Canada simplified procedure-Vienna

ottawa beaver

Početnik
Poruka
10
Cao svima,

zelio bih da provjerim da li ima iko sa ovih nasih prostora ko je zavrsio proces ili je makar u zavrsnoj fazi, a da je aplicirao za iseljenje u Kanadu poslije septembra 2006. godine. Ja sam aplicirao u decembru 2006. godine, a u martu slijedece godine sam dobio potvrdu sa korisnickom sifrom. Poznajem nekoliko osoba koje su takoder aplicirale po novoj (sad vec staroj) proceduri i koje su takoder dobile potvrde o prijemu zahtjeva u relativnom kratkom roku, ali se poslije toga nista nije dogodilo. Imao sam priliku da preko svojih prijatelja stupim u kontakt sa jednom sluzbenicom koja radi u kanadskoj ambasadi u Becu i po njenoj tvrdnji informacija koja se nalazi na sajtu o vremenu potrebnom za obradu zahtjeva je tacna (80 % slucajeva se procesuira u roku od 18 mjeseci). Imajuci ovo u vidu ocigledno je da nesto ne stima. Nadam se da je informacija koju sam dobio preko prijatelja o vremenu za procesuiranje netacna. Zaboravio sam napomenuti da je u mom slucaju poprilicno dobra situacija u pogledu bodova, kao sto je i kod ostalih osoba za koje znam da jos uvijek cekaju. Dakle, ukoliko neko zna nesto vise molim za odgovor.
 
Cao svima,

zelio bih da provjerim da li ima iko sa ovih nasih prostora ko je zavrsio proces ili je makar u zavrsnoj fazi, a da je aplicirao za iseljenje u Kanadu poslije septembra 2006. godine. Ja sam aplicirao u decembru 2006. godine, a u martu slijedece godine sam dobio potvrdu sa korisnickom sifrom. Poznajem nekoliko osoba koje su takoder aplicirale po novoj (sad vec staroj) proceduri i koje su takoder dobile potvrde o prijemu zahtjeva u relativnom kratkom roku, ali se poslije toga nista nije dogodilo. Imao sam priliku da preko svojih prijatelja stupim u kontakt sa jednom sluzbenicom koja radi u kanadskoj ambasadi u Becu i po njenoj tvrdnji informacija koja se nalazi na sajtu o vremenu potrebnom za obradu zahtjeva je tacna (80 % slucajeva se procesuira u roku od 18 mjeseci). Imajuci ovo u vidu ocigledno je da nesto ne stima. Nadam se da je informacija koju sam dobio preko prijatelja o vremenu za procesuiranje netacna. Zaboravio sam napomenuti da je u mom slucaju poprilicno dobra situacija u pogledu bodova, kao sto je i kod ostalih osoba za koje znam da jos uvijek cekaju. Dakle, ukoliko neko zna nesto vise molim za odgovor.

Cao druze,

Niko od ljudi koji su predali posle septembra 2006 i koji idu na obicnu skilled worker varijantu bez posla u Kandi, koliko ja znam a pratim redovno desavanja, nije nista dobio.

Mi smo aplicirali septembra 2006, bez ugovorenog posla u Kanadi, i jos nista.

Trenuno se resavaju aplikacije od jula-avgusta 2006 u smislu da treba da posalju pasose na viziranje.

Koliko sam upucena ako nekog ne kontaktiraju do juna-jula tekuce godine, kvota za tu godinu je popunjena i ceka se sledeca.

Ima nas dosta na www.trackitt.com, to je sajt sa odlicnim pregledom statusa aplikanata, pogledaj obavezno!

Pozdrav!
 
Hvala puno na informaciji. U svakom slucaju cu pogledati predlozeni sajt.

Pozdrav

Ej ja sam pred kraj procedure,bar se nadam,pa cu ti napisati moje iskustvo do sada sto sam imao sa ovim alama u Becu.Ovako predao sam aplikaciju 22.novembra.2007.Ja imam ponudu za posao tako da ja idem po takozvanom ubrzanom procesu,mada meni i nije brzo sobzirom da jis nisam otisao,sledece sto sam dobio je poziv za lekarski i kartone sam dobio zajedno sa tim i broj fajla,sve to u tom jednom pismu 8.mart.2008.lekarski uradio 10.mart.2008.Ovi sa lekarskog poslali moje rezultate 14.mart.2008.a u ambasadu stiglo 17.mart.2008.i sve do 27.juna nista i 27.juna poziv za viziranje.Pasos poslao 1.jula,a stigao u ambasadu 2.jula.2008.i sve do sad 25.avgust.2008.nije vracen iz bBeca,pa mi nije bas najjasnije sta rade toliko sa mojim pasosem,sto ga ne vracaju,ako iko ista zna ,bio bih zahvalan da bar znam sta se desava.ILI AKO IMAS JOS ONAJ BROJ SLUZBENICE U BECU DA MI POSALJES NA MAIL ILI SMS DA ZOVEM DA VIDIM STA SE DESAVA,stenli1981@gmail.com,HVALA UNAPRED I NADAM SE DA SAM NEKOM POMOGAO
 

Back
Top