Suđenje zbog ugrožavanja bezbednosti Tadića

systemofadown

Iskusan
Poruka
6.070
Suđenje Vladici Simonoviću, okrivljenom za ugrožavanje sigurnosti predsednika Srbije Borisa Tadića i potpredsednika vlade Božidara Đelića, zakazano je za 4. septembar u Četvrtom opštinskom sudu u Beogradu, izjavio je danas Tanjugu portparol suda Zoran Tejić.

Simonoviću će se suditi kao predsedniku organizacije"Familija srpskih (srbskih) navijača", koja se tereti da je 2. maja oblepila Beograd plakatima sa fotografijama Tadića i Đelića na kojima je pisalo "državni neprijatelj".

Za krivično delo ugrožavanje sigurnosti zaprećena je kazna zatvora do tri godine.

Pa da vidimo kad ce opet da lepi plakate.
:mrgreen::lol:
 
а како је он то угрозио безбједност?

pa to je potstrekavanje,verbalno na krivicno delo.

На наше питање да ли је свестан да грађани Београда његове „постере” доживљавају као позив на атентат председника и заменика премијера, Симоновић се јуче правдао да „Фамилија српских навијача” није „хтела” да позива на линч, нити је „хтела да нападне Тадића и Ђелића”. Његово правдање, међутим, звучи још драстичније од његових плаката:

- Хтели смо јасно и гласно да кажемо да Тадића и Ђелића не сматрамо Србима и људима. Ово јесте екстреман пример, али је пример како би требало да се понашају патриоте.
 
Poslednja izmena:
Pa ne postoji verbalni delikt ali postoji potstrekavanje na izvrsenje krivicnog dela,koje se vrsi(podstrekavanje) usmeno ili pisanim recima(propagandom) npr.posterima izlepljenim po gradu.

..da, ali nije izvrsheno krivichno delo. niko ih nije napao niti ugrozio na bilo kakav nachin...tako, da sam na mestu ovih likova tuzhio bi drzhavu..i dobio bi spor 100%..
 
..da, ali nije izvrsheno krivichno delo. niko ih nije napao niti ugrozio na bilo kakav nachin...tako, da sam na mestu ovih likova tuzhio bi drzhavu..i dobio bi spor 100%..

Pa ne postoji samo krivcno delo ubistva iili nanosenja teskih povreda ili pokusaja ubistva, postoje i ona gde nije doslo do konkretnog izvrsenja ali ipak ugrozavaju bezbednost, jer inace bi se sve svelo na cekanje da neko bude konkretno ubijen pa da pravosudje reaguje.
 
Ne zelim da zivim u policijskoj drzavi, ali to mora da se sankcionise, jer jest poziv na linc. Ocekujem kaznu zatvora, kao gradjanin i covek koji se godinama nada da cemo poceti da cistimo djubre po drzavi u svim oblicima. Naravno, mnogi drugi treba da budu osudjeni pre ovih momaka, ali to ne ynaci da treba da ih puste. Mesec dana zatvora i malo po dzepu, pa da vidmo ko ce posle da poziva na linc predsednika. Narod ne kapira dok ga ne zalupis po dzepu.
 
Ne zelim da zivim u policijskoj drzavi, ali to mora da se sankcionise, jer jest poziv na linc. Ocekujem kaznu zatvora, kao gradjanin i covek koji se godinama nada da cemo poceti da cistimo djubre po drzavi u svim oblicima. Naravno, mnogi drugi treba da budu osudjeni pre ovih momaka, ali to ne ynaci da treba da ih puste. Mesec dana zatvora i malo po dzepu, pa da vidmo ko ce posle da poziva na linc predsednika. Narod ne kapira dok ga ne zalupis po dzepu.

Je li ovo mozda Milosevic jednom prilikom rekao ili nesto tako...?
 
Je li ovo mozda Milosevic jednom prilikom rekao ili nesto tako...?

Ma jok bre, pa pogledaj svuda u svetu kako je resen problem djubreta po ulicama, vandalizam, maltretiranje drugih, uznemiravanja, saobracaja, ponasanja u javnosti itd... Nisu oni zapadnjaci fini i kulturni sto vole tako, vec sto su naucili da se sve to kaznjava novcano po dzepu. Recimo u swici je 250 franaka, ako izbacis djubre ili papir iz kola. I veruj da ce se potruditi da te nadju. Ti bacaj i placaj ako zelis, nema problema.

Tako mora i ovde.
 
To je taj plakat.
1730069355481b39be07db8078959528.jpg
 

По чему овај плакат подлеже кривичном гоњењу? Прекршајно можда, али и то је под знаком питања. Јер, ако су плакати залепљени на месту предвиђеном за то (лепљење огласа - прогласа), нема ни прекршајне.

Јел се заборавља да је Србија напокон у демократском друштву и да (Брозовог) вербалног деликта нема???
 
По чему овај плакат подлеже кривичном гоњењу? Прекршајно можда, али и то је под знаком питања. Јер, ако су плакати залепљени на месту предвиђеном за то (лепљење огласа - прогласа), нема ни прекршајне.

Јел се заборавља да је Србија напокон у демократском друштву и да (Брозовог) вербалног деликта нема???

Nema demokratije za protivnike demokratije!;)
 
pa i ja mislim da je ovo vise za prekrsaj ,mada ima aluzija i na pretnju zbog teksta drzavni neprijatelji i lika poznatog teroriste i ubice Racica ,mislim da su oni napisali Tadic je budala,lopov ,*****,izdajnik ili slicno onda ne bi bilo ni po jada , a svakome ko ima imalo mozga je jasno sta ovako srocena poruka treba da pretstavlja ,iako je stepen opasnosti realno nizak.
 
pa i ja mislim da je ovo vise za prekrsaj ,mada ima aluzija i na pretnju zbog teksta drzavni neprijatelji i lika poznatog teroriste i ubice Racica ,mislim da su oni napisali Tadic je budala,lopov ,*****,izdajnik ili slicno onda ne bi bilo ni po jada , a svakome ko ima imalo mozga je jasno sta ovako srocena poruka treba da pretstavlja ,iako je stepen opasnosti realno nizak.

Slazem se. Da je napisao tadic-*****, to bi bilo daleko benignije, nego da se neko etiketira kao izdajnik u ovakvoj situaciji. To i jeste poenta, ovo jeste poziv na linc drzavnika, sto je akt izdaje.

Medjutim ima jos jedna stvar. Samo plakatiranje je lose po grad. Lepiti ruzne plakate je po meni isto kao i pred izbore kad dodje nepismena bagra i ispise ceo grad sprejevima. To su obicno natpisi tipa "zasekia svi" i "hag je *****" i "spski radkali". Onda to ruglo ostaje godinama, a to ruzi i grad i okolinu u kojoj zivimo, a to je i vandalizam, koji je takodje kaznjiv.
 
Pa sigurno postoji krivicno delo pod koje spada i taj akt lepljenja plakata,sa sadrzajem kakav jeste, ne verujem da sad neko izmislja i radi van zakona,nema druga posla nego da se bakce sa nekim tamo navijacima.

A posle atentata na Djindjica, strogo bi postovala zakon, i iskoristila svaku mogucnost koju zakon dopusta da se takvi likovi kazne, a ne da se progleda kroz prste" kao deca se zezala".
 
диктатура тадића се пооштрава . овом човеку се суди за класичан вербални деликт а вербални деликт је кривично дело само у тоталитарно уређеним државама на челу са диктаторима.

рецимо ја се сећам како су неки из дс причали да ће милошевић да прође као чаушеску , па су претили милошевићима вешањем на бандере и још тако слично и не сећам се да је милошевић неког хапсио због тога као што то ради данас тадић. све у свему јасно је да је тадић борис много већи диктатор и недемократа од слободана милошевића.
 
диктатура тадића се пооштрава . овом човеку се суди за класичан вербални деликт а вербални деликт је кривично дело само у тоталитарно уређеним државама на челу са диктаторима.

рецимо ја се сећам како су неки из дс причали да ће милошевић да прође као чаушеску , па су претили милошевићима вешањем на бандере и још тако слично и не сећам се да је милошевић неког хапсио због тога као што то ради данас тадић. све у свему јасно је да је тадић борис много већи диктатор и недемократа од слободана милошевића.

ћМаркоwац паметнији си када тиху(и)јеш
 

Back
Top