sporazumni raskid ili otkaz ?!

Ako imas sporazumni raskid nemas pravo na materijalnu nadoknadu posle sa biroa, isto i kad ti das otkaz.

Ako dobijes otkaz kao tehnoloski visak (ovo je bitno, znaci ne da nisi zadovoljio vec da si tehnosloski visak, ta recenica mora da bude) onda dobijas jos nekoliko meseci ili godinu dana nadoknadu sa zavoda za zaposljavanje kao materijalnu pomoc nezaposlenima koja ide po proseku.

Najbolje potrazi zakon o radu (probaj preko sajta ministarstva za rad ili privrednog savetnika).
U krajnjoj liniji pri opstini bi trebalo da imas besplatnu pravnu pomoc pa proveri pre nego sto bilo sta potpises.
 
Znam licno osobu kojoj su ponudili 3 plate pod uslovom da ona potpise da daje otkaz..posto po zakonu nemaju prava dati isti..ako ne pristanes cekaju svaku gresku i priliku..namestaju i maltretiraju..podneta je tuzba i videcemo dokle ce se razvlaciti.
 
Nazalost nemas pravo na otpremninu. Ukinuta je prosle godine.
Mozes da ih zamolis da ti daju resenje o otkazu ugovora o radu po Cl.179 stav 1 tacka 1 ili 9 da bi imao pravo na novcanu nadoknadu sa biroa.
Nadoknada ti je tri meseca ako imas do deset godina radnog staza, sest meseci do petnaest godina staza ...
 
Da li je svejedno dobiti otkaz ili potpisati sporazumni raskid ugovora?

koje su dobre strane sporazumnog raskida, a koje lose?

i koje su dobre strane otkaza, ako uopste postoje?

Radni staz je 11 meseci.

Ne znam u kakvoj situaciji si ali jedno mogu da ti kazem to sam odavno naucio.

Ne potpisuj nista,ali bas nista ako se neslazes sa time.

Ako te nesto ucenjuju samo reci zelim da bude u skladu sa zakonom,ili moracu da se konsultujem sa svojim advokatom.

Ako vec zele da ti daju otkaz sto ti ga ne daju nego pokusavaju da te nateraju da potpisujes kao neki "sporazumni raskid"
ajd zapitaj se malo zbog cega????
 
Nazalost nemas pravo na otpremninu. Ukinuta je prosle godine.
Mozes da ih zamolis da ti daju resenje o otkazu ugovora o radu po Cl.179 stav 1 tacka 1 ili 9 da bi imao pravo na novcanu nadoknadu sa biroa.
Nadoknada ti je tri meseca ako imas do deset godina radnog staza, sest meseci do petnaest godina staza ...


Ja imam problem pa molim da mi neko pomogne. Dobila sam otkaz zato sto firma nema da placa radnike i ukinuto je moje radno mesto. Neznam da li je to tehnoloski visak?

Poslodavac pokusava da nam uvali da potpisemo ugovore o otkazu kao da smo krsili disciplinu jer jedino tako nema obavezu prema nama.

Ja znam da necu da potpisujem nikakve neistine i gluposti. I to sam mu rekla. A on meni kaze ti za mene nisi dobila otkaz kao visak vec iz drugih razloga.

Ja sam spremna da idem do kraja i da se borim za svoja prava na birou posto sam radila 3 godine bez greske savrseno.
Na kraju cu da se obratim inspekciji rada. Neznam da li je neko imao slicna iskustva?
 
Interesuje me da li je neko imao problem sa svojim poslodavcem i da li je neko zatrazio pomoc inspekcije rada?

Imam problem sa svojim poslodavcem jer sam ostala bez posla kao visak.
Poslodavac ne zeli da ima nikakve obaveze prema nama i pokusava da nam uvali da potpisemo otkaz ugovora o radu po kome smo mi krsili disciplinu rada.

Meni je bitno da ostvarim svoja prava kao visak tj da imam pravo na otpremninu kao i primanja na birou.

Da li je neko imao slican problem i da li inspekcija rada moze da pomogne?
 
Poslednja izmena:
Kakva su prava zaposlenog kada mu ponude sporazumni raskid ugovora?

ako se ne slaze sa otkazom da li da potpisuje ili da ceka da mu firma uruci otkaz??

i da li je istina da ako ceka da mu firma da otkaz ima pravo na tri plate?

Najbolje je da budeš tehnološki višak, onda imaš pravo i na otpremninu i na nadoknadu od biroa, u suprotnom nemaš, sem ako ti da otkaz sa obrazloženjem da je nezadovoljan tvojim radom. Sporazumno, NIKAKO, sem da ti on nadoknadi iznose na koje imaš pravo. Pitaj Biro za zapošljavanje i Inspekciju rada.
 

Back
Top