Da je SRJ imala nuklearno oružje..

Da je SRJ imala nuklearno naoruzanje, da li bi se NATO usudio da nas bombarduje?

  • DA

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
rezultat ankete je za sada 50:50 ..misljenja su podeljena kao i Srbija uostalom..jos jednom se politika "zavadi pa vladaj" pokazuje uspesnom..

ili kao sto rece Murat na samrti sinu Bajazitu.

"ako zelis poraziti srbe, moras se osloniti iskljucivo na srbe, oni ce to uraditi bolje od tebe"

da dodam i jos ..

"poturici niko ne veruje, ako je turcin krvav do lakata, on mora biti do ramena"

kao i u slucaju Irana, na sceni je preventivno delovanje, spreciti razvoj. kad ga naprave oni tu vise nemaju sta da traze..u savetu bezbednosti pravo veta imaju nuklearne sile.

napominjem da je USA jedina upotrebila nuklearno naoruzanje protiv Japana..ostali ga imaju da bi se branili obostrano osiguranim unistenjem

inace mislim da je SFRJ napravila nuklearno oruzje..nikad se ne bi ni raspala..

inace..ukupan prihod svih novonastalih drzava na teritoriji bivse SFRJ je nekoliko puta manji od prihoda koje je ostvarivala SFRJ..4 milijarde USD godisnje samo od prodaje naoruzanja
 
Kako su ispaljune zemlja-zemlja rakete na ZG?

Ne, ne mislim da bi nama bilo lepo - naprotiv...

konvencionalno naoruzanje je u regularnom vojnom rasporedu..sto znaci da svaki staresina koji ga ima pod svojom komandom moze da ga i upotrebi po sopstvenoj proceni..

nuklearno naoruzanje je prica za sebe..

uostalom..ovo je hipoteticka situacija..koju valja razraditi..u svakom slucaju je tema bogom dana da napravi presek oko toga koliko su ljudi indoktrinirani a koliko misle svojom glavom..

to sto si ti se odmah uhvatio za seselja kog ja nigde nisam ni pomenuo..ni politicare niti bilo sta drugo..pitanje je jednostavno i veoma prosto..iz momenta si odlutao sa teme..al to je verovatno..tvoja indoktrinisanost zutim bojama:mrgreen:..sto je svakako tvoje pravo..kao svakog drugog pojedinca..sami biramo u sta cemo verovati..ili necemo..

al rekoh nije to u naslovu teme
 
A onda su Mirko i Slavko bacali bombe dok su ruke noge i glave letile na sve strane.....

Ko je postavio ovu anketu treba da se sam prijavi u najblizu ludnicu.

Bio je Chernobyl pa je cela Jevropa ozracena.

Nisu atomske bombe i centrale za budale.


u tom kontekstu..zar ne mislis da posedovanje jednog tako razornog oruzja ne bi urazumilo politicare i nateralo ih na odgovorno ponasanje..ako ni zbog ceg drugog ono zbog njih samih?
 
to sto si ti se odmah uhvatio za seselja kog ja nigde nisam ni pomenuo..ni politicare niti bilo sta drugo..pitanje je jednostavno i veoma prosto..iz momenta si odlutao sa teme..al to je verovatno..tvoja indoktrinisanost zutim bojama:mrgreen:..sto je svakako tvoje pravo..kao svakog drugog pojedinca..sami biramo u sta cemo verovati..ili necemo..
al rekoh nije to u naslovu teme

:eek:
 
Da je SRJ imala nuklearno oružje, to bi značilo da nije banana, već ozbiljna država, a to opet podrazumeva da se bombardovanje ne bi ni dogodilo. Niko ne bombarduje državu čije rukovodstvo vodi pametnu spoljnu i unutrašnju politiku, već ovakve kao mi, koje kuče nema za šta da ujede, a ponašaju se kao da su popili svu pamet ovog sveta i koji za predsednike država biraju mentalne bolesnike.
 
Da je SRJ imala nuklearno oružje, to bi značilo da nije banana, već ozbiljna država, a to opet podrazumeva da se bombardovanje ne bi ni dogodilo. Niko ne bombarduje državu čije rukovodstvo vodi pametnu spoljnu i unutrašnju politiku, već ovakve kao mi, koje kuče nema za šta da ujede, a ponašaju se kao da su popili svu pamet ovog sveta i koji za predsednike država biraju mentalne bolesnike.

SFRJ nije bila zemlja koju kuce nije imalo za sta da ujede.
a ni srbija sada..barem po statistikama koje nam skoro objavise zivimo bolje od 85% drugih ljudi na planeti;)

a u svetu u kome je rec onoliko jaka koliko je jak kailbar iza..koja je to pametna politika? uostalom sa nuklearkama iza ledja svaka politika postaje pametna phe;)
 
Ja i ne govorim o SFRJ, već o SRJ.

naravoucenije..SRJ nikad ne bi ni mogla da napravi nuklearno oruzje..SFRJ se vec raspala..ono malo plutonijuma u vinci je bilo nedovoljno a reaktor u krskom je bio nedostupan..

dva nacina da SRJ dodje u posed takvog oruzja je ili da bude dotureno spolja ili da bude nasledjeno od SFRJ koja je i mogla i umela i imala sve neophodne resurse da tim naoruzanjem i ovlada..nije to uradila zbog politicke odluke..a ne materijalno tehnickih problema..kratkovidost ondasnjih politicara pod parolom "pametne i mudre spoljne i unutrasnje" politike..je i dovela do raspada SFRJ ..nastavila se do raspada SRJ ..preko raspada drzavne zajednice srbije i crne gore..nastavlja se i dalje ..raspadom srbije..kosovo je otcepljeno..sta je sledece?..dok nase vlasti vode "mudru i pametnu spoljnu i unutrasnju politiku" vec 50 godina unazad..i ono malo plutonijuma iz vince vec odavno je sklonjeno a razvoj akceleratora obustavljen jer pobogu nas cuva mudra i pametna spoljna i unutrasnja politika ..sta ce nama to?:mrgreen:

i dok nas cuva ta politika mi se i dalje raspadamo..
 
naravoucenije..SRJ nikad ne bi ni mogla da napravi nuklearno oruzje..SFRJ se vec raspala..ono malo plutonijuma u vinci je bilo nedovoljno a reaktor u krskom je bio nedostupan..

dva nacina da SRJ dodje u posed takvog oruzja je ili da bude dotureno spolja ili da bude nasledjeno od SFRJ koja je i mogla i umela i imala sve neophodne resurse da tim naoruzanjem i ovlada..nije to uradila zbog politicke odluke..a ne materijalno tehnickih problema..kratkovidost ondasnjih politicara pod parolom "pametne i mudre spoljne i unutrasnje" politike..je i dovela do raspada SFRJ ..nastavila se do raspada SRJ ..preko raspada drzavne zajednice srbije i crne gore..nastavlja se i dalje ..raspadom srbije..kosovo je otcepljeno..sta je sledece?..dok nase vlasti vode "mudru i pametnu spoljnu i unutrasnju politiku" vec 50 godina unazad..i ono malo plutonijuma iz vince vec odavno je sklonjeno a razvoj akceleratora obustavljen jer pobogu nas cuva mudra i pametna spoljna i unutrasnja politika ..sta ce nama to?:mrgreen:

i dok nas cuva ta politika mi se i dalje raspadamo..

Tito nije mogao da donese pametniju odluku od takve da SFRJ ne poseduje nuklearno oružje. Pametan čovek, znao je kakvim moronima ostavlja državu.
 
Tito nije mogao da donese pametniju odluku od takve da SFRJ ne poseduje nuklearno oružje. Pametan čovek, znao je kakvim moronima ostavlja državu.



:ok:........da znas........bilo bi veselo da su srbi , hrvati i muslimani , sa sve prefiksom, bosanski , imali neke atomske bombe:hahaha::hahaha::hahaha:.......svaka cast i jednima , i drugima i trecima, ali ono " bosanski " je dovoljno da provalis sta bi bilo.........:hahaha:
 

Back
Top