Ruski "humanitarci" zbližili dva prijatelja

Liberator

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
204
Dva prijatelja i komšije, jedan po nacionalnosti Gruzin, a jedan Rus, koji su pre rata u Gruziji zajedno čuvali krave na livadi koju su delili, leže teško povređeni u istoj bolničkoj sobi kao žrtve rata u Gruziji, prenosi “News of the world”.



Gruzin Žulij Elikašvili (69) je izgubio nogu u eksploziji ruske kasetne bombe dok je sedeo i čuvao krave u svom selu u blizini Gorija. Iza njega se na slici u pozadini vidi ruski farmer Vladimir Arčibov, čija je noga takođe razneta u bombaškom napadu ruske vojske na gruzijske trupe. Obojica su povređeni kada su ruski avioni, prateći naredbe iz Kremlja, bombardovali njihovo selo posle upada gruzijskih trupa u Južnu Osetiju.

"Vladimir i ja smo bili prijatelji. Pre nekolko nedelja smo sedeli i ćaskali o našim farmama i porodicama. Poreklom smo iz različitih zemalja, ali to nije uticalo na naše prijateljstvo", rekao je Elikašvili za "News of the World".
"Gruzijci, Rusi i Južnoosetijci žive zajedno u slozi i čak međusobno sklapaju brakove. Ne razumem zašto je ovo moralo da se dogodi. Poslednje čega se sećam je da sam stajao ispod drveta u svojoj bašti kada sam čuo eksplozije koje dolaze u mom pravcu. Pre nego što sam stigao da bilo šta preduzmem pao sam na zemlju. Pokušao sam da se podignem ali nisam mogao. Tada sam shvatio da sam izgubio levu nogu", dodaje Elikašvili.

"Rana me jako boli, a i zabrinut sam za svoju porodicu. Ne znam da li su na sigurnom", kaže on. "Ne znam zašto su bombardovali naše selo. Nismo želeli da se borimo ni sa kim. Ovi vojnici su mi uništili život. Odneli su mi nogu, oduzeli farmu i povredili mog prijatelja".
Arčibovu (67) je sinoć amputirana noga i on nije bio u stanju da priča. Obojica su žrtve vaskrsle Rusije, koja je odlučna u svojoj nameri da pokaže mišiće u neizvesnoj situaciji posle pada komunizma, navodi "News of the World".

http://www.blic.co.yu/svet.php?id=53777

Kako su dobronamerna braca Rusi.:thumbdown:
 
..... Rusije, koja je odlučna u svojoj nameri da pokaže mišiće u neizvesnoj situaciji posle pada komunizma, navodi "News of the World".

neizvesnoj, isto koliko su neizvesne granate koje su ubijale po osetiji noch pre nego shto su ruje intervenisale. nochu granatirati jedan grad, bez upozorenja, posle prethodnog dana potpisanog sporazuma ..... suludo. to je zlochin. a lude ruje stale, umesto da jure govedo genocidno, gosp. predsednika gruzije ..... ali dobro, kao shto rekoh, nije josh kasno, zhiv je i treba mu pravedno suditi.
 
Dva prijatelja i komšije, jedan po nacionalnosti Gruzin, a jedan Rus, koji su pre rata u Gruziji zajedno čuvali krave na livadi koju su delili, leže teško povređeni u istoj bolničkoj sobi kao žrtve rata u Gruziji, prenosi “News of the world”.



Gruzin Žulij Elikašvili (69) je izgubio nogu u eksploziji ruske kasetne bombe dok je sedeo i čuvao krave u svom selu u blizini Gorija. Iza njega se na slici u pozadini vidi ruski farmer Vladimir Arčibov, čija je noga takođe razneta u bombaškom napadu ruske vojske na gruzijske trupe. Obojica su povređeni kada su ruski avioni, prateći naredbe iz Kremlja, bombardovali njihovo selo posle upada gruzijskih trupa u Južnu Osetiju.

"Vladimir i ja smo bili prijatelji. Pre nekolko nedelja smo sedeli i ćaskali o našim farmama i porodicama. Poreklom smo iz različitih zemalja, ali to nije uticalo na naše prijateljstvo", rekao je Elikašvili za "News of the World".
"Gruzijci, Rusi i Južnoosetijci žive zajedno u slozi i čak međusobno sklapaju brakove. Ne razumem zašto je ovo moralo da se dogodi. Poslednje čega se sećam je da sam stajao ispod drveta u svojoj bašti kada sam čuo eksplozije koje dolaze u mom pravcu. Pre nego što sam stigao da bilo šta preduzmem pao sam na zemlju. Pokušao sam da se podignem ali nisam mogao. Tada sam shvatio da sam izgubio levu nogu", dodaje Elikašvili.

"Rana me jako boli, a i zabrinut sam za svoju porodicu. Ne znam da li su na sigurnom", kaže on. "Ne znam zašto su bombardovali naše selo. Nismo želeli da se borimo ni sa kim. Ovi vojnici su mi uništili život. Odneli su mi nogu, oduzeli farmu i povredili mog prijatelja".
Arčibovu (67) je sinoć amputirana noga i on nije bio u stanju da priča. Obojica su žrtve vaskrsle Rusije, koja je odlučna u svojoj nameri da pokaže mišiće u neizvesnoj situaciji posle pada komunizma, navodi "News of the World".

http://www.blic.co.yu/svet.php?id=53777

Kako su dobronamerna braca Rusi.:thumbdown:

Svaki ljudski zivot je bitan,nezavisno sa koje strane on bio.
Ali ova zapadna propaganda i moroncici poput tebe me nerviraju do ludila.
A zasto ne pises o onih 1600 zrtava sa druge strane koje su vecinom nastradale jos prvog dana Gruzinskog napada na Cinhvali i na veliku zalost vecina tih zrtava su bili neduzni civili.
 
Srbija nije izvršila nikakvu agresiju na Kosovo!:rtfm:
Kosovo je dio Srbije!:rtfm:

koliko su šiptari ubili policajaca na Kosovu u svakodnevnim napadima?:think::evil:

He...pa upravo on taj sablon i primenjuje na Gruziju...ako Srbija nije izvrsila agresiju na Kosovo, onda nije ni Gruzija na Osetiju...s time sto je Kosovo bilo mnogo nezavisnija pokrajina nego Juzna Osetija.
 
Svaki ljudski zivot je bitan,nezavisno sa koje strane on bio.
Ali ova zapadna propaganda i moroncici poput tebe me nerviraju do ludila.
A zasto ne pises o onih 1600 zrtava sa druge strane koje su vecinom nastradale jos prvog dana Gruzinskog napada na Cinhvali i na veliku zalost vecina tih zrtava su bili neduzni civili.


Cemu ovakve uvrede...zar je stvarno tako tesko obracati se sagovornicima normalno?
 
Kako moze covek normalno da se obraca takvim ljudima kad sa njima ni o poslu nemozes da popricas a da ti oni ne hebu mozak pricom kako su Rusi ovakvi ili onakvi,a zapad je kao dobar i bombardovanje Srbije,Iraka,Avganistana,Vijetnama itd.je kobajagi humanitarna misija.
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=7286219&postcount=62


U postu koji sam citirao sam mislio na sagovornike sa foruma...ne mogu da verujem da sam toliko nejasan.
 
100% su ih bacali, ko to ne bi radio.
Inace, nisu bas zabranjene, samo su malo zabranjene :)

Da su na njih bacili kasetne bombe, oni ne bi samo ostali bez nogu, nego i bez glava!!!
A pazite ovo: Kada je Kosovo bilo u prilici da dobije nezavisnost Ameri su se pozivali na nekake presedane, a sada kada to Rusija koristi za J. Osetiju, nepravedno je za Gruziju, samo što sada Ameri ne mogu ništa protiv Rusa, ne mogu njih bombardovati osiromašenim uranijumom i kasetnim bombama!
Pomoće Ameri Gruzijancima, oće teki,...:hahaha::hahaha::hahaha:
 

Back
Top