Tema ' najkraci put do 'Laze Lazarevica'

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

faraonn

Elita
Poruka
18.925
...mislim da je tema mogla biti veoma interesantna i ima ovdje ljudi koji bi je razvili tako- kako i treba. Nije ni-malo 'komicna' a ni nediskutabilna sa svakoje strane . Normalno je da dolaze i oni koji 'blebecu' a normalno je da je nenormalno biti 'NORMALAN'.
 
Poslednja izmena:
Dobro, bre, šta je sad ovo? Repriza?

00020241.gif


Tema: da parafraziram Džokera iz najnovijeg "Betmena" - ludilo je kao gravitacija... Dovoljno je samo malo gurnuti.:) Mnoooogoo mi se sviđa misao...


Ajd da vidimo kako će se ovo razvijati... :roll: Moliću, bez spama. Ozbiljno i filozofski. U protivnom, završiće kao i tema-bliznakinja.
 
Dobro, bre, šta je sad ovo? Repriza?

00020241.gif


Tema: da parafraziram Džokera iz najnovijeg "Betmena" - ludilo je kao gravitacija... Dovoljno je samo malo gurnuti.:) Mnoooogoo mi se sviđa misao...


Ajd da vidimo kako će se ovo razvijati... :roll: Moliću, bez spama. Ozbiljno i filozofski. U protivnom, završiće kao i tema-bliznakinja.


...BUDALAMA KAD BI VJEROVALI
PJESNICI SU POKOLJENJE LUDO''


...mislim da gravitiranje 'vuce nanize' a ne 'na vise' . Odgurnuti Covjeka to ne znaci uputiti ga prema 'Lazi'. Indijanci su smatrali ludaka za bozjeg covjeka , a ja smatram da ga je Bog spasio od ljudskih prizemnosti i 'odgurnuo ga 'na vise' .Koma spasi povrijedjenog od nesnog bola a ludilo od psihickog bola ?
 
tesko je napraviti liniju izmedju ludila i genijalnosti!
danas posle svega sto nam se izdesavalo u poslednjih 15-20 god. jako malo nedostaje svakom od nas da "poklekne"...prijateljstva su postala interesi, ljubav iscezava u "zadovoljavnje nagona", posao pod pritiskom....mnogo faktora i svako na svoj nacin prevazilazi odredjene situacije.

jedino sto mi pada na pamet je "svako je krojac svoje srece"...pa tumacite svako na svoj nacin.
pozdrav
 
tema je najkrajnje ozbilna.nije lose nasmejati se na tako ccrrni humor. ali ja sam i preozbilna i mogu da govorim bukvalno i kako jeste. kako se dolazi tamo :napravis sranje zbog nekih krajnjih razloga kad nemas vise izlaza, a ostali oko tebe koje nepodnosis i imas strah i od toga sto moras da ih gledas. nego je bitna ta stavka da oni nevide i misle da se bez razloga zato ponasas a za razlog te ni ne pitaju ,a i kad hoces da im kazes ne slusaju i neveruju jer ti si jednostavno vec postao lud. e sad zezajte se vi sa lazom. dalje kad dospes u bolnicu inekcija i probudis se posle mislim 2 dana i osecas se kao da te je pregazio tenk al konstantno i stalno dok si u bolnici i dalje dok se lecis ,ne kazu ti dokle kao neznaj ali upravo nece da ti kazu< do kraja> i da neznaju drugi nacin. naravno kad bi to osecanje bilo od njihovog maltretiranja, nista. nego lekovi koje vise nemozes prestati piti, ako prekines prvo jako je tesko fizicki da se skines ,je niz poremecaja, nemozes spavati uopste, budes bas jako natecen i glavobolje i bolovi, i tremor_jredno uzasno osecanja koje pila,nepila lekove te muci, otprilike se stalno bez trunke odmora osecas za neizdrzati. cim primete(u mom slucaju mama uz pomoc ujaka me opet vracaju u lazu). nema se price s doktorom, lekovi i to ti je ,ako neces, inekcije od koih ti bude jos teze pa dok ne pristanes na lekove.pod lekovima tako polu mrtvi i nismo sposobni za svadje i bilo kakve fizicke pokusaje, ali ako koji iskrsne sledi vezivanje, ali vezivanje je bilo isto uglavnom jer su se neke devojke skidale gole, ili tako odnosile stvari drugima"krale". ja sam se izvukla uz milost bozju, al sta ce biti sa svima onima koji su tamo nije mi sve jedno. posle sam prasla u novi sad ne kliniku i doktor je stvarno ucinio sve, saslusao me je, menjao mi je lekove novije tako da je pronasao lek koji mi odgovara(opet relativno ali najbolje) pijem serokvel. isto tako, ti neuroleptici nisu droga u smislu navike, ti treba da se trudis da se naviknes pre svega ako mozes, al skidaju se veoma sporo mozda cek i nekim postepenim prelascima. al to doktari znaju i kad i ako za to dodje vreme i opet ti se tu nista nepitas.
 
tema koju sam je hteo da postavim je i bila dvojaka..humor je odraz zdravog duha..a loodake nazivaju i dusevnim bolesnicima..

to sto neko nije uvideo smisao teme ne znaci da smisla nema.

"..video sam gnjurca..
voda mu do kolena..

pa perice ..gde je tu rima?

ee, kad bude plime, bice i rime":lol:
 
pa jste smesan zato sto je cudan, i zbog cudnih ideja ko ga bar donekle razume. ma ustvari je najsmesnije onom koji nista nerazuma .
medjutim pojam ludak je vrlo nedefinisano nasta se odnosi tacno, cesto se za onog sto je smesan kaze ludak. cesto znamo kakve morbidnosti se takodje pripisu pojmu ludila. mislim da se pojam ludilo i pojam dusevno bolestan razlikuju. dok si napolju si lud, kad dosps u zatvor psihijatrije postajes dusevno bolestan posle 10 min i to hronicno do nezna se kad. postoje dusevnih bolesnika koji drze boli i nikad i netraze pomoc niti iko obrati paznju na njih pogotovo ne u takvom smislu.
poz simpatican si mi i kad sam videla temu i ovo zezanje odusevila sam se.
ps u lazu ne idu pot samoubice sigurno, postoji mnogo bolnica i neznam gde oni
idu.
 
tesko je napraviti liniju izmedju ludila i genijalnosti!
danas posle svega sto nam se izdesavalo u poslednjih 15-20 god. jako malo nedostaje svakom od nas da "poklekne"...prijateljstva su postala interesi, ljubav iscezava u "zadovoljavnje nagona", posao pod pritiskom....mnogo faktora i svako na svoj nacin prevazilazi odredjene situacije.

jedino sto mi pada na pamet je "svako je krojac svoje srece"...pa tumacite svako na svoj nacin.
pozdrav

U jednom si definitivno u pravu. Svako je koljač svoje sreće.
 
da covek koji iz nekog razloga zaglavi u loodnicu..tesko se iz nje izvlaci..na osnovu kojih kriterijuma se odredjuje da je neko lood?

ja bih u pricu uveo frojda..psihoanaliza je osnovno sredstvo za utvrdjivanje necije loodosti...medjutim..postoji li uopste neki pisani podatak da je frojd i psihoanaliza uopste pomogla nekom da razresi svoj problem/stanje?

i ko je uopste strucan? mi nemao blage veze sta se tacno desi nekome pa on/ona "skrene"..imamo samo pretpostavke..i imamo psihoanalizu koju dizu u nebesa a previdjaju cinjenicu da psihoanaliza pretpostavlja postojanje problema..i zatim trazi nacin da potvrdi pretpostavljeno..

medjutim..fokus na problem je deo problema a ne deo resenja..a psihoanaliza je u osnovi taj..fokus na problem i uz to jos pretpostavljeni problem...cineci tako problem realnim.vecim i dubljim nego sto jeste..ako uopste jeste problem..uostalom..i sami psihijatri i psiholozi sami sebe ogradjuju jer nemaju cinjenice...vec samo misljenje..koje je subjektivna kategorija..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top