnik koji lane šta ne treba nek' se sam izloguje...

Nastavljamo...
 
pre onih njasra u mitrovici je bila ciganska mahala, mozda najveca koncentracija cigana na kosovu. ali od svih onih ogromnih kuca ili zemljanih kuceraka nije ostalo nista. kasnije su raznih donatori pokusali ispraviti tu nepravdu i napravili par lepih cetvorospratnica, uz svu mogucu potrebnu infrastrukturu, i time "naterali" da se jedan deo njih vrati, verujem da ih je par stotinjak trenutno. ako se ne varam vise niko ni ne obraca paznju na njih, sto nije bio slucaj posle 1999 g. mislim da se polako vracaju u svakodnevnicu zivota[renja] na kosovu. neki su pokusali prodati svoje stanove, i to po veoma povoljnim cenama [oko 10.000 e. za dvosoban stan] ali su to ti isti donatori zabranili.
mislim da smo taj test [zajednickog suzivota] polozili
 
Sunarodnici moga avatara zaista jako teško žive. Svedok sam toga, jer živim na svega 100 metara od romskog naselja "Crvena Zvezda" u Nišu. Kad prođete tamo, ne možete a da ne shvatite da vi, ustvari, živite jako dobro...
U blizini naselja je Prirodno-matematički fakultet, što je krajnje neprimerno, ali šta je tu je.
Za položaj Roma postoje 2 krivca:

1. Oni sami - Jednostavno nisu u stanju da se izdvoje iz nekog kodeksa i koncepcije života koji na njih deluje krajnje destruktivno (Npr., imao sam u osnovnoj školi druga Ciganina koji je znao matematiku najbolje u odeljenju. Išao je i na takmičenja iz matiša. Kad je završio 5. razred, roditelji su ga ispisali iz škole i naterali ga da radi fizičke poslove. Danas, on se i dalje bavi fizikalijama, a siguran sam da je mogao mnogo više u životu da postigne).

2. Mi - Ne može niko da me ubedi da većina Srba nije zadojeno predrasudama o Romima (ili Ciganima, kako hoćete). Koliko njih može da bude sigurno da će biti primljeno na posao, ukoliko završi fakultet ili neku višu školu? Odnosno, koliko će poslodavaca biti spremno da primi Ciganina na posao?
 
Shta raditi sa Ciganima, kako reshiti njihov problem? Termin Cigan ne koristim sa namerom da vredjam, vec zato shto ih svugde tako zovu, chak i oni sami sebe tako zovu. Pojam Rom je izmislio Tito.

Звучиш тј. читаш се (???) као да си нациста ( и они су попкренули тзв. Јеврејско питање и сви знамо шта се после тога десило), буди љубазан па преформулиши тему.
А што се тиче назива , ту си ипак у праву . Они сами себе називају циганима. А у другим земљама их зову џипсијима, поркс и сл. Једино од нас Србазахтевају да их називамо Ромима.
 
"Kada sam prvi put obilazio romsku decu na vojnom putu u Zemunu, kada je Tomislav Nikolić u predsedničkoj kampanji obilazio, ja sam ih pitao da li vide na njegovom licu da on razlikuje romsku od srpske dece, oni su mi rekli da to iskreno ne vide", kaže Vučić.

Vučić kaže da je ubeđen da su svi Romi na strani radikala.





Nemojte ljudi, ostaćete bez birača:bye:

`де си царе?:)
Видим прешао си са алике Вучића са секси уснама на потпуно розе аватар.
Изгледа да се врло брзо развијаш у том погледу? :rotf::rotf::rotf:
Забрињаваш ме, и то као пријатељ ти саветујем, стави неку жеМску као аватар, да не помисле свашта људи:)
 
Shta raditi sa Ciganima, kako reshiti njihov problem? Termin Cigan ne koristim sa namerom da vredjam, vec zato shto ih svugde tako zovu, chak i oni sami sebe tako zovu. Pojam Rom je izmislio Tito.

Интегристаи их у друштва.
наиме пробелм је социјално-економске природе. Могао бих да разглабам о томе, али нема времена.
Дакле укључити их у друштво као равноправне чланове.
То се остварује најсличније као у САД и Русији путем војне службе и војних школа, касније и по завршеттку војне каријере пребацивање на рад у државним органима и полицији.
 
Opet cu mozhda zvuchiti fashistichki, ali mislim da je reshenje u njihovoj deportaciji u Indiju i Pakistan, zemlje odakle i potichu.

Не звучни, него и јесте фашистички.
Када би се то догодило Српски народ не би био ни за длаку бољи од усташа.
Толико.

А шта је онда следеће?
Депортација свих Срба који нису запослени и немају примања него су на грбачи оне шаке јада која је запослена?
Онда следи депортација свих Срба који превише често одлазе код лекара и праве велике болничке трошкове?
Депортација Срба који носе наочаре?

Нацизам мора умрети.

П.С.
Ниеј фашистички, него нацистички, још горе.
 
Opet cu mozhda zvuchiti fashistichki, ali mislim da je reshenje u njihovoj deportaciji u Indiju i Pakistan, zemlje odakle i potichu.

ne zvucis toliko fasisticki, koliko se osetis na kilometar........:roll:


btw.......i srbi su stigli na balkan iz tih krajeva, iza karpata......azijske vukoyebine , indoevropski korupus..............mozda da sednemo sa ciganima u iste cheze??:think:
 
Интегристаи их у друштва.
наиме пробелм је социјално-економске природе. Могао бих да разглабам о томе, али нема времена.
Дакле укључити их у друштво као равноправне чланове.
То се остварује најсличније као у САД и Русији путем војне службе и војних школа, касније и по завршеттку војне каријере пребацивање на рад у државним органима и полицији.

Bravo Aco.:ok: To je dugotrajan posao, ali jedini ispravan način - intergracija u društvo.
 

Back
Top