Kako da dekompresujem .z fajl?

N0b0dy

Početnik
Poruka
38
Trazio sam svuda na netu, i objasnjenje je uvek isto - da nabavim comp430d i onda kopiram comp430d u compress.exe, uncomp.exe i u zcat.exe i onda u command promptu ukucam uncomp -d ime fajla.z. To uradim, ali mi onda kaze da .Z fajl nije u kompresovanom formatu (not in compressed format) (provalio sam da treba da se ukuca tacno gde je fajl - c:\.......) Pa kako nije kompresovan kad je kompresovan????:dash:
Ne radi sa winrarom. Ima li neko ideju sta da radim???
:dontunderstand:
 
Radi sa WinRAR-om, samo u podešavanjima treba da mu čekiraš taj tip ekstenzije...

Inače taj fajl otvaraju i WinZIP i 7-Zip. ;)
[/CENTER]

Chekirano mi je, ali ipak ne radi kaze da je ili nepoznatog formata ili ostecena....
Mora da je neka druga vrsta kompresije, a ista egzistencija posto znam da nije osteceno.
A i kada dodam u command promptu flag -n, kaze da je neki token pogresan...
Ali dobro, pokusacu sa winzipom i 7-zipom, ali ako jos neko ima ideju, neka odgovori...
 
Da, sve uradim kako tu pise, ali isto. Posto nista ne radi, mislim da je kompresovano na neki drugi nacin, pa onda samo iz nekog formata promenjeno u .Z tako da sam poceo da menjam u razne formate i pokusavao da otpakujem. Na kraju sam pokusao sa hqx, i kad sam otvorio, ima neki fajl 0001.txt od 13MB (arhiva je oko 30). Nisam ocekivao da nadjem to, ali datum se podudara. Sve jedno, kad otvorim to, sve neki znakovi, nista. Ama bas 'ocu to da otvorim...
 

Back
Top