Server 2000 i XP server

Pravo da Ti kazem ne znam, ali problem je u sledecem. Drugar drzi igraonicu i ima neku igricu- mreznu, koja radi pod samo XP-jem, a na glavnu masinu su nakacene sve 98-ice. Administriranje je isto kao kod Server 2000, a zaklju8cak da je "XP server" sam doneo zato sto paket ima specificne administratorske alate. Zvuci zbrkano ali ta kombinacija radi. Kada "server" ne gasis danima sve je OK, posle prvog, drugog gasenja on pada, masine se ne odazivaju na ime, a pozivanje preko IP adrese traje veoma dugo.

Sizif:
Na šta misliš kada kažeš "XP server"? Na IIS pod XP-jem ili nešto drugo?
 
Pjer_Nis:
Kako ne postoji? A sta je Windows 2003 Server?
Cekajte malo, brkamo loncice. Ako kazem "Windows 2003 Server", nista nisam rekao. Ako instalises Windows 2003, a ne instalises i podignes IIS 6.0 ili instalises i startujes Apache 2, nikakav server ne dobijas!
Ja sam instalisao Win2003. Ako nista drugo ne uradim, ponasa se kao i svaki drugi operativni sistem, pa ga mozes koristiti i za igrice ako zelis. Tek kad sam aktivirao IIS, moj racunar se postavlja u ulogu "servera" (morao sam mu dakle odrediti i "role"
Tek kad instalises IIS 6.0 (ili Apache), dobijas masinu koja se ponasa kao server.
Instalacija i konfiguracija IIS ili Apache, se mora obaviti da bi finalno dobio "server"

Inace sto se tice problema da XP server "pobrljavi" nakon nekoliko gasenja, nisam imao takvo iskustvo. U kuci imam dva servera aktivna (Win2003 Server i XP server), gasim oba racunara povremeno, i nemam nikakvih problema nakon instalacije.

Proveri sledece:
Da li si mapirao diskove sa strane servera prema drugim racunarima. AKo jesi, proveri da li si obezbedio da se desi "reconect after log on". Proveri na koji nacin radne stanice "saznaju" da je server "ziv". Isto to, kako server "vidi" radne stanice.
Mislim da tu negde lezi tvoj problem. Nakon gasenja, i ponovno pallejna servera, moze se desiti da on ne vidi radne stanice, ili radne stanice ne vide server, ali to nema veze za gasi-pali server.
Pokusaj da najpre upalis server masinu, pa kad se podigne, onda pali sve radne stanice.
Ili obratno (mada to ne bi trebalo da je problem)< upali sve radne stanice, pa onda tek server, i ako je server namesten na "reconect on logon", trebao bi da "procacka mrezu" pri paljenju i nadje jednu po jednu radnu stanicu (ustvari njen disk mapiran na serveru)

Probaj pa javi
 
Brate pazi :

Windows Xp Home Edition
Windows XP Professional Edition
Windows XP Media Center Edition
Windows Xp Tablet PC Edition
Windows Xp Embedded
Windows Xp 64-bit Edition

To su ti sve verzije XP-a.

Windows XP Server ne postoji ali se najverovatnije misli na Windows.net 2003 Server Family :

Windows.net Server 2003 Enterprise Server
Windows.net Server 2003 Standrad Server
Windows.net Server 2003 Datacenter Server
Windows.net Server 2003 Web Server
Windows.net Server 2003 Advanced Server

Toliko od mene... :arrow:
 
Actually, imam sve verzije od navedienih sem ovih :

Windows Xp Tablet PC Edition
Windows Xp Embedded

Tablet PC ne moze da se instalira na PC-u pa mi ne terba, a Embedded je za neku poslovnu primenu ... Ali skinucu ga da vidimo kakv je... :wink:

i ovih :

Windows.net Server 2003 Web Server
Windows.net Server 2003 Advanced Server

Ove dve od servera su jos u beta fazi pa mi ne trebaju. 8)
 

Back
Top