Iskustva sa bankama u Srbiji

snejks

Elita
Poruka
17.871
Ovde bi bilo dobro da svi napišete koje banke vam se (ne) sviđaju i razlog zašto vam se (ne) sviđa tj. šta vam se (ne) sviđa kod njih!

Pa pošto sam ja postavio temu red je i da ja i započnem:

Vojvođanska Banka

Razlog: Imaju mnogo klijenata a loš sistem. Transakcije im kasne i po više dana .Kada su isplate penzija filijale su im zakrčene sa malo šaltera i redovi su im veliki , ponekada u tim redovima stoji i po hiljadu ljudi a obični korisnici ni ne mogu da dođu do svojih para . Ovde u Kikindi Bankomati im treći put zaredom nerade kada su isplate penzija a kada se sve to iskombinuje sa subotom kada rade do 13 časova ........ mislim.......
Definitivno su spremni da ponesu Epitet : "Nagora Banka u Srbiji"
 
Poslednja izmena od moderatora:
MERIDIJAN BANKA. ne kažu ti niejdnu nepovoljnu stranu oko održavamja računa i sl. pa me još i ne obaveste dve godine o minusu, a zakonski se lepo pokriju tako da im ništa ne možeš. Imaju malo ekonomista, čak i veterinari rade u filijalama po manjim mestima. Moj prijatelj otišao da podigne ušteđevinu posle one nedelje štednje oni nisu imali da mu daju njegov novac, kao trebao je da im najavi da želi da uzme svoje.
 
Meridian ! primer od danas: Dobar dan- Doba rdan! Imate karticu da preuzmete. Ali ja vec imam kartice dve? Ovo je dina i bla bla bla ...Ali meni to netreba ,to je novi pin sta ce mi to kad mogu isto i sa ovim koje imam. E onda morate da platite 400din za troskove stampe kartice! No coment!
 
"Meridijan banka" je najgora banka. Do pre dva meseca sam primala platu preko njih, a imam i njihovu kreditnu karticu.
Sa njihovog racuna svakog meseca nestajalo mi je oko 3.500 dinara ili 2.000 dinara. Kada pitam u cemu je stvar, oni kazu "mora da je neka kamata", ali ne znaju sta je..
Izvestaje o stanju na racunu ne salju redovno, nego jednom u dva meseca, a ista je istuacija i sa kreditnom karticom.
Redovi su im ogromni, kao u stara vremena u postama i skoro uvek radi samo jedan salter. Sluzbenice su spore, neprofesionalne i nekulturne. Malo telefoniraju, malo obavljaju uplate - isplate.
Zbog toga sam presla u "Rajfajzen banku" i veoma sam zadovoljna. Ja sam, inace, vec imala i dve kreditne kartice "Rajfajzen banke". Kod njih tacno znam koliko mi je skinuto, za sta je skinuto sa racuna, a cim se skine sa racuna ili dodje do priliva novca na racun, dobijem SMS poruku o tome.
Nema redova, cim je na jednom salteru vise od dvoje ljudi u "Rajfajzen banci" otvaraju treci salter. Sluzbenici su kulturni, brzo rade i vrlo su ljubazni. Tako da me uopste ne cudi sto ova banka najbolje posluje.
 
trenutno sam u Erste banci i super sam zadovoljan. Ljubazni, profesionalni, usluzni, nema kamate prilikom podizanja novca na bankomati Erste banki u inostranstvu a ima ih svuda

pre toga sam bio u Raiffeiesen banci, i oni su maximalno korektni ali su mi neke stvari smetale...
 
Meridian ! primer od danas: Dobar dan- Doba rdan! Imate karticu da preuzmete. Ali ja vec imam kartice dve? Ovo je dina i bla bla bla ...Ali meni to netreba ,to je novi pin sta ce mi to kad mogu isto i sa ovim koje imam. E onda morate da platite 400din za troskove stampe kartice! No coment!

"Meridijan banka" je najgora banka. Do pre dva meseca sam primala platu preko njih, a imam i njihovu kreditnu karticu.
Sa njihovog racuna svakog meseca nestajalo mi je oko 3.500 dinara ili 2.000 dinara. Kada pitam u cemu je stvar, oni kazu "mora da je neka kamata", ali ne znaju sta je..
Izvestaje o stanju na racunu ne salju redovno, nego jednom u dva meseca, a ista je istuacija i sa kreditnom karticom.
Redovi su im ogromni, kao u stara vremena u postama i skoro uvek radi samo jedan salter. Sluzbenice su spore, neprofesionalne i nekulturne. Malo telefoniraju, malo obavljaju uplate - isplate.
Zbog toga sam presla u "Rajfajzen banku" i veoma sam zadovoljna. Ja sam, inace, vec imala i dve kreditne kartice "Rajfajzen banke". Kod njih tacno znam koliko mi je skinuto, za sta je skinuto sa racuna, a cim se skine sa racuna ili dodje do priliva novca na racun, dobijem SMS poruku o tome.
Nema redova, cim je na jednom salteru vise od dvoje ljudi u "Rajfajzen banci" otvaraju treci salter. Sluzbenici su kulturni, brzo rade i vrlo su ljubazni. Tako da me uopste ne cudi sto ova banka najbolje posluje.

U potpunosti se slažem sa konstatacijom oko Meridian banke, stvarno su loši a moje iskustvo sa njima je neponovljivo loše. Isto nikada nisam znao koliko mi ''skidaju'' sa računa, na svaki način su gledali da ućare neki dinar više (i to ne samo neki) a prilikom refinansiranja kredita iz Meridian banke preko druge banke, potrudili su se da mi skinu kožu sa leđa, odrali su me! Meridian banka - užas, nikad više! :banovati:

Sada sam u Alfa banci, tu barem znam kolike su mi rate za taj refinansirajući kredit, ali recimo platnu karticu čekam više od tri meseca a za prethodnu koju sam imao godinu dana nikada nisam dobio PIN. Katastrofa, srednji vek :sad2:
 
cuo sam da je Volksbanka dosta dobra, na zalost da bi dobili debitne kartice morate da imate redovna mesecna primanja sto meni nije odgovaralo... keva ima racun u Vojvodjanskoj i super je zadovoljna... znam neke ljude koji imaju racun u Intesi i isto su usper zadovoljni
 
Preko koje banke primate platu...i kakva su vasa iskustva...
Treba uskoro da pocnem da radim, a ne znam u koju banku da idem...
hvala

Ja imam jedino lepo mišljenje o banci "Poštanska štedionica". Sada su na više mesta postavili svoje automate, još nisam provalio koliki im je limit i naravno besplatna je usluga za svoje klijentea a uz to su povoljniji kod održavanja računa. Imaju neke stvari u kojima zaostaju za drugim bankama ali ne smeta.
 
Poslednja izmena:
Banca Intesa je sasvim u redu što se mene tiče.

Pre par godina imao sam loša iskustva sa Raiffeisen Bank. Svaki put kad dođem čekam bar pola sata do sat, iako je samo par ljudi ispred mene. Kada sam ugasio tekući račun, posle mesec dana pošalju mi SMS da sam u minusu. Onda odem lično, i posle nekih sat vremena čekanja, kada sam došao na red, i rekao u čemu je problem, trebalo im je još sat vremena da provere da li sam stvarno ugasio račun. Onda mi se izvinili, kao: "Jeste, ipak ste u pravu." "Pa, hrkljuš, znam i sam da sam u pravu." Ali, mesec dana nakon toga, opet mi pošalju SMS da sam u minusu. Mislim se, "Nosite se u ... ali ja ne ulazim više kod vas." Kada sam pre toga imao neki transfer novca u Nemačku jer sam kupovao neke stvari, dva sata su obavljali transakciju, valjda dok provere u svim bezbednosnim službama i šta ga ja znam.

Sećam se da je harač za platu u Raiffeisen bio 150 din. mesečno, a u Intesi 100 din.
 
Poslednja izmena:

Back
Top