Problem sa ugovorom

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Obrij-podoj

Početnik
Poruka
32
Ovo stvarno nisam znao gde da smestim, molim vas za razumevanje.

Ovako glasi zapisnik o izvršenoj komunalnoj kontroli koji sam dobio danas:
,,... nalaže se nosiocu domaćinstva da u roku od 5 dana potpiše ugovor sa A.D. preduzećem...''
Da li meni neko može da naredi da potpišem ugovor sa tim preduzećem? Nije problem da se plaćaju komunalije, nego da li može neko da me primora da potpišem ugovor? Da li se ugovor potpisuje na silu? Molim vas, hitno je!
 
nije, živim u kući, ugovor je o odvoženju smeća. Nije problem u plaćanju, nego u tome što ne želim da potpisujem nikakav ugovor sa tim preduzećem! Da li mogu biti zakonom primoran na to? Da li neko zna koji se još ugovor potpisuje pod pretnjom tužbe?
 
nije, živim u kući, ugovor je o odvoženju smeća. Nije problem u plaćanju, nego u tome što ne želim da potpisujem nikakav ugovor sa tim preduzećem! Da li mogu biti zakonom primoran na to? Da li neko zna koji se još ugovor potpisuje pod pretnjom tužbe?

Па пресавијеш табак и напишеш им да ћеш уредно плаћати одвожење смећа уколико ти уредно буду достављали уплатнице - али да једноставно уговор НЕ ЖЕЛИШ да потпишеш јер сматраш да се обавезе грађана према јавној чистоћи НЕ ПОТПИСУЈУ и то пошаљеш препоручено СА ПОВРАТНИЦОМ...
 
Па пресавијеш табак и напишеш им да ћеш уредно плаћати одвожење смећа уколико ти уредно буду достављали уплатнице - али да једноставно уговор НЕ ЖЕЛИШ да потпишеш јер сматраш да се обавезе грађана према јавној чистоћи НЕ ПОТПИСУЈУ и то пошаљеш препоручено СА ПОВРАТНИЦОМ...

Тако је, јер ако потпише уговор онда имају право да му одузму кућу ако не плати одвоз смећа. Такви уговори су оправдања за манипулације.
 
Никакав уговор не може бити наметнут силом!Ако нећеш не мораш да потписујеш.
Такви уговори су ништавни.
Ја не знам како је то тамо у РС уређено законом,али те сигурно нико не може натерати ако ти не желиш.

Најбоље је да одеш до правног саветовалишта у свом месту и њих питаш.То је код нас бесплатно,па претпостављам да је и код вас.
 
Ovo stvarno nisam znao gde da smestim, molim vas za razumevanje.

Ovako glasi zapisnik o izvršenoj komunalnoj kontroli koji sam dobio danas:
,,... nalaže se nosiocu domaćinstva da u roku od 5 dana potpiše ugovor sa A.D. preduzećem...''
Da li meni neko može da naredi da potpišem ugovor sa tim preduzećem? Nije problem da se plaćaju komunalije, nego da li može neko da me primora da potpišem ugovor? Da li se ugovor potpisuje na silu? Molim vas, hitno je!

Ne znam kako je to regulisano u Nagasakiju...
 
To je odluka opštinske vlasti u kojoj je na vlasti SDS!

Грађани су дужни да поштују Устав и законе, а одлуке не спадају ни под једно, ни под друго, према томе,
правно гледано, ниси дужан да правиш уговор са тим предузећем. И када би имао времена и пара и повео
судски спор по том питању, сигурно би добио и отштету...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top