VOLI JE A NE ŽELI DA JE ŽENI

tacataca

Zainteresovan član
Poruka
429
Moja sestra ima dečka već 3 godine, godinu dana već žive skupa. Obožavaju se, on je mnogo voli i poštuje. Problem je u tome što on ne želi da se ženi, svaki put se dogovore koji će datum da se uzmu ali on taj datum stalno pomera. Jednom joj je čak rekao da nikada neće potpisati "taj papir", ali da želi s njom decu i da živi do kraja života.
Ona ne zna šta da radi, da li da prekine s njim jer ne želi čitav život da bude nevenčana ili da se nada.....? Šta vi mislite o svemu ovome?:think:
 
Moja sestra ima dečka već 3 godine, godinu dana već žive skupa. Obožavaju se, on je mnogo voli i poštuje. Problem je u tome što on ne želi da se ženi, svaki put se dogovore koji će datum da se uzmu ali on taj datum stalno pomera. Jednom joj je čak rekao da nikada neće potpisati "taj papir", ali da želi s njom decu i da živi do kraja života.
Ona ne zna šta da radi, da li da prekine s njim jer ne želi čitav život da bude nevenčana ili da se nada.....? Šta vi mislite o svemu ovome?:think:


Papir i nije toliko važan, koliko je važan odnos koji oni imaju. Šta će njoj tim papirom da bude dokazano - da je voli? pa ona to već zna; da je poštuje? - i to zna .....

Ne znam zašto forsira potpisivanje, ako je on iskreno rekao da ne želi da potpiše. Živi sa njim, pa zar to nije isto što i bračna zajednica - nema razlike.

A ako misli da zbog ''papira'' treba da raskine vezu koja je toliko lepa ... u kojoj se obožavaju ... i bla bla ... pa neka raskine, ali je pitanje da li će to isto naći sa onim koji taj papir bude želeo da potpiše.
 
venčani ili nevenčani važno je da se oni vole i poštuju,a kako je to situacija sa njima,da li ona misli da će taj papri učvrstiti vezu?...bez obzira na papir veza može da pukne jednom...a ako su oni stvarno tako lepo slažu,šta će im papir,zbog rodbine,komšiluka?....to doba je prevaziđeno....možda će bez tog papira imati mnogo više respekta jedno za drugog ceo život,i možda će zbog toga mnogo više da rade na svojoj ljubavi i vezi...
 
sve je to ok.....samo neka je njima lepo.....

Па, није ИМ лепо, она је незадовољна оваквом ситуацијом!
Значи, већ немају исте потребе и жеље.

Не мислим да је папир јако важан, али, баш ако је неважан, шта спречава двоје људи који се воле и желе да живе заједно, да се венчају?

Он је, ипак, незрео у овој ситуацији, и мисли да ће га папир ,,везати''.
А она је вероватно несигурна у њега, и њој би папир значио као потврда његових речи да жели да живи и има децу са њом.

Није јој лако, а цела ме ситуација подсећа на оно: ,, Само се око једне ситнице не слажемо - ја хоћу да се венчам у плавој венчаници, а он уопште неће да се жени...''
 
Koliko sam ja shvatila njemu je bilo kakav vid ''potpisivanja'' problematičan.

Nije to dobro forsirati - jedna ona je forsirala njega, brata moje najbolje drugarice i šta se desilo -
Dva puta onesvestio u crkvi :lol:
Komedija - a mlada trudna pa joj ništa... smorila se totalno - treći put mu pozlilo kad je mladu dovodio kući - onesvestio se - svi se oko njega sjatili a mladu ,,kuče na kapiji dočekalo"
A sve vreme joj je govorio da ne voli te stvari i da nije ZA al na kraju ajd ako bi nju to učinilo srećnom ok - i važi što je srećna bila...
 
Па, није ИМ лепо, она је незадовољна оваквом ситуацијом!
Значи, већ немају исте потребе и жеље.

Не мислим да је папир јако важан, али, баш ако је неважан, шта спречава двоје људи који се воле и желе да живе заједно, да се венчају?

Он је, ипак, незрео у овој ситуацији, и мисли да ће га папир ,,везати''.
А она је вероватно несигурна у њега, и њој би папир значио као потврда његових речи да жели да живи и има децу са њом.

Није јој лако, а цела ме ситуација подсећа на оно: ,, Само се око једне ситнице не слажемо - ја хоћу да се венчам у плавој венчаници, а он уопште неће да се жени...''

moj brat od tetke je ziveo sa devojkom 14 godina pre nego sto su se vencali........sve sa pricom nece on brak......vencali su se 1991godine....imaju dve cerke.....provode ceo zivot zajedno i dobro im je.......

ko zna mozda i ovom decku jednog dana bude do braka........nikad se ne zna......a forsirati brak je glupost.......
 
Успут, док живе заједно, не верујем да се она обазире на ,,комшијске приче'', него није сигурна да он жели са њом живот ,,заувек''.
И та њена несигурност у њега ипак јесте проблем у тој вези.
 
Najbolje da ga lepo pita za razloge, ako je stanje među njima kao što si opisala, reći će joj pravi razlog. A ona će, pošto je njoj očigledno stalo, moći da odluči koliko joj je važan "taj papir".
Pošto imaju različit stav o tom pitanju, bolje je da odmah raščiste razloge i zašto je ona za, i zašto je on protiv, i da nastave da žive kao i do sada dok se vole. Jer, ako ne izvedu stvar na čistinu, to može kasnije tokom godina, da se pojavi kao problem, a možda stvar i nije toliko strašna kao što se njima trenutno čini.
 
malamargo, слажем се са тобом, наравно да не треба форсирати, све то дође на своје...
Зато не треба да форсира, али, девојци није лако ни да чека, овде испада да нема заједничког договора, него треба да буде како ОН каже, а њој је то тешко.
 

Back
Top