Sta je to agent za nekretnine?

dulebass

Domaćin
Poruka
3.337
Pozdrav svima. Potrebno mi je sto vise informacija o tom poslu. Jos bolje ako je neko radio to, pa da kaze iskustva. Koliko sam se ja raspitao, agent je posrednik u prometu nekretnina, ali me zanimaju detalji. Da li se radi iskljucivo na procenat, da li je realno prodati jedan stan mesecno, koliko se zaradjuje od izdatih stanova... A da, i jedno, mozda, banalno pitanje, ali meni ipak vazno: kako se odlazi do mesta gde se nalazi stan koji se klijentu pokazuje? Da li se vozim njegovim kolima, ili imam sluzbeni auto, ili placam taksi... Svaki podatak, savet je dobrodosao. Simpaticno mi izgleda taj posao, ali me cudi sto ih stalno traze po oglasima i to moze i bez iskustva, moze sa srednjom... Da li to ljudi beze odatle? Hvala unapred.
 
Da li to ljudi beze odatle?
Sposobni i oni sa jakim stomakom brzo otvaraju svoje agencije.
Ostali beze. Od pohlepnih gazda, nelegalnih stanova, svakodnevnih lazi, ponizavajuce zarade.
Tako ispada da posao agenta rade pocetnici, koji jos nisu ni avanzovali ni pobegli.
Zvucno ime AGENT je blize reci POTRCKO.
 
tako nekako..radiš na procenat............pa ako se pokažeš...misim, najbolje ako imaš preko 45 godina...možda te vlasnik agencije primi u stalni ro...jer je oslob. dela poreza..........ja misim da je to vrlo težak i nezahvalan posao...a šo se tiče kvalifikacije..ne moraš nikakvu kvalifikaciju da imaš...osim da nisi baš mrmot...
 
Pozdrav svima. Potrebno mi je sto vise informacija o tom poslu. Jos bolje ako je neko radio to, pa da kaze iskustva. Koliko sam se ja raspitao, agent je posrednik u prometu nekretnina, ali me zanimaju detalji. Da li se radi iskljucivo na procenat, da li je realno prodati jedan stan mesecno, koliko se zaradjuje od izdatih stanova... A da, i jedno, mozda, banalno pitanje, ali meni ipak vazno: kako se odlazi do mesta gde se nalazi stan koji se klijentu pokazuje? Da li se vozim njegovim kolima, ili imam sluzbeni auto, ili placam taksi... Svaki podatak, savet je dobrodosao. Simpaticno mi izgleda taj posao, ali me cudi sto ih stalno traze po oglasima i to moze i bez iskustva, moze sa srednjom... Da li to ljudi beze odatle? Hvala unapred.

Radi se na procenat, ali agencije sve češće nude fiksnu platu plus procenat, to je obično naglašeno u oglasu. Štose tiče odlaska na mesto gde se nalazi stan, najbolje je imati svoj automobil, mislim da je to i prednost kod primanja na posao. Ređe su agenscije koje imaju svoj automobil. Treba mnogo stanova obići, a mušterija na kraju ipak može da nađe stan sama i da ga kupi bet agencije - to je ujedno najveći rizik posla.
 
Sve zavisi od samog kotiranja agencije u kojoj bi se zaposlio, a pravo da ti kazem to nije ni lak ni brz novac. Imam iskustva u tome jer skoro sam kupio stan preko jedne agentice koja je inace prijateljica moje tetke. Dakle jako mnogo pesacenja ako nemas kola, a ako imas onda ces da vozis kao taksista po celom gradu (dakle veliki trosak goriva po gradskoj voznji).
Ono sto znam je da agencije u 90 odsto slucajeva dobijaju 3% od prodaje stana, e sada kolika je tacno plata nekog agenta, sve opet zavisi od same agencije u kojoj se zaposlio kao i od njenog mesecnog prometa.
Jos jednu stvar moras da znas, moras biti jako dobar psiholog, tacno znati na koji nacin podilaziti kupcu, naravno i lagati ga, ubedjivati i sl...
U danasnje vreme i sa ovim cenama stanova, ne odlucuju se ljudi tek tako da iskeshiraju veliki novac, a ne zaboravi i da ce sama agencija od tebe traziti da precutis ukoliko svi papiri stana u kome posredujes nisu ispravni, zato dobro razmisli pre nego sto udjes u takvo nesto.

Ne ocekuj preveliki novac, da se posle ne bi debelo razocarao.
 
Sve zavisi od samog kotiranja agencije u kojoj bi se zaposlio, a pravo da ti kazem to nije ni lak ni brz novac. Imam iskustva u tome jer skoro sam kupio stan preko jedne agentice koja je inace prijateljica moje tetke. Dakle jako mnogo pesacenja ako nemas kola, a ako imas onda ces da vozis kao taksista po celom gradu (dakle veliki trosak goriva po gradskoj voznji).
Ono sto znam je da agencije u 90 odsto slucajeva dobijaju 3% od prodaje stana, e sada kolika je tacno plata nekog agenta, sve opet zavisi od same agencije u kojoj se zaposlio kao i od njenog mesecnog prometa.
Jos jednu stvar moras da znas, moras biti jako dobar psiholog, tacno znati na koji nacin podilaziti kupcu, naravno i lagati ga, ubedjivati i sl...
U danasnje vreme i sa ovim cenama stanova, ne odlucuju se ljudi tek tako da iskeshiraju veliki novac, a ne zaboravi i da ce sama agencija od tebe traziti da precutis ukoliko svi papiri stana u kome posredujes nisu ispravni, zato dobro razmisli pre nego sto udjes u takvo nesto.

Ne ocekuj preveliki novac, da se posle ne bi debelo razocarao.
 
Hvala svima. Nije to za mene. Ja sam mislio da je to kancelarijski posao. Na foru, dodje potencijalni kupac, kaze zanimaju me lupam dvosobni stanovi, ja mu pokazem sve sto imam (adrese, kvadraturu...). Hoces-neces, dovidjenja! Ovako ispade da je bolje biti komercijalista!
 
Zeznut je to posao! Kao sto je vec nek rekao moras biti dobar psiholog da procenis kakav je ko kupac, prodavac...Neko dodje da te zeza, neko da vidi sta ima u ponudi a neko i stvarno da kupi ono sto trazi! Radio sam to u NS pre 3 godine. Imas svoj sto sa kompom (u boljim agencijama i svoju kancelarju),sluzbeno auto i vodis potencijalne kupce na teren. Mnogo zvanja, cimanja, nerviranja, taktiziranja...sve je to sastavni deo posla.
 
Eh da, i nemoj da se nadas nekim ogromnim parama na pocetku. Moras steci klijentelu sto ume da potraje. To je posao gde nema fixne mesecne plate vec radis za procenat. Na cenu nekretnine koju neko prodaje agencija dodaje svojih 3% provizije (uobicajeno). Od tih 3% ti imas za prvu prodaju u mesecu 20%, za drugu prodaju u mesecu 25%, za trecu i cetvrtu 30%, a 5 i vise prodaja u mesecu 50%. Znaci, ako neko prodaje stan za 100000 evra, agencija na to dodaje 3% provizije tako da kupac placa nekretninu 103000 evra. Od tih 3000 evra provizije za prvu prodaju u mesecu dobijas 600 evra (20%), za drugu 750 evra (25%)... Nemoj da te zavara ove cifre, lepo to u teoriji izgleda. Prodam par stanova mesecno, uzmem dobru lovu i briga me. Medjutim, realnost te opovrgne. Cesto se desi da ne prodas NIJEDAN stan nekoliko meseci. Ne zelim da te plasim, vec da ukazem na neke bitne strane. Srecno ako budes radio!:bye:
 
Pozdrav svima. Potrebno mi je sto vise informacija o tom poslu. Jos bolje ako je neko radio to, pa da kaze iskustva. Koliko sam se ja raspitao, agent je posrednik u prometu nekretnina, ali me zanimaju detalji. Da li se radi iskljucivo na procenat, da li je realno prodati jedan stan mesecno, koliko se zaradjuje od izdatih stanova... A da, i jedno, mozda, banalno pitanje, ali meni ipak vazno: kako se odlazi do mesta gde se nalazi stan koji se klijentu pokazuje? Da li se vozim njegovim kolima, ili imam sluzbeni auto, ili placam taksi... Svaki podatak, savet je dobrodosao. Simpaticno mi izgleda taj posao, ali me cudi sto ih stalno traze po oglasima i to moze i bez iskustva, moze sa srednjom... Da li to ljudi beze odatle? Hvala unapred.

Biti agent za prodaju nekretnina znaci da si puk'o, da si izgubljen, bolje ti je da se manesh toga.
Sretno!
 
Tačno.
To uopšte i nije posao nego pokušaj da uzmeš pare nekom zato što si mu pokazao stan iz oglasa i okrenuo telefon vlasnika.Kao da on to ne može sam. Najveci propaliteti se tim bave. Beži od toga.

Kada ste već reinkarnirali ovu temu iz 2008.godine, da se i ja priključim.
Zmajevac, samo delimično si u pravu. Jeste ima toga da se okrene broj iz oglasa ali ko se duže bavi ovim poslom ima svoje klijente (kupce i prodavce), stare ili nove po preporuci.
Propaliteti, hm, pa svakoj branši ima propaliteta, advokati, berzanski brokeri, sudije, profesori, vozači kamiona i autobusa, baba sera i u onom poslu kojim se ti baviš itd.
Svuda u svetu posao agenta za nekretnine je ozbiljan posao zato što je to zakonom regulisano, nažalost to nije slučaj u Srbiji.
Ko neće da kupi ili proda nekretninu preko agenta tj. agencije za nekretnine i ne mora. Niko nikog ne primorava ninašta.

Pišem iz ličnog iskustva.
 
Većina tih agenata su đon obraz. Ne svi, ali većina - da!

Ljudi ne vole prodavce magle , to ti je.

na primer , znao sam momka koji ode do nemacke kupi tamo auto do 6 godina starosti
doveze ga ,ocarini i prodaje .I tako svaki mesec ili mesec i po dana po jedan auto.
Ali on preprodaje nesto materijalno , neku opipljivu stvar, nesto stvarno.

sta prodaje agent ? Informaciju da tu i tu ima takav stan?maglu? lanjski sneg? pamet?
spaja kupca sa prodavcem i naplacuje to xxx hiljada evra?

ako nemas pravi posao, bolje i da kazes da ga nemas nego da si agent za nekretnine.
ljudi te nece gledati kao na nekog ko je nisko pao.
 
Ljudi ne vole prodavce magle , to ti je.

na primer , znao sam momka koji ode do nemacke kupi tamo auto do 6 godina starosti
doveze ga ,ocarini i prodaje .I tako svaki mesec ili mesec i po dana po jedan auto.
Ali on preprodaje nesto materijalno , neku opipljivu stvar, nesto stvarno.

sta prodaje agent ? Informaciju da tu i tu ima takav stan?maglu? lanjski sneg? pamet?
spaja kupca sa prodavcem i naplacuje to xxx hiljada evra?

ako nemas pravi posao, bolje i da kazes da ga nemas nego da si agent za nekretnine.
ljudi te nece gledati kao na nekog ko je nisko pao.

Brkaš malo prijatelju. Taj momak sa automobilima se bavi preprodajom, što si i sam rekao, dok je agent za nekretnine posrednik i on ne preprodaje ništa. Trebao bi da znaš da je informacija nešto što je verovatno najskuplje na bilo kom tržištu. Velike firme se međusobno špijuniraju, države u miru ili ratu, vrednost akcija na berzi pada ili skače u par sekundi, i sve to zbog informacije koja će im doneti preimućstvo u bilo čemu. To košta.
Što se tiče agenata za nekretnine, njihov posao itekako ima smisla jer ima ljudi koji nisu u stanju da prodaju ama baš ništa a kamoli stan, kuću, plac, pa im je potreban neko stručan. Ako misliš da prodati stan znači samo odvesti, otvoriti vrata i gotovo, grdno se varaš. To važi za bilo koju prodaju, to je vrsta nauke.
 
Kad neko preprodaje automobile, on tu ulozi neki rad ako nista drugo da zameni los deo na tom autu i jos ima rizik da ce mu ulozeni kapital propasti ako dodje do havarije ili se pokazu
skrivene mane pa prodajna cena bude manja nago troskovi pa jos i izgubi deo novca.

Nema trgovine bez rizika. Nema posla bez rizika.



Da li agent snosi bilo kakav rizik? Da li je to uopste posao ako nema nikakvog rizika?
Pa ...
 
Kad neko preprodaje automobile, on tu ulozi neki rad ako nista drugo da zameni los deo na tom autu i jos ima rizik da ce mu ulozeni kapital propasti ako dodje do havarije ili se pokazu
skrivene mane pa prodajna cena bude manja nago troskovi pa jos i izgubi deo novca.

Nema trgovine bez rizika. Nema posla bez rizika.



Da li agent snosi bilo kakav rizik? Da li je to uopste posao ako nema nikakvog rizika?
Pa ...

Preprodavac ulaže rad, tačno. Neki zameni loš deo a neki i ne zameni. Ako se prikažu neke mane, često se trudi da ih sakrije pred kupcem. Ali ima i oni poštenijih koji i zamene deo i trude se da prodaju što ispravnije vozilo.

Što se tiče rada kod agenata on je ogroman i to je jedan od najtežih poslova. Uzmimo za primer kada voda kupce po 2-3 meseca i na kraju oni odustanu od kupovine, za sada ili zauvek, ili kupe nešto levo. Istina ima i onih koji kupe brzo, ali takvi su retki.

Što se tiče rizika. Agent nema materijalni rizik, ne bar direktno, ali zato ima ogromno ulaganje vremena. Nekad agentu treba više vremena da jednom kupcu nađe jednu nekretninu, nego na primer preprodavcu da preproda tri automobila, motocikla ili već čega.
A svako ko se bavi nekim poslom zna da je vreme novac.

Da se razumemo, ne opravdavam agente čiji se način rada sveo samo na to da prevare nekog. Cenim one sposobne da pronađu i kupca i prodavca i to odrade kao valja, da svi budu zadovoljni.

U svakoj branši ima i ovakvih i onakvih i zato ne vredi generalno tvrditi kako je neki posao doba, loš, prevara i sl.
 
Polako i ovaj posao dolazi k sebi..
Svi agenti koji su doziveli komu ili prespavali zimski san sad mogu da se polako bude.
Trziste bi trebalo da se normalizuje za 6-9 meseci.
Posao je lak i shto kazu ljudi potrcko...
Moglo se nekada u doba kredita posredovati mesechno u visini do max 3 stana.
 

Pa normalno da je lak.

Evo kako.U autobusu JAT-a od Slavije do Surcina sedi žena u uniformi JAT-a
i zazvoni joj mobilni. Ona odgovara: "Stan je na Novom Beogradu ,trosoban,sedmi sprat,
ima dve terase, cena...".

Posle 5 minuta opet joj zvoni mobilni. Opet ona:"Stan je na drugom spratu ,kod Fontane,
nema terasu,jednosoban..."

Ponovo zvoni.Ona:"Stan je u Bloku 70 , petosoban, 11 sprat..."

i tako sve do aerodroma, 5-6 puta ona opisuje razne stanove.

Eto, ima posao u JAT-u i onda da li iz dosade ili da dopuni budžet ona oglasava stanove
i odgovara na mobilni.Pa ko se upeca , upeca.

Kad može ona , može i postavljač teme.Agencija mu uopšte nije potrebna ,kao ni njoj.
Nema ništa bez samoinicijative.Šta ga košta da proba?Nije valjda da nema mobilni?
 
Hajde da se i ja oglasim :)
Proslo je godinu dana od kada sam postavio temu. Tada sam imao ponudu da radim, pa sam pitao za mislenje.
@zmajevac2007 Nisam te najbolje razumeo: sta, da lazem ljude? Ja sam samo pitao kakav je to posao. Odustao sam kada sam saznao. Nije mi bilo neophodno da radim.
 
Za prodavanje nekretnina potrebno je pre svega iskustvo,jer se radi o velikim iznosima.A na lageru agencije nemaju samo ekskluzivne i ocuvane nekretnine,pa je neophodno biti i vise nego vest da bi prodao nesto u vrednosti od vise desetina hiljada eura
 
Hajde da se i ja oglasim :)
Proslo je godinu dana od kada sam postavio temu. Tada sam imao ponudu da radim, pa sam pitao za mislenje.
@zmajevac2007 Nisam te najbolje razumeo: sta, da lazem ljude? Ja sam samo pitao kakav je to posao. Odustao sam kada sam saznao. Nije mi bilo neophodno da radim.

Samo sam rekao da ti agencija nije potrebna,nego probas sam da spajas prodavce i kupce,
bez agencije.dajes oglase i javljas se na mobilni.To ne moze da bude jedini izvor prihoda nego onako nesto dopunsko, neozbiljno, iz zabave.
 

Back
Top