Stvari za pocetnike i one malko iskusnije, web sabloni, animacije...

Nikolla983

Obećava
Poruka
87
Cao narode,

webom se bavim iz nekog hobija, ponekad uradim poneki sajt, ali ono sto sam hteo da uradim je da ono sto sam vremenom skupio, a tice se web dizajna ( ikonice, animirane zastave, pozadine za sajtove, elementi za photoshop...) , da okacim na svoj sajt i da omogucim ljudima da skinu sve to, ako kojim slucajem nemaju.

Elem, pored svega toga sam okacio i cetrdeset web sablona koje sam ja sklepao, pa ako nekom pomognu, super... Sve je besplatno i deo je moje kolekcije koju skupljam kao hrcak.

Da me neko pogresno ne shvati, nije promocija mog sajta jer mi to ne treba, niti imam sta puno da ponudim, hocu da pocetnicima u ovoj oblasti omogucim da lakse savladaju neke stvari. Adresa je http://www.ngneering.com , u sekciji DOWNLOAD se mogu naci sve stvarcice...

Ako vam ovo pomogne odlicno, s vremena na vreme cu da okacim jos sablona... Pozdrav svima
 
Poslednja izmena:
Slozicu se s tobom da su to realne cene ( mada su to neki okviri i treba da ide ono OD )... Taj cenovnik je bilo neko moje vidjenje stvari, mada i nisam nesto puno kompetentan da o odredjivanju cena pricam, ali ono sto ja radim (kako god i kog god kvaliteta bilo, ako nista, odradjuje posao) ne zelim da radim ispod toga i jednostavno ljudi moraju da se naviknu da WEB nije dzak krompira...

Pogledaj ovaj cenovnik koji smo kreirali za malo ozbiljniju klijentelu, kad se lepo kao firma vezes ugovorom, odradis sve (a pri tom da se ne lazemo moras znati ljude da bi progurao te cene, pa tamte za kukuriku, i radi se polako)
http://www.infobap.com/webcene.html

Ali definitivno, treba ovaj nas narod da nauci da ceni tudju muku.
 
@Nikolla983

Gledam http://www.infobap.com/webcene.html i vidim lepe cene, ali ste mnogo oborili cene odrzavanja. Kako mozes da naplatis CMS 90.000 kad ti je dodatna strana 650 din. Po toj ceni tvoj CMS vredi ~140 strana.

Dakle, JOS JEDNOM DA PONOVIM SLEDECE:
U poslednjih pola godine posla za Web design/developement je sve vise i oni koji znaju da rade ne mogu da postignu. Plata recimo PHP programera je tako bila minimalni minimum 600 evra, a od pre ~2 meseca niko nece da dolazi u kancelariju bez 800 evra.
 
Znam sta govoris, taj cenovnik se menja, postavljen je pre godinu dana, bar sto se odrzavanja tice...

Nisam programer, php radi tim ljudi, ja sam vise u planiranju i dizajnu, smernicama sta kako i gde, ali definitivno i ne treba da rade za smesne pare, iako ne radim to, znam koliko se treba namuciti da bi se moglo reci da si strucnjak u nekoj oblasti...

A najvise me nervira kad radis s ljudima koji misle da je raditi web, "MA DA, STA TI JE TO, UKUCAS MALO TEKSTA I UBACIS SLIKU" , i svi znaju da to ne vredi vise od 50e.

Ima da se nauce da ce ove stvari morati debelo da plate, nebitno da li je to kod mene, tebe, Pere, Mike, Zike...
 
kriticki
ako hoces vishe da izvucesh od pretrazivaca morash da namalish java script, meta tagovi su ok ali pretrazivaci ne citaju java script bolje cesh da prodjesh na cistaka sa css/xhtml pogotovo sto kod nas literalno i nije neka preterana konkurencija

dugarski
inache ideja da dash ljudima da spustaju takve element i tema stvarchice je prilichno plemenita i pozdravljam to ako zelis vishe takvih "stvarchica" da ubacish mogu da ti dostavim dosta download linkova za templejte i elemente
 

Back
Top