oftamolosko pitanje-pingvencul

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

devojkasasela

Zainteresovan član
Poruka
253
Ovako:prvo cu 'istoriju' bolesti (probacu sto krace)...
Dioptrija oduvek,nosila naocari,vezbe korekcije..
1989. operatio od:anterpositio m.obl.inf.-exter.
operatio od:anterpositio m.r.int. 3,0 mm
anterpositio m.obl.inf.-inferior 5918,5946
-posle operacije strabizma,u levom oku,u unutrasnjem uglu mi ostaje crvenilo(nepromenjena 'mrljica' godinama,kad placem ili kad sam premorena malo se jace zacrveni,ali brzo prodje,ne smeta mi)
-posle operacije nosim tvrda kontaktna sociva,pa kasnije prelazim na GP.
(nikad problem,niti infekcija,ni nista,samo ih tesko podnosim-i najmanji dasak vetra mi smeta i zasuzim)
RGP 4012 4012(110*) 850 9.5 -3,75

3987 4062(90*) 850 9.5 -4,00 (1999.)
-pre cetiri godine pocinjem da nosim meka sociva(biomedics55)
komfornost u odnosu na gp se ne moze uporedjivati,ali avaj!
d 8.9 14.2 -4,00
l 8.9 14.2 -5,00(koristim iskljucivo solo care ili opti free tecnost,i refresh contact vestacke suze)
-6.11.2004. pocinje crvenilo i upaljuje se 'mrljica'
na nalazu pise (priblizno,ne mogu da procitam) pilingvenkula
terapija-deksametazon neomicin
-19.11.2004.(moja dr) pingvenkula inf. o.sin (bris negativan,terapija deksametazon neomicin)
prolazi nakon terapije
-28.3.2006.dg. oedema corneae discreta.terapija-hemodrops,oftamol,hloramfenikol
-29.3.2006.(moja dr) oedema epiteli corneae deksametazon neomicin,hemodrops
opet uzimam terapiju moje dr i brzo prolazi
-oko 15.7.2008.opet isto,moja dr mi telefonom(ne zivimo u istom gradu) kaze da uzmem deksam.neomicin(prolazi,ali posle 2 dana i nosenja sociva,opet se upaljuje,nosim naocari 2 nedelje,stavljam sociva i posle 2 dana isto,opet deksametazon neom. i sve se ponavlja)
13.8.2008. dg-epitel l.sin bez terapije,trazi mi nalaze kks,urin,fokusi orl,stomatolog,ginekolog i bris levog oka.
bris negativan,orl nalaz u granici normale,iskljucena mogucnost fokaloze dentalnog porekla,nalaz ginekologa sa uz uredan,krvna slika u redu,jedino mokraca(napisacu samo detalje nalaza koji nisu u redu)
izgled-mutan
proteini 1
nitriti 1
erci izluzeni 2-3
lkci brojni
bakterije vrlo brojne
moja dr mi kaze (telefonom) da su bakterije u mokraci odgovorne za desavanja u levom oku,i da uzmem oftamol kapi i resim to sa bakterijama(trenutno cekam red za uput za urino kulturu)
u madjuvremenu odlazim u kc,preko prijatelja,dr za kontaktna sociva-nalaz-uredan prednji sept,pingvencul u uzal delu (nesto blago ...dovan-ne mogu da procitam),obostrano socivo lepo lezi,terapija-refres kontakt,korneregel,flucon.
ovu terapiju koristim,i isto,kao i do sad,po prestanku(5 dana traje) bez stavljanja sociva,ovo crvenilo i upala ponovo pocinje!
Sad mi je drugi dan uzimanja terapije-oftamol kapi.
Ja stvarno ne znam sta vise da radim,ne smem vise da trpam ove i one kapi(vecina nosi rizik od povecanja ocnog pritiska,za koji sam genetski vec predisponirana-poslednje merenje 02.2008.u granicama normale),kako da saznam uzrok ovoga(ako su bakterije iz mokrace krive,kako to da je desno oko u redu??!)A da ne pisem o tome koliko mi je tesko da posle 19 godina nosenja sociva sad nosim naocari....
Sta da radim,kome da se obratim,imate li neki savet???Zivim u Novom Sadu.
p.s.nisam napomenula da sam 1976.godiste,mozda je vazno,otkud znam.
p.s.2 Hvala unapred!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top