Koliko već pokušavate da imate bebu?

tacataca

Zainteresovan član
Poruka
429
Imam sina od četiri godine, već par meseci pokušavam ostati ponovo u drugom stanju ali ne ide. :cry: Interesuje me koliko ste vi pokušavali ili koliko već pokušavate? Pošto sam prvi put ostala trudna ne znam ni sama kako ne znam zasto se sada neda, interesuju me i one babske price, bilo sta sto bi mi moglo pomoci. Nemojte mi molim vas samo reci da se opustim i da ne razmisljam o tome?:heart::heart:
 
Nemam lično iskustvo ali moram da kažem...opusti se. :D

Ako pokušavaš par meseci, koliko je to, dva ciklusa? Kažu da je kod ciljanih odnosa verovatnoća da se zatrudni u proseku 30%. A može da se desi da 'čekaš' i godinu dana (toliko se i čeka pre nego što se posumnja da nešto nije u redu). Tako su moji prošli, već su bili u frci, i onda kad su upali u neku selidbu i malo skrenuli misli...stigoh ja. :) Hoću da kažem, mislim da ponekad upravo ta nervoza oko trudnoće zakoči organizam. Je li baš toliko bitno zatrudneti odmah? Pa nije to vojna operacija da se planira u tančine. A imaš već dete, znači teško da imaš neki problem. Samo se treba opustiti...uživaj bre...ne moraš da misliš na kontracepciju...:P
 
Imam sina od četiri godine, već par meseci pokušavam ostati ponovo u drugom stanju ali ne ide. :cry: Interesuje me koliko ste vi pokušavali ili koliko već pokušavate? Pošto sam prvi put ostala trudna ne znam ni sama kako ne znam zasto se sada neda, interesuju me i one babske price, bilo sta sto bi mi moglo pomoci. Nemojte mi molim vas samo reci da se opustim i da ne razmisljam o tome?:heart::heart:

Целих пар месеци и ништа??? :hahaha:

Види, другог и бољег савета нема. А стварно је смешно да се убацујеш у фрку због пар месеци...

Ето, разговарај са гинекологом па ће ти објаснити колико пута годишње јајашце заиста сазри да би могло да буде оплођено... Колико се сећам - свега неколико. Значи, жена није сваког месеца способна да зачне...а да не спомињемо остале факторе (можда је твој муж имао скоро неку вирусну инфекцијицу која је привремено смањила покретљивост сперматозоида или тако нешто, можда нисте утрефили погодно време...)

Зашто уопште идете на то да вам секс буде ''рад на прављењу детета''? То у јако великој мери смањује шансу да затрудниш. Психа је чудо!

Пустите, опустите се, оно ће доћи кад буде дошло...за 5-6 месеци, годину дана...шта има везе? ;)
 
И да: никакве бапске приче! Једини начин је да престанете да размишљате о прављењу детета, да се лепо сексате без контрацепције и да уживате у сексу!

(Ја сам после 2 и по године остала трудна оног тренутка када сам се опустила јер смо заказали вантелеску оплодњу.;))
 
dodji ko d mene plizzzz i naakaci mi se ,ostalo prepusti meni :D
volim da greshim ,bludnim ...samo za putne troskove ostalo leave it to me
e ono je bila shala :lol: ;)

tema: valjda ce ti neko ko ima decu i vise iskustva sa ocima reci bar na pp bez obzira na moje ponasanje
ipak odgjatai decu gde su radikali,sps-ovci i ostala demok. banda tehnokrata bez nekog sigurnijeg drustva ja vama zavidim mene je toga sramota
 
dodji ko d mene plizzzz i naakaci mi se ,ostalo prepusti meni :D
volim da greshim ,bludnim ...samo za putne troskove ostalo leave it to me
e ono je bila shala :lol: ;)

tema: valjda ce ti neko ko ima decu i vise iskustva sa ocima reci bar na pp bez obzira na moje ponasanje
ipak odgjatai decu gde su radikali,sps-ovci i ostala demok. banda tehnokrata bez nekog sigurnijeg drustva ja vama zavidim mene je toga sramota

Pa i pitam se sto si ovde zalutao?:think:
 
Taci, kapiram te jer sam imala slican problem, samo sto je kod mene bio potpuno medicinski. Naime, doslo je do pucanja materice kod prvog porodjaja, pa joj, valjda, trebalo vremena da se zaceli...

A sto rece Helen, kad sam vec digla ruke i opustila se...:D

Secam se slucaja jednog mog kolege. Zena mu ostala trudna dok su se jos zabavljali i oni, zajednicki, bili resili da tu trudnocu ne zadrzi.

Posle jedno godinu dana oni se vencali, pa se skucili, ali koliko god da su se trudili bebce nikako da stigne.

Ona, ubedjena da je to zbog onog abortusa, potegla kod svih mogucih doktora, isli oboje na ispitivanja - i nista! Zdravi ko dren - nista im ne fali!

Al' bebce nikako!

Konacno mu neka baba kaze da joj donese da cuva i pazi neku malu zivotinju - kucu ili macu.

I on joj donese dva mala maceta koja su, slucajno, pre vremena ostala bez mame...:D

Zena se toliko angazovala oko njih da je zaboravila na sve drugo, pa nije odmah ni primetila da joj kasni...:super::super:

Sad je njihova cera vec devojka...:klap::klap::D:D
 
Хех, а мени први пут после 2 и по године интензивног рада, труда и залагања :mrgreen:...(и лечења, испитивања...:( )....а други пут...4 месеца после порођаја (и 4. пут после порођаја! :lol: )...:roll::D

Само немој да мислиш на то...и све ће бити у реду.:)

Једноставно, први пут сам била оптерећена тиме, други пут нисам ни слутила да може да се деси...(због неких додатних компликација од порођаја), па ето! :D
 
Volela bih i ja najvise da ne mislim, ali ne ide.:dash: :dash:
Stalno ja razmisljam, pogotovo sincic stalno nagovestava da hoce i batu i seku, bas skromno dete.:heart: Ljubi ga majka:p

Jooooj :D Dete je u pravu, lepo je da ima nekoga dok je mali, da se igraju zajedno. Nemojte samo previše da odlažete i čekate pa da dete dobije batu ili seku u nekim zrelim godinama, to baš nije lepo (iz mog iskustva koje se tek formira:mrgreen:).
 
Znam ali gledaj da to isteraš do kraja sada, ne da praviš pauze pa pokušavaš kasnije opet. Ja sam htela drugo dete kad je ćerka imala godinu dana pa smo se predomislili i tek posle nekoliko godina dobili drugo dete.

A moj tata je oduvek hteo sina (crnogorska posla) :D Naravno kako to ide dobio je u paketu mene i sestru i onda je stalno odlagao pravljenje tog muškog deteta pošto smo bile nemoguće. Sve je bilo u fazonu "neka još malo porastu" itd. Mi smo se odavno udale i dobile decu, mama je umrla, a on sada planira da to izvede do kraja što je mogu ti reći prilično iritantno i nefer prema nama.
 
Znam ali gledaj da to isteraš do kraja sada, ne da praviš pauze pa pokušavaš kasnije opet. Ja sam htela drugo dete kad je ćerka imala godinu dana pa smo se predomislili i tek posle nekoliko godina dobili drugo dete.

A moj tata je oduvek hteo sina (crnogorska posla) :D Naravno kako to ide dobio je u paketu mene i sestru i onda je stalno odlagao pravljenje tog muškog deteta pošto smo bile nemoguće. Sve je bilo u fazonu "neka još malo porastu" itd. Mi smo se odavno udale i dobile decu, mama je umrla, a on sada planira da to izvede do kraja što je mogu ti reći prilično iritantno i nefer prema nama.

A joooooj on malo, ustvari malo vise preteruje.:dash: :dash:
 

Back
Top