Leptokarija

Mi smo letovali u Leptokariji pre 4 godine.Plaža nije bila loša,more čisto,ponekada talasi po podne.Ceo taj kraj(Paralia,Platamon...) je idealan za shoping,koža,krzno i zlato su neuporedivo jeftiniji nego kod nas.U centru je park sa malim luna parkom za decu.Nije bila preterana gužva na plaži,u kafićima na samoj plaži dobijate gratis vodu uz kafu.Ima dosta restorana,kafića...ali uopšte nisu bučni.Ako ćete ići na izlete,preporučujemo neke od domaćih agencija jer su povoljnije od naših.Mi smo uzeli rent-a-car(oko 50evra na dan),obišli okolna mesta i stari grad Dion koji se nalazi u podnožju Olimpa.Do obližnjih mesta i Soluna može se lako,brzo i za male pare stići i vozom.Pruga prolazi kroz sam grad.
Obavezno posetite poslastičarnicu koja se nalazi u ulici koja od centra vodi ka plaži,imaju najbolje baklave,sladoled i čokoladnu tortu.
Mesto je dobar izbor za porodično letovanje jer je dovoljno mirno i interesantno za decu,a opet nudi i dovoljno sadržaja odraslima.
 
Leptokarija i nije tako lose mesto. More je mnogo bistirje nego u npr. Paraliji.
Plaza je cista, a provod nije odlicaj ali je sasvim zadovoljavajuci. Leptokarija pruza uslove za sasvim solidno porodicno letovanje.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Leptokarija i nije tako lose mesto. More je mnogo bistirje nego u npr. Paraliji.
Plaza je cista, a provod nije odlicaj ali je sasvim zadovoljavajuci. Leptokarija pruza uslove za sasvim solidno porodicno letovanje.

Bzv. mesto. U Paraliji nisam bila i ona sigurno nije reper za poređenje. Deluje mi nekako nedovršeno, prava reč. Mesto u koje nikad ne poželite da se vratite. Grci neljubazni, posebno Grkinje. Ne znam zašto naši ljudi tamo hrle. Nikako ne preporučujem.
 
Bzv. mesto. U Paraliji nisam bila i ona sigurno nije reper za poređenje. Deluje mi nekako nedovršeno, prava reč. Mesto u koje nikad ne poželite da se vratite. Grci neljubazni, posebno Grkinje. Ne znam zašto naši ljudi tamo hrle. Nikako ne preporučujem.
Ovo uopšte nije tačno. Ako je tebi bezveze, ne znači da je tako drugima, ili uopšte da je mesto takvo. :rtfm:
 
Leptokarija je dobra ako ne ludite za vrućinčinama, jer noću padne hladan talas sa Olimpa i to bude neprocenljivo. Evo kako to izgleda na slici.



Inače Leptokarija treba da se poseti jednom i dovoljno je. Imate mnogo lepših izazova u Grčkoj.
 
Posto idemo na nevidjeno, kolika je cena trokrevetnog apartmana u Leptokariju, negde posle 18 avgusta...
naravno ne preko nekih agencija, nego iz licnih iskustva....posto su agencije skupe....
trokrevetni apartman na nevidjeno kosta onoliko koliko agencije naplacuju za jednu osobu....
da li ima razlike u ceni u kucama dalje od plaze od onih koji su na samoj plazi......
molim nekog iskrenog forumasa da napise svoje iskustvo......
 
Da li je pametno sa bebom ici u Leptokariju? Ima li apoteka,lekara...? Da li u Lidlu ima pelena i drugih stvari za bebu? Ionako vucemo tonu stvari,pa bar da ne vucemo i to.
 
Poslednja izmena:

Back
Top