Radoznalost

Pa nesto sto nam ne bi prijalo cuti..nesto sto bi promenilo nas odnos..misljenje..raskid..itd..sto kaze taote osudjivan..siguran sam da to ne bi bio razlog za raskid ako volis nekoga
 
Па једино то: убица, лопов, силоватељ....
Али, не верујем да бих уопште дошла до тога да ми се неко такав допадне, чак и ако не знам за то...
А да се и деси да уђем у везу са неким таквим, па да накнадно сазнам тако нешто - то би умногоме променило моје виђење и доживљај њега као особе...

У сваком случају - потребно ми је да знам све о некоме да бих га упознала (не мислим на сваки детаљ, него на битне ствари) , а да бих некога заволела морам га познавати...

П.С. Начин на који је тема формулисана ми више говори да се мисли на емотивну прошлост, бивше везе и тако то...него на досије у полицији.
 
Poslednja izmena:
Meni je smetalo sto je bivsi decko jedne devojke bio 'ljut' momak i maltretirao je..sad ona kao zaboravila ga je..sve je ok..a nevidjene traume vuce i dan danas..na pomen njegovog imena..ulazak u objekat pun ljudi..dodir..pesme koje je dizu i spustaju..opsti haos..ali te price sta je prozivela su mi drugi pricali..pa su se kocke slagale polako..pomenula je neki molotovljev koktel koji je dobila na poklon od njega:eek:i sad da ja nisam znao te price..ne bih se postavio kao melem na ranu..u prevodu bio sam previse nezan i suprotno tom tretmanu koji je imala to bi duze potrajalo i sva sreca sto se za kratko vreme zavrsilo:ok:
 
Pa nesto sto nam ne bi prijalo cuti..nesto sto bi promenilo nas odnos..misljenje..raskid..itd..sto kaze taote osudjivan..siguran sam da to ne bi bio razlog za raskid ako volis nekoga

Pa i ne bi, osim ako je neki silovatelj... ili tome srodno... Pre bih razumela ubistvo u afektu od dilovanja droge, npr... Al' šta ako ga uhvati "afekat" kad je samnom?:?:

Ali dobro, ovo je bila šala. Predpostavka je da ipak ulazimo u vezu sa nekim ko nam je bar po nečem sličan, i da ne idemo na ista mesta gde i razni problematični tipovi. Koliko je moguće u životu nešto predvideti.:think:
 
o njegovom detinjstvu, odrastanju, zivotu pre mene zanima me sve, izuzev detalja emotivnih veza... moze i to ako bas hoce da prica (o emotivnim vezama inace ne ispitujem), ali tek kad prodje neko vreme u vezi... ne zelim da stvaram predrasude koje bi mi zagorcavale vezu sa njim.
 
Занима ме све, буквално све, углавном оно што каже Хелен.
Али уме да буде незгодно, људи у почетку причају слободно, док нису јако емотивно везани.
После извесног времена пребацују једно другом оно што су сазнали на почетку везе.

Мислим да је смисао ове теме колико вас касније заболи оно што сте ,,сами тражили''.
Зато би свако за себе требало да процени колико је спреман да чује, а да му касније не смета.
 
Занима ме све, буквално све, углавном оно што каже Хелен.
Али уме да буде незгодно, људи у почетку причају слободно, док нису јако емотивно везани.
После извесног времена пребацују једно другом оно што су сазнали на почетку везе.

Јао, куку, ово ми се дешавало... И рекла сам себи да више никад нећу причати све...и увек причам...:confused:
Ал фазон је у томе што један сасвим нормално прихвати једну ствар а пребацује ми другу, а следећи на ову другу реагује нормално, а пребацује ми прву...
Како да потрефим шта ће коме засметати једног дана?:confused:
 
Мислим да је смисао ове теме колико вас касније заболи оно што сте ,,сами тражили''.
Зато би свако за себе требало да процени колико је спреман да чује, а да му касније не смета

Откад сам научила да више никада не питам:''Да ли је имала веће сисе од мене?'' са овим стварима немам проблема. :mrgreen::lol:
 
Е, сестро слатка, ја то за сисе никад нисам питала, јербо одговор знам! ;)
Али сам причала лепо и поштено све, као, нема везе, то сам што сам, а после ми на уши изашло...
 
Nikada me ni u ranijim vezama nije zanimalo, niti sam pitala, sta je bilo u njihovom ljubavnom zivotu pre mene.

Sad znamo nase bivse supruznike, i sto se tice prethodnih ljubavnih zivota, to je sve i sto me interesuje.
Nikad nisam ni pitala, nisam recimo nikad ni pogledala u njegov mobilni, ili dzepove kao neke zene....
Par puta sam oprala novce ili dokumenta dok ga nisam naucila da sam isprazni dzepove pre nego sto pantalone stavi u korpu za pranje ...
Nemam takvu vrstu radoznalosti uopste, niti me zanima kakav je bio ni kakav je ljubavni zivot imao.
Ono sto vidim, osecam i znam o njemu sada, to mi je dovoljno, a sve sto je uticalo na njega da je sad takav me ne zanima puno..

Neki drugi detalji iz prethodnog naseg zivota, uspomene iz detinjstva, dogadjaji iz vojske, sa nekih letovanja, anegdote... to stalno izvire u nekim situacijama, kad se setimo neceg onda i kazemo ...
 
Nikada me ni u ranijim vezama nije zanimalo, niti sam pitala, sta je bilo u njihovom ljubavnom zivotu pre mene.

Sad znamo nase bivse supruznike, i sto se tice prethodnih ljubavnih zivota, to je sve i sto me interesuje.
Nikad nisam ni pitala, nisam recimo nikad ni pogledala u njegov mobilni, ili dzepove kao neke zene....
Par puta sam oprala novce ili dokumenta dok ga nisam naucila da sam isprazni dzepove pre nego sto pantalone stavi u korpu za pranje ...
Nemam takvu vrstu radoznalosti uopste, niti me zanima kakav je bio ni kakav je ljubavni zivot imao.
Ono sto vidim, osecam i znam o njemu sada, to mi je dovoljno, a sve sto je uticalo na njega da je sad takav me ne zanima puno..

Neki drugi detalji iz prethodnog naseg zivota, uspomene iz detinjstva, dogadjaji iz vojske, sa nekih letovanja, anegdote... to stalno izvire u nekim situacijama, kad se setimo neceg onda i kazemo ...


onda verujem i da neznas marku telefona :)

a sto se bivsih supruznika tice , ako nisi bivseg pocni pomalo da raspitkujes danasnjeg , nije prakticno uciti se na svojim greskama , ali se tako najbolje pamti :)

nista licno ali mislim da bi preterala kad bi rekla da me bas nista ne zanima , ja to o meni .
 
ТТ,
У већем делу сам се пронашла.
Никад, али никад нисам погледала у његов мобилни, опрала сам силне паре ( зезамо се некад, као, опет сам прала новац, то је кривично дело), ако ми треба нешто из његове торбе, замолим га да ми да он, не завлачим руке унутра.
То није ни ствар поверења, него пристојности.
Исто тако, ни он мени не завирује у телефон, торбу, новчаник..
Причам о мужу, дуго смо заједно.
И врло сам растерећена, не размишљам о неком његовом бившем животу, знам му бивше девојке, јавимо им се обоје кад се сретнемо, са једном и радим и врло ми је драга, има жена свој живот, своју породицу..
Али сам једног таквог срела, са којим се може овако.
Врло ретко чујем такве приче.
 
ako mi je stalo do njega zanima me sve, nemam problem stim da cujem "nesto sto ne bih volela" jer imam jako jako sirok rezon
Volim da cujem proslost jer to moze da mi da neka objasnjenja, a nista ne moze iz proslosti da me povredi jer sta je bilo bilo je
 
To sa prevrtanjem dzepova, mislim da je ipak u pitanju poverenje... ne samo pristojnost.

Ali zaista, nikad me nije zanimalo ni s kim, ni sa kakvom je pre mene bio, ni kako je pocelo ni kako se zavsilo ... ali bas nista. Sta ce mi to? Ne shvatam sta bi mi to donelo?

Ni moj dragi nista ne zna o mom emotivnom zivotu pre njega (sem sto je upoznao mog ex)
niti me ikad pitao.

Svako od nas ima svoj prethodni emotivni zivot kao svoje zivotno iskustvo, svoje uspomene, one nas cine sad ovakvima kakvi jesmo, ta iskustva jesu uticala na nas i da formiramo sebe kao ovakve licnosti, i na neke nase stavove, na neke nase osobine...

Takvi kakvi smo sada, takvi se volimo.
 
А о чему онда причате? О поскупљењу струје?

Мислим, проживиш са неким цео живот а никада једно другоме не испричате какав вам је био први пољубац, ко вам је био прва љубав, у кога сте били затрескани, кога сте волели, како вам је функционисала претходна веза, зашто сте прекинули са бившим....?
 
[--------------------------------------------------------------------------------

Koliko vas interesuje proslost vaseg partnera?
Zelite li da je saznate i sta se dogadja kada vam ne prija ono sto cujete?

pa sama mi kaže.....ako želi..ako ne želi...niša...ne ispitoojem....kad dođe trenootak kad se ja pitam...e, a ša li je ona tad i tad.........koliko ih je imala dosad.......mada to se i vako da pretpostaviti...i mnoge stvari........nešo mi se tu mota...ušo crv ili mi je dosadno sa njom........a ostala prošlos.....da l je osoođivana...da l je bila đak generacije...koji joj je prvi cert...to je normalan razgovor...o njoj ...jer postojala je i pre mene...pa samo me to šo se nje lično tiče i zanima...
 
Koliko vas interesuje proslost vaseg partnera?
Zelite li da je saznate i sta se dogadja kada vam ne prija ono sto cujete?

Interesuje me proslost partnera, to je njegov zivot, to je on! Zelim da saznam sve sto zeli da podeli sa mnom i ako ima nesto lose ili sto ce me napraviti ljubomornom ili tako nesto mi ne smeta uopste! Drago mi je ako se on oseca slobodno i ako ima poverenja u mene i zeli da podeli nesto sa mnom!
 
А о чему онда причате? О поскупљењу струје?

Мислим, проживиш са неким цео живот а никада једно другоме не испричате какав вам је био први пољубац, ко вам је био прва љубав, у кога сте били затрескани, кога сте волели, како вам је функционисала претходна веза, зашто сте прекинули са бившим....?


Slazem se!
 
Rekli smo jedan drugom sve sto je trebalo da se kaze,mada,neke stvari treba da ostanu nedorecene. Ja mu sama kazem: e ovo jastuce sam dobila od jednog decka koji je bio ludo zaljubljen u mene u srednjoj skoli.I moj muz se nasmeje.Ima i on neke igrackice od bivse devojke i ja nemam nista protiv da ih cuva.I slike.To je njegova proslost,ako su njemu drage sta ja imam s tim.Znam da mene voli i da je samnom i glupo je da budemo ljubomorni na stvari koje su nekada davno poklonjene s ljubavlju. Ni ja mom muzu ne preturam po dzepovima i redovno mu operem neke papirice koje ima hahahhha to mu je za nauk da kad stavi u korpu za prljav ves isprazni dzepove.Mene ne intresuje sta pise na njima. Ne opterecujem se glupostima,jer da me ne voli nebi bio samnom.
A sto se tice proslosti,ne valja mnogo ceprkati po njoj jer obicno nadjes nesto sto ce posle da te zaboli i jede celog zivota. Zato je bolje znati onoliko koliko ti isprica, i ziveti zivot za sadasnjost i buducnost bez gluposti i opterecivanja:ok:
 
Ne želim da znam niti kopam, kao što smatram da i on ne treba da kopa po mojoj prošlosti.



To je vec nesto drigo ali ne pricamo nit o razlozima nit o posledicama nego o radoznalosti . Kad sam dosla kod mm u svakoj fioci je bilo po par fotki iz njegove "proslosti " , a nisam mogla to ostaviti tako do dana danasnjeg , pitala hoces li da zajedno ovo sredimo ili da samo odlozim u album? te fotke i dan danas postoje , ja ih cuvam , a mi se super zabavili komentarisuci ih . Svako od nas je pre "nama" imao kakvu takvu proslost samo razlika je u tome dali i sta od toga zelimo da se sazna a saznace se ovako ili onako . Nemogu da izbrisem njegovu proslost nit on moze moju samo je pitanje hocemo li je prihvatiti i nju i nas u paketu s njom . A sto hellen rece , pa o cemu smo pricali svih ovih godina samo o poskupljenju struje ??
 
Rekli smo jedan drugom sve sto je trebalo da se kaze,mada,neke stvari treba da ostanu nedorecene. Ja mu sama kazem: e ovo jastuce sam dobila od jednog decka koji je bio ludo zaljubljen u mene u srednjoj skoli.I moj muz se nasmeje.Ima i on neke igrackice od bivse devojke i ja nemam nista protiv da ih cuva.I slike.To je njegova proslost,ako su njemu drage sta ja imam s tim.Znam da mene voli i da je samnom i glupo je da budemo ljubomorni na stvari koje su nekada davno poklonjene s ljubavlju. Ni ja mom muzu ne preturam po dzepovima i redovno mu operem neke papirice koje ima hahahhha to mu je za nauk da kad stavi u korpu za prljav ves isprazni dzepove.Mene ne intresuje sta pise na njima. Ne opterecujem se glupostima,jer da me ne voli nebi bio samnom.
A sto se tice proslosti,ne valja mnogo ceprkati po njoj jer obicno nadjes nesto sto ce posle da te zaboli i jede celog zivota. Zato je bolje znati onoliko koliko ti isprica, i ziveti zivot za sadasnjost i buducnost bez gluposti i opterecivanja:ok:


Ovaj moj uku ne hvata ni posle 5 godina braka i opranog pasosa, licne karte etc etc .... to je jednostavno tako , pa hvala Bogu do sad :mrgreen: nista sumnjivog ali muski pubertet nastupa posle 40 - te tako da se nikad ne zna :)
 

Back
Top