Working class hero!

Protektor

Aktivan član
Poruka
1.121
Ovu temu sam morao da otvorim uprkos silnim temama o novopečenim kvazi bendovima.
Mislim da je ova pesma najbolja ikada napisana jer je odistinski iz srca nastala i što je najbitnije živa istina.
Interesuje me šta ostali misle.Dajte malo filosofije!:mrgreen:
 
stvar je odlična,ali nije baš najbolja ikad napisana...što se tekstova pjesama tiče,mislim da je tu David Bowie,ipak,ispred svih...ko voli filozofiju u tekstovima,neka pronađe tekstove njegovih stvari,i shvatiće o čemu govorim. Na primjer,All the Madmen u suštini govori o istoj temi kao i Working Class Hero,ali je jednostavno suptilnija,kombinujući tekst i muziku autor je slušaocu otvorio više dilema,što je u stvari i suština umjetnosti...jel ovo dosta filosofije:mrgreen:
 
Ok,ljudi,meni izgleda kao najbolja.Možda jer sam u jebenoj životnoj krizi koja se može nazreti u stihovima pesme.
Fascinantno je to kakav je Lenon bio čovek.Slušao sam mnoge njegove reportaže i na neki suludi način video u njemu "mesiju" moderdnog doba.
A pesme su posebna stvar.Ovu sam stavio jer je posebna i znana većini.
 
Ok,ljudi,meni izgleda kao najbolja.Možda jer sam u jebenoj životnoj krizi koja se može nazreti u stihovima pesme.
Fascinantno je to kakav je Lenon bio čovek.Slušao sam mnoge njegove reportaže i na neki suludi način video u njemu "mesiju" moderdnog doba.
A pesme su posebna stvar.Ovu sam stavio jer je posebna i znana većini.

bash mi je zanimljivo kad kazhe ''Dope them with religion, sex and tv'' pa posle ''you are all fuckin peasents for me''... poshto znam da su bitlsi imali onu krizu, kad je neko od njih rekao na nacionalnoj televiziji da su veci od isusa, ili boga ne znam koga odredjeno... i cela ''working class'' bash u tom smislu se digla protiv njih, ameri su ih bojkotovali, pretili im itd... verovatno je dao sebi prilichno slobode kao solo umetnik...
 
bash mi je zanimljivo kad kazhe ''Dope them with religion, sex and tv'' pa posle ''you are all fuckin peasents for me''... poshto znam da su bitlsi imali onu krizu, kad je neko od njih rekao na nacionalnoj televiziji da su veci od isusa, ili boga ne znam koga odredjeno... i cela ''working class'' bash u tom smislu se digla protiv njih, ameri su ih bojkotovali, pretili im itd... verovatno je dao sebi prilichno slobode kao solo umetnik...

Navodno je on rekao da su veći od Isusa pa možda i da je sam on veći od njega ali video sam snimak gde kaže da to nije rekao.Da,to je bilo pred njihovu turneju po Americi.
Mislim da ta priča nema nikakve veze sa pesmom.Zapravo,sam siguran u to!
 
To da je veci od Isusa je posebna prica. To je rekao jednom britanskom casopisu i posle je morao da se izvinjava jer su bilo organiozovanih mesta za javno spaljivanje njihovih ploca. Navodno je bilo i opasnosti od atentata!
 
Od Lenona srećo:P
Green Day je samo obradio kao i još neki izvodjači.

Green day je komercijala kao sto mnogi kazu. I nije samo zbog toga sto ih
ne volim, vec su zesci pozeri, ne svidja mi se njihova muzika, predstavljaju
se nekim pankom,ali uopste nisu pank itd...
Jest' da je ovaj post offtopic, ali morala sam da prokomentarisem, jer sam
cula samo obradu i znala sam da je pesma od bitlsa ili lenona, a nisam cula
orginalnu verziju od njega. :)
 
Sve u svemu,mislim da je bio neshvaćen po pitanju te priče ali se i loše izrazio što je kasnije i rekao.

pa rekao je da su ljudi izvadili rechenicu iz konteksta, shto je smeshno ne vidim kako se chak i u formi rechenice mozhe drugachije tvrditi neshto tipa ''veci sam od isusa''.... s'obzirom da ga zatupljene mase smatraju za prvu lichnost iza ''savrshenog'' jelte... tako da ne, prilichno je ochigledno da su morali posle da se vade na konferencijama da im ne bi ameri zatvorili trzhishte... zato sam ja rekao da je on posle dao do znanja svetu da ima antihrishcanski stav, zato shto posle nije bilo vishe bitno, ima svoju publiku, i ne mora da se kompromituje pa mozhe da kazhe shta mu je volja....
 
pa rekao je da su ljudi izvadili rechenicu iz konteksta, shto je smeshno ne vidim kako se chak i u formi rechenice mozhe drugachije tvrditi neshto tipa ''veci sam od isusa''.... s'obzirom da ga zatupljene mase smatraju za prvu lichnost iza ''savrshenog'' jelte... tako da ne, prilichno je ochigledno da su morali posle da se vade na konferencijama da im ne bi ameri zatvorili trzhishte... zato sam ja rekao da je on posle dao do znanja svetu da ima antihrishcanski stav, zato shto posle nije bilo vishe bitno, ima svoju publiku, i ne mora da se kompromituje pa mozhe da kazhe shta mu je volja....

Mislim da si ga pogrešno shvatio baš kao i oni ljudi tada.
Onakav stav i imidž kojije on gajio nemogu imati veze sa verom.On je sebe video kao umetnika novog pravca.
A zašto je ubijen?:confused:
 

Back
Top