Homoseksualci hoće u školske udžbenike!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Piše: JASMINA PAUNOVIĆ



Zahtev "Kvirija centra", nevladine organizacije koja se bori za ravnopravnost homoseksualaca, ministru za ljudska i manjinska prava Svetozaru Čipliću da srpski homoseksualci dobiju prostor u udžbenicima za srednje škole, primljen je s neodobravenjem kako u stručnoj javnosti, tako i među srpskim političarima i javnim ličnostima!



Ministarstvo koje vodi Čiplić zakazalo je za septembar sastanak sa aktivistima "Kvirij centra" da bi se detaljnije upoznalo sa ovom inicijativom.



- Izašli smo im u susret, kao i drugim građanima, i zakazali sastanak. Ne možemo da dajemo konkretne informacije, jer prvo treba da vidimo šta žele i u čemu se sastoji njihov projekat i predlog - kažu u Ministarstvu za ljudska i manjinska prava.



Psiholog Zoran Musterović kaže da ova ideja ne bi bila prihvaćena u srpskom društvu i školstvu, kao i da bi to bilo kontraproduktivno za te grupe.



- Uvođenje gej problematike u srednjoškolske udžbenike roditelji bi shvatili kao oblik promocije homoseksualizma. Oni bi to doživeli kao novu manipulaciju, čiji je cilj pridobijanje mladih ljudi koji se nalaze u osetljivoj fazi adolescencije. Siguran sam da bi to čak dovelo i do povećanja netolerancije, ali i agresivnosti prema tim grupama - istakao je Musterović.



Potpredsednik DSS-a Borko Ilić kaže da se nada da slike homoseksualaca nikada neće ući u srpske udžbenike.



- To je direktan udar na vrednosti tradicionalne srpske porodice, koja je stub našeg društva, a samim tim i države - istakao je Ilić.



Poslanik SRS-a Borisav Pelević još je oštriji. On smatra da bi tako nešto značilo kraj za Srbe.



- Sve to dolazi iz Evrope, koja nas sili da i u udžbenicima za osnovce makar pola knjige bude posvećeno homoseksualcima! Moje pitanje je šta će da rade dva homoseksualca sa usvojenim dečakom kad on napuni 12 godina?! To je za mene strašno i potpuno neprirodno - rekao je Pelević.



Poslanik Demokratske stranke Srđan Milivojević poručuje da će se gej populacija naći u udžbenicima za decu u Srbiji za sto godina.



- Toleranciji bi više doprinelo kad bi u udžbenicima istorije bilo više činjenica o zbivanjima u Srebrenici, Bratuncu, Kninu, od zahteva homoseksualaca. Gej populacija, posmatrači ptica i oblaka naći će svoje mesto u školskim knjigama, al' za jedno stotinak godina - rekao je Milivojević.



U Srpskoj pravoslavnoj crkvi kažu da se apsolutno protive da deca uče o problemima homoseksulaca.



- Crkva se ne bavi etičkim temama, jer se moralni principi za nas podrazumevaju. Čovek ima slobodu i može da radi šta hoće, ali za SPC homoseksualizam nije prihvatljiv. To nije po Bogu i nije u skladu sa biblijskim učenjem - rekli su nam u SPC-u.



Zašto su napali patrijarha



SPC je zatražio od "Kvirija" da se javno izvini i crkvi i patrijarhu Pavlu zbog skaradnih foto-montaža njegove svetosti koju je ova grupa pre tri godine postavila na blogu sajta B92.



- Oni koji danas vape za tolerancijom iskazuju visok stepen netolerantnosti, pa su se tako drznuli da na slici koju su nazvali "Paja Kajli", prikažu srpskog patrijarha sa telom australijske pevačice Kajli Minog. Potpis ispod slike je glasio:"Čime je Paja navukao Srbe".
 
Ne treba im dati, ipak su ta deca maloletna. Pravo svakog roditelja je da priča sa svojim detetom o tome kada on smatra da je potrebno da mu objasni da ima i takvih ljudi i nije u redu da se oni guraju u školske udžbenike. Lično nemam ništa protiv homoseksualizma i ne smatram ih nešto posebno nenormalnim ali ne bih želela da neko uči moju decu da je to isto kao i heteroseksualna veza već bih prvo ja sa njima popričala na način koji smatram odgovarajućim ...
 
Ништа ме више овде не би изненадило, поготово код чињеница и говоркања о склоностима БоТе - а и синоћ је био гост у подужој емисији НАЈВЕЋИ ПЕДЕР СРБИЈЕ, ВЕЛИКИ КОМУНИСТА А ДАНАС ДС-овац ЈОВАН ЋИРИЛОВ, који се како кажу, потпуно спеко од педер*сања и ординирања по разним хотелима... иначе чујем да је главни у МИП-у...
 
Za ovo treba izlaziti na ulice. Boriti se da nam deca budu postedjena takvog idiotizma u skolama. Nek ostave to za kasnije, a ne u skoli da ima naturaju. Da vidim sad kako ce Srpski moralisti da reaguju. Kad mogu da izlaze za svake gluposti na ulice, nek izadju i za borbu za bolju buducnost svoje dece.
 
Za ovo treba izlaziti na ulice. Boriti se da nam deca budu postedjena takvog idiotizma u skolama. Nek ostave to za kasnije, a ne u skoli da ima naturaju. Da vidim sad kako ce Srpski moralisti da reaguju. Kad mogu da izlaze za svake gluposti na ulice, nek izadju i za borbu za bolju buducnost svoje dece.

Ja bih za ovo izašla na ulicu iako moja deca ne idu u državnu školu i sigurno neće dobiti u ruke te knjige. Svakako da će deo te dece jednom kad odrastu biti gej i ne treba zato dizati frku niti ih pobiti ali nije u redu ni da ih tome uče bolidi iz tih NVO i još veći manijaci iz Zavoda za udžbenike. Valjda treba sami da odrastu pa da se odluče.

Ja stvarno verujem da ima gej ljudi koji su normalni i gledaju svoja posla (lično me ne zanima šta ko radi u svojoj kući) ali ti što se guraju u te Kvirij centre i ostalo su poremećene ličnosti koje ne prihvataju sebe takvima kakvi jesu pa imaju konstantnu potrebu da guše nas ostale i nameću se :confused:
 
Ja bih za ovo izašla na ulicu iako moja deca ne idu u državnu školu i sigurno neće dobiti u ruke te knjige. Svakako da će deo te dece jednom kad odrastu biti gej i ne treba zato dizati frku niti ih pobiti ali nije u redu ni da ih tome uče bolidi iz tih NVO i još veći manijaci iz Zavoda za udžbenike. Valjda treba sami da odrastu pa da se odluče.

Ja stvarno verujem da ima gej ljudi koji su normalni i gledaju svoja posla (lično me ne zanima šta ko radi u svojoj kući) ali ti što se guraju u te Kvirij centre i ostalo su poremećene ličnosti koje ne prihvataju sebe takvima kakvi jesu pa imaju konstantnu potrebu da guše nas ostale i nameću se :confused:

Upravo sam o tome i pisao na temi o Gej-paradi, koja je premestena. Oni sebe proglasavaju ugrozenima, zato sto se previse namecu, preko granica dobrog ukusa, a onda kad neko odreaguje, oni se pozivaju na ljudska prava.
 
Slažem se skroz. Nije mi jasno zašto se oni udružuju i od koga se to brane. Ako će neko da bude gej to je njegov problem ali mi ne ide u glavu da mu seksualna orijentacija odredi život u toj meri da ide u neka tamo udruženja i leči komplekse sa sebi sličnima. To bi bilo kao da se sad ja farbam u zeleno pa pošto me čudno gledaju nađem grupu istomišljenika i onda mi ubeđujemo jedni druge da smo normalni i da nas drugi maltretiraju. Da su oni sigurni u sebe i u to što jesu ne bi im trebali drugi gejevi da ih tapšu po ramenu (ili negde drugde :D). Da žive normalno, da se druže sa normalnim ljudima i imaju preokupacije drugog tipa nikome ne bi ni smetali ... ovako što se više nameću to lošije prolaze.
 
Iso vazi i za mrzitelje....
Bolesna potreba za paznjom...

Apsolutno - i jedni i drugi preteruju.
Ovi mrzitelji su ili neke isfrustirane osobe koje mnogo brinu o tuđim životima ili latentni homoseksualci koji paniče da to ne bi sebi priznali. A ovi dosadni gejevi ni sami ne znaju šta više hoće. Ne vidim zašto imaju potrebu da nas informišu o svojim seksualnim navikama a još manje shvatam zašto se neko potresa zbog njih. Neka rade šta žele dok ne napadaju decu i životinje, ne treba im pridavati značaja ni u pozitivnom ni u negativnom smislu :mrgreen::lol:
 
Slažem se skroz. Nije mi jasno zašto se oni udružuju i od koga se to brane. Ako će neko da bude gej to je njegov problem ali mi ne ide u glavu da mu seksualna orijentacija odredi život u toj meri da ide u neka tamo udruženja i leči komplekse sa sebi sličnima. To bi bilo kao da se sad ja farbam u zeleno pa pošto me čudno gledaju nađem grupu istomišljenika i onda mi ubeđujemo jedni druge da smo normalni i da nas drugi maltretiraju. Da su oni sigurni u sebe i u to što jesu ne bi im trebali drugi gejevi da ih tapšu po ramenu (ili negde drugde :D). Da žive normalno, da se druže sa normalnim ljudima i imaju preokupacije drugog tipa nikome ne bi ni smetali ... ovako što se više nameću to lošije prolaze.

Није ти јасно јер не знаш какав се рат одиграва у свету и не разумеш.Не ради се о комплексима,него о ратном(духовном) циљу.
 
Није ти јасно јер не знаш какав се рат одиграва у свету и не разумеш.Не ради се о комплексима,него о ратном(духовном) циљу.

Na višem nivou svakako ali ove organizacije vrbuju uglavnom neke retarde koje su mama i tata izgrdili pa sad nas hoće da guše ... a ko to vodi to je već druga priča, da ne zalazim sad u teorije zavere. :cool:
 
Није ти јасно јер не знаш какав се рат одиграва у свету и не разумеш.Не ради се о комплексима,него о ратном(духовном) циљу.

Ratobornost je jedno,a homoseksualizam nesto sasvim drugo....
U staroj grckoj su postojale elitne gej vojne jedinice .....
A o homoseksualizmu medju zatvorenicima,vojnicima,mornarima i sl da ne pricamo....
 
Ratobornost je jedno,a homoseksualizam nesto sasvim drugo....
U staroj grckoj su postojale elitne gej vojne jedinice .....
A o homoseksualizmu medju zatvorenicima,vojnicima,mornarima i sl da ne pricamo....

I u starom Rimu, i medju SSA u Hitlerovoj Nemackoj...
Pa sta?:p
Imam prijatelje koji su gay, ali ne verujem ni da bi se oni sami slozili da ih neko TOLIKO gura u zizu javnosti.:otkacio:
 
Za ovo treba izlaziti na ulice. Boriti se da nam deca budu postedjena takvog idiotizma u skolama. Nek ostave to za kasnije, a ne u skoli da ima naturaju. Da vidim sad kako ce Srpski moralisti da reaguju. Kad mogu da izlaze za svake gluposti na ulice, nek izadju i za borbu za bolju buducnost svoje dece.

Zasto bi ti sada izlazio na ulice, kada je to tvoja demokratija. Homoseksualce podrzava jedino Boris Tadic.A to sto pocinjete da izlazite na ulice,to treba davamje jedna opomena,da ste vi samo pomoc diktatorskog rezima za unistenje Srbije...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top