Srbija sva u žutom

systemofadown

Iskusan
Poruka
6.070
IZBOROM Dragana Đilasa za prvog čoveka Beograda, Demokratska stranka je dobila i svojevrsnu „krunu“. Sada je više od polovine političke karte Srbije „obojeno“ u žuto. A, najkasnije do oktobra, kako se najavljuje, DS će to i premašiti.
U ovom trenutku, Tadićeva stranka samostalno ili u koalicijama, vlada u sto, od ukupno 167 gradova i opština u Srbiji (bez Kosova i Metohije). Osim gradonačelnika Beograda, prema posledenjem „popisu“, imaju još i 42 predsednika opštine. U lokalnim parlamentima imaju više od hiljadu i po svojih predstavnika, a u Skupštini Srbije 64 poslanika.
Od trenutka kada je stranka Borisa Tadića, predsednika Srbije, proglasila izbornu pobedu, a potom i postala stožer Vlade koju predvodi Mirko Cvetković, cilj se nije krio: vlast po ugledu na republičku „preslikati“ gde god je to moguće. U međuvremenu su suvereno zavladali u Vojvodini, u čijoj Skupštini imaju 38 poslanika.
Ambiciju Liste za evropsku Srbiju, među prvima je otkrio Mlađan Dinkić, lider G 17 plus, koji je najavio da po istom principu, kao u Beogradu i republici, treba očekivati raskid koalicija narodnjaka, SRS i SPS u Vojvodini i užoj Srbiji.
- Situacija će biti čista, jer se mora znati ko je vlast, a ko opozicija - poručuje Dinkić. - Vlast odgovara za svoje poteze, a opozicija primedbama gradi poziciju za naredne izbore.
Prema poslednjem preseku, najveća opoziciona stranka u republičkom parlamentu - SRS ostaće na vlasti u svega pet, šest opština, a računalno se na 80. Dragan Todorović, potpredsednik radikala, kaže da ih „širenje žutih“ ne interesuje, niti ih zabrinjava
da li će i gde SRS ostati na vlasti.

- Nemoguće je, po istom principu, uspostaviti vlasti „na lokalu“, kao u republici - smatra Todorović. - Tamo odlučuju lokalni funkcioneri. A, upravo lokalni funkcioneri SPS ne žele da slede instrukcije vrha, jer se vrh njihove partije izvukao posle 5. oktobra, a oni su nastradali u malim sredinama.
Za ocenu svih postizbornih saveza, po rečima programskog direktora CeSID-a Marka Blagojevića, biće potrebno bar još nekoliko meseci. A, ko će dobiti „prelaznu“, kako kaže, neće zavisiti od toga ko je na vlasti, nego šta je dotad uradio.
- To što se ista vlast prenosi na sve nivoe je dobro, jer garantuje da će se voditi jedinstvena politika - ukazuje Blagojević.
Iako se slaže da na prvi pogled izgleda da je većina vlasti u rukama DS, saradnik „Nove srpske političke misli“ Dejan Vuk Stanković, podseća na to da Tadićeva stranka u republici, Vojvodini, Beogradu, gradovima i opštinama taj „kolač“ deli s drugima.
- Činjenica je da velika koncentracija vlasti može da vodi i ka zloupotrebama - napominje Stanković. - Mislim da danas, ipak, imamo mnogo jače javno mnjenje i opozicione stranke, tako da nema bojazni da bi mogao da se ponovi jednopartizam devedesetih.

PROMENE U KORIST DEMOKRATA
Mapa vlasti DS sigurno će se veoma brzo promenti. U njihovu korist. Jer, ozbiljno se klimaju savezi koje su socijalisti napravili sa radikalima i narodnjacima u severnoj pokrajini. Prelazak SPS u „zagrljaj“ demokrata već na jesen, dovešće DS na vlast u Bačkoj Palanci, Temerinu, Apatinu, Kikindi, Odžacima, Kovinu...
http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=1&status=jedna&vest=126886&datum=2008-08-21

:super::super:
 
Vidim kako ih ne zabrinjava, samo sto nisu pukli od muke, ne znaju sta ce od besa i jada. :otkacio:
Najsladje mi je sto je Kostunjavi popusio. Kad se setim one njegove duboke misli: Ne moze i predsednik i premijer iz iste stranke. :rotf:
Sad je izgubio sve. :bye:
Radikalima je ovo bila poslednja prilika, odsad ce njihova putanja ici na dole. Jos ako se Seki vrati, pa sto neko rece, dobijemo naseg Tomu i naseg Acu!!! :whistling:
 
Vidim kako ih ne zabrinjava, samo sto nisu pukli od muke, ne znaju sta ce od besa i jada. :otkacio:
Najsladje mi je sto je Kostunjavi popusio. Kad se setim one njegove duboke misli: Ne moze i predsednik i premijer iz iste stranke. :rotf:
Sad je izgubio sve. :bye:
Radikalima je ovo bila poslednja prilika, odsad ce njihova putanja ici na dole. Jos ako se Seki vrati, pa sto neko rece, dobijemo naseg Tomu i naseg Acu!!! :whistling:

Jaoooo i meni je zbog tog Kostunice najmilije. Ali na zalost, taj idiot nam je bio premijer u dva mandata :otkacio: To mi je najgore, sto smo ga drzali na vlasti tako nesposobnog. I Toma i Aca bi presli u DS 'na jedan', samo kad bi im neko to ponudio. Sve bre za fotelju, nemoj da sumnjas u to, ali toliko su plitki i jadni, da ne mogu da budu ni 'preletaci-prevrtaci'.

Na SRS sada moze da se primeni jedna istorijska fraza, a to je "Gotov je" :ok:
 
Maria me ta kitrina
Pion agapas kalitera
Pion agapas kalitera
Ton antra sou i ton gitona

Maria me ta kitrina
Pion agapas kalitera
Pion agapas kalitera
Ton antra sou i ton gitona

Ton antra mou ton agapo
Ton gitona kalitera
Ton antra mou ton agapo
Ton gitona kalitera

Maria me ta kitrina
Pion agapas kalitera
Pion agapas kalitera
Ton antra sou i ton gitona

Maria me ta kitrina
Pion agapas kalitera
Pion agapas kalitera
Ton antra sou i ton gitona

Na ginei o antras marmaro
Ki'o gitonas trianfilo
Yia na pato sto marmaro
Na kobo to triantafilo

Maria me ta kitrina
Pion agapas kalitera
Pion agapas kalitera
Ton antra sou i ton gitona

Maria me ta kitrina
Pion agapas kalitera
Pion agapas kalitera
Ton antra sou i ton gitona
La lalala...

Maria me ta kitrina
Pion agapas kalitera
Pion agapas kalitera
Ton antra sou i ton gitona

(V. Dimitriou / V. Dimitriou)
 
a062.gif
 
Poslednja izmena:
Uzgred, zaboravili ste crvenu nijansu, ne odrichite se svoje komunjarske proshlosti i sadashnjosti, sada su Mira Markovic sa cveticem u kosi, Cheda narkos, Boris mlitavi i Palma intelektualac, konachno zajahali Srbiju, kao chetiri jahacha apokalipse.
 

Back
Top