LYBJ novi scenario za FSX

yurion

Zainteresovan član
Poruka
104
Na sajtu www.royalair.org.yu, mozete skinuti novu verziju scenarija aerodroma Lisiciji jarak za FSX. Scenario je prilicno detaljan pa ce verovatno zahtevati jaci comp.
Kritike i pohvale, dobro dosle. Mozete i postavljati i ovde ali mozda bolje na licu mesta u komentarima.
Imate i tri slike koje mozete uvecati.

Pozdrav,
Zlatko
 
Jel to treba da se vezba da se leti? Ja navik'o da padam... :D

I kad si vec spomenuo Jarak, ne mogu a da ne kazem da je bruka i sramota za glavni grad Srbije da ima onakav aerodrom. Daj ljudi, uradite nesto po tom pitanju...

P.S. Znam da nema veze sa tobom licno, ali sam morao da kazem :whistling:

Pozdrav, i svaka cast za program!
 
E druze moj, ja sam SAM svojim sredstvima hteo da finansiram osvetljenje piste i pilot controlled lightning. Super stvar taj PCL. Dodjes iznad Jarka, pritisnes 5 puta taster na stanici i upale se svetla. Ako su slaba, pritisnes 7 puta. Ugase se sama posle 20 minuta. Novac bi trebao da se vrati kroz korisnike koji bi to polako i simbolicno otplacivali. Ali kad sam video koliko bih problema imao sa time, digao sam ruke. Tu bi odmah parce kolaca trazili svi, od grada, preko saveza, aerodroma... Nikad ne bih isplatio investiciju.

Nasi politicari samo s*ru o sportu a podrske za ovakav sport nigde. Ima za sve, za sah, za kuglanje, za kosarkase, fudbalere... Ovo su najskuplji a najzapostavljeniji sportovi. Ja se ne secam kad su ulozili nesto u aerodrom osim u onaj WC. Ne mogu da plate ni onu iscepanu vetro-kobaju!!!

Inace, jes' probao LYBJ? Kako izgleda ako jesi ili te ne interesuje jer od letenja samo letis na dole? :P Boze, ko bi jos skakao iz ispravnog aviona.... :dontunderstand: :hahaha:
 
Meni se iskreno nista ne svidja! Lepo je imati Jarak u FS-u, bilo kakav, ali ovo je ipak jako daleko od realnosti. Svaka cast za trud, ali ipak, nije to to...

Bas mi je zao. Sve bitne zgrade su na mestu. Tu je i pista za UL. Pa i cisterna, pumpa, toranj, restoran, KVK Soko, hangari, metalni burici i rezervoar za hemiju za punjenje An-ova. Ubacivao sam i precizno zgrade industrijskog kompleksa juzno od aredroma. Mozda ti pola ne vidis jer ti je compleksity na niskom nivou?

Sve povrsine su ne mestu i korektne. Cak i put za kola do kapije. Ono sto jos treba da se uradi je fuel triger na pumpi i da stavim novu frekvencu za toranj jer sam greskom stavio staru.

Sve to a tebi se nesvidja? NE SVIDJA TI SE???? KAZI GDE SI DA TE VIDIM PA MI KAZI TO U LICE!!!

Zezam se naravno... :)
Z.
 
To sto sada nije dobro, ne znaci da ne moze da se sredi! Meni ovo nije realno, koliko god je sve preslikano..

South.JPG


Ivice piste su bela linija...

Moze sve da se sredi, i predlazem ti da odes na forum sajta www.scgvacc.net i tu se povezes sa ljudima, koji ce ti pomoci da scenario bude jos bolji. Imam iskustva u FS-u, i znam sta pricam, i siguran sam da moze da bude jos bolji scenario!!!
Istina, ne letim FSX, nego FS9, ali znam da sve moze da se sredi.

Samo napred ;)
 
Ivice travnate piste su zaista bela linija sto u stvarnosti nije tako. U stvarnosti je isprekidana sto u kreatoru scenarija ne postoji. A to je delom uradjeno iz razloga sto se tekstura piste lose vidi iz daljine. U prirodi, mnogo lakse nadjes pistu iz vazduha a firma "Sitnimeki" je uradila teksturu travnate piste tako da se providi??? Zato sam je malo pojacao sa bocnim linijama. Brojeve sam stavio za pocetnike da im udje u glavu kurs piste. Ostalo je tacno kao iz vazduha. Ja gled'o licno. :)

Na e-mail ljudi sa http://www.scgvacc.net sam poslao e-mail posto znam za njih ali od njih ni traga ni glasa.
 
Poslednja izmena:
Ma samo na forum, i tamo predstavi svoje delo. Siguran sam da ce se naci neko da pomogne, pa makar savetom. Znam te ljude dugo, i tamo sam dosta dugo. Imam preko 1000h samo online na FS-u, i ko zna koliko offline, tako da ceo moj komentar nije ni malo zlonameran, sve sam komentarisao u najboljoj nameri...

Pozz
 

Back
Top